بازارهای P2P باید غیرقابل توقف و بدون مجوز شوند – یکی از بنیانگذاران Paxful


هدف یک پروژه جدید ایجاد یک بازار همتا به همتا برای تسهیل تجارت ضد سانسور و بدون مجوز بین کاربران بیت کوین است.

به گفته ری یوسف از Paxful، بازارهای همتا به همتا بیت‌کوین (P2P) همچنان ابزار مهمی هستند که به کاربران اجازه می‌دهند پول را در سراسر مرزها جابه‌جا کنند، اما آینده آن‌ها به بی‌مجاز بودن و توقف‌ناپذیر شدن آن‌ها بستگی دارد.

یوسف همراه با نیکلاس گرگوری و آنتوان ریارد، توسعه CivKit را رهبری می‌کند، یک بازار P2P که از فناوری شبکه Nostr و Lightning برای تقویت یک پلتفرم غیرمتمرکز استفاده می‌کند که مقاومت در برابر سانسور و تجارت غیرمجاز نظیر به همتا را ممکن می‌سازد.

یوسف به طور خصوصی با جو هال از کوین تلگراف در کنفرانس Surfin’ Bitcoin در بیاریتز، فرانسه، در مورد پروژه توسعه صحبت کرد که هدف آن انتشار نسخه آلفا در پایان سال 2023 است.

با توجه به وایت پیپر مشترک یوسف، گریگوری و ریارد، سیستم CivKit از پروتکل Nostr برای دفتر سفارش P2P استفاده می کند و به شبکه بیت کوین به عنوان منبع حقیقت برای رتبه بندی بازار “web-of-stakes” تکیه می کند. الگو.

مرتبط: تتر تفاهم نامه با گرجستان برای بهبود زیرساخت بیت کوین P2P امضا می کند

تراکنش‌ها تحت قراردادهای بیت‌کوین قفل می‌شوند تا وابستگی به اشخاص ثالث برای داوری اختلاف را از بین ببرند، در حالی که گره‌های بازار با اعتبار خدمات محافظت از حریم خصوصی که توسط پرداخت‌های BTC ارائه می‌شوند، تشویق می‌شوند.

وایت پیپر هدف سیستم بازار را مشخص می کند که تجارت جهانی انواع محصولات را در سرتاسر جهان از جمله ارزهای فیات، کالاها و خدمات ممکن می سازد.

به گفته یوسف، بازارهای P2P محبوب هستند اما به عنوان جایگاهی در اکوسیستم بیت کوین تلقی می شوند. در حالی که اکثر کاربران کریپتو به این فکر می‌کنند که چرا صرافی‌ها و بازارهای آتی یا معاملات آتی را در نظر می‌گیرند، یوسف می‌گوید که تجارت P2P یا تجارت ارز خارج از بورس (OTC) با استفاده از ارزهای دیجیتال، بزرگ‌تر از آن چیزی است که کاربران ممکن است فکر کنند:

همه چیز با مردانی شروع شد که بیت کوین تاک را معامله کردند، سپس LocalBitcoins و سپس Paxful. سپس CZ (Changpeng Zhao) چیزهای من را دزدید و Binance را به صورت همتا به همتا راه اندازی کرد.

یوسف اذعان می‌کند که بازار P2P بایننس اکنون بزرگترین بازیگر در اکوسیستم است، و گفتگوهای خصوصی با بنیانگذار بایننس CZ نشان می‌دهد که این پیشنهاد همچنان پردرآمدترین پیشنهاد در تجارت صرافی جهانی ارزهای دیجیتال است، زیرا بازارهای نقطه‌ای برای کسب بازدهی عظیم تلاش می‌کنند.

انگیزه ایجاد CivKit تا حدی ناشی از ترس از خاموش شدن احتمالی پلتفرم‌های P2P مانند بایننس بود. یوسف می‌گوید نگرانی اصلی فقدان جایگزینی برای کاربران P2P است که برای انتقال پول از مرزها به این خدمات وابسته هستند.

«این در مورد تجارت نیست. حدس و گمان نیست آنها به معنای واقعی کلمه در تلاش هستند تا پول را به جریان بیندازند و از پول خود به روشی استفاده کنند که قبلاً نمی توانستند. تنها راه برای این کار همتا به همتا است.»

یوسف به چالش های نظارتی اشاره کرد که منجر به تعطیلی LocalBitcoins در فوریه 2023 و تعلیق موقت خدمات Paxful در سال 2023 در آوریل 2023 شد. بازار پس از گذشت بیش از یک ماه دوباره راه اندازی شد.

“تقلب یک نگرانی بزرگ است. مقررات نگرانی بزرگی است و خطرات آن بسیار زیاد است. این “عملیات غرق شدن 2.0″ است. آنها در تلاشند تا همه ریز و درشت های کریپتو و بیت کوین را تعطیل کنند.”

یوسف همچنین تاکید کرد که بازارهای P2P باید به گونه‌ای ساخته شوند که آنها را “غیرقابل توقف” و “بدون مجوز” کند، و تاکید کرد که هر دوی Paxful مستقر در دلاور و LocalBitcoinهای ثبت شده در فنلاند با وجود موقعیت‌های جغرافیایی بسیار متفاوتشان در خطر تعطیلی هستند.

همانطور که Cointelegraph قبلاً به طور عمیق دنبال می کرد، صرافی های P2P در کشورهایی مانند ایالات متحده با نظارت نظارتی و عدم اطمینان قابل توجهی مواجه شدند.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *