بیش از 765000 دلار NFT پس از حمله تعویض سیم کارت به GutterCatGang به سرقت رفت


بازیگران بد از یک کلاهبرداری ایردراپ جعلی GutterCatGang برای تخلیه کیف پول افراد با سرقت حداقل 700000 دلار NFT از یک آدرس استفاده کردند.

توکن هایی به ارزش بیش از 765000 دلار به عنوان بخشی از یک حمله گزارش شده تعویض سیم کارت علیه پروژه GutterCatGang NFT به سرقت رفتند.

این نقض امنیتی توسط چندین عضو انجمن NFT در حدود ساعت 20:00 UTC در 7 ژوئیه برجسته شد. یکی از بنیانگذاران GutterCatGang @GutterMitch در توییتی هشدار داد: “توئیتر ما به خطر افتاده است، لطفا با هیچ پیوندی تعامل نکنید.”

در کنار حساب رسمی GutterCatGang، یکی از بنیانگذاران @gutterric نیز هک شده است.

هکر یا هکرها از این حساب‌ها برای به اشتراک گذاشتن پیوندهایی به ایردراپ‌های کفش ورزشی «محدود» GutterCatGang NFT استفاده می‌کردند که کیف پول‌های داغ افراد را با کلیک کردن روی آن‌ها مصرف می‌کردند.

برای اینکه ارتباطات ساختگی مشروع تر به نظر برسند، توییت ها شامل آخرین برند GutterCatGang و تصاویری از سقوط کفش ورزشی فیگیتال پروژه با مشارکت پوما و ستاره NBA/Charlotte Hornets LaMelo Ball بود.

کارآگاه برجسته بلاک چین ZachXBT در پاسخ به موضوع Gutter Mitch ادعا کرد که تیم از طریق یک حمله تعویض سیم کارت هک شده است در حالی که عملکردهای امنیت سایبری آنها را زیر سوال می برد.

ZachXBT گفت: “تیم شما بهتر است به دنبال یک طرح غرامت برای قربانیان باشد، زیرا استفاده از SMS 2FA در شبکه های اجتماعی خود پس از تعویض سیم های اخیر، سهل انگاری فاحش است.”

مرتبط با: هکر تعویض سیم کارت 794000 دلاری PlugwalkJoe به 5 سال زندان محکوم شد

در یک موضوع جداگانه، ZachXBT دو قربانی این حمله را برجسته کرد. یکی از آنها 65913 دلار Bored Ape Yacht Club NFT را با قیمت های پایه فعلی از دست داد و یکی دیگر از دست دادن 700000 دلار NFT از مجموعه ای از تراشه های آبی.

یکی از بنیانگذاران GutterCatGang @gutterdan_ با ارائه به روز رسانی در مورد این موضوع، گفت: “ما با توییتر کار می کنیم تا دسترسی به حساب های توییتر مرتبط با Gutter را که به خطر افتاده اند، بازیابی کنیم.”

او نوشت: «ما عمیقاً با همه کسانی که آسیب دیده‌اند همدردی می‌کنیم و می‌خواهیم به شما اطمینان دهیم که این موضوع را بسیار جدی می‌گیریم و با مجریان قانون برای بررسی هک و نقض امنیتی کار می‌کنیم.

در زمان نگارش این مقاله، به نظر می‌رسد که حساب‌ها هنوز در معرض خطر هستند.

GutterCatGang در اواسط سال 2021 منتشر شد و از 3000 آواتار گربه کارتونی منحصر به فرد NFT تشکیل شده است. طبق طبقه قیمت NFT، قیمت کف فعلی 0.5 اتر (ETH) است که تقریباً 615 درصد افزایش نسبت به هزینه اولیه چاپ دارد.

مجله: کلکسیونر NFT: نوستالژی Snoop’s NFT The Goose Millennials را به ساتبیز می کشاند
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *