OpenSea از دخالت مدیر سابق در قالی‌کشی 60 میلیون دلاری «بی اطلاع» است


یک کارمند سابق OpenSea متهم به کمک به قالی‌کشی بدنام AnubisDAO در سال 2021 شده است. اما برخی از مفسران اظهار تردید کرده اند.

پلتفرم توکن غیرقابل تعویض (NFT) OpenSea اعلام کرد که از شواهدی مبنی بر دست داشتن یک کارمند سابق در حادثه بدنام قالی‌کشی AnubisDAO در سال 2021، به دنبال اتهامات جدید در رسانه‌های اجتماعی بی‌اطلاع است.

در موضوع 6 اکتبر در “

هم حساب NFT Ethics و هم حساب تجزیه و تحلیل بلاک چین Lookonchain ادعا کردند که 0xSisyphus و در نتیجه Pawlak نقش کلیدی در تبلیغ پروژه AnubisDAO برای سرمایه گذاران اندکی قبل از اینکه پروژه وجوه تازه جمع آوری شده را به یک سری کیف پول خارجی منتقل کند، ایفا کردند.

مکاتبات NFT Ethics تلاش کرد توضیح دهد که نقش ادعایی Pawlak در حادثه قالی‌کشی AnubisDAO از قبل با سایر توسعه‌دهندگان برنامه‌ریزی شده بود و درآمد حاصل از آن از طریق memecoin Pepe (PEPE) شسته شد.

با این حال، یکی از سخنگویان OpenSea به Cointelegraph گفت که آنها از دخالت Pawlak در چنین فعالیت‌هایی بی‌اطلاع بودند، اما همچنین خاطرنشان کرد که Palwak در حین کار در این شرکت “حوزه محدودی” داشت.

کوین یک کارمند سابق است که در ژوئن 2023 شرکت را ترک کرد. او در طول مدتی که در OpenSea در یک موقعیت غیر مدیریتی کار می کرد، دامنه محدودی داشت. ما هیچ اطلاعی از مشارکت او در پروژه های مورد نظر نداریم.

نماینده شرکت گفت: «علاوه بر این، چون پروژه‌های مورد بحث قبل از حضور او در OpenSea رخ داده‌اند، ما هیچ وابستگی یا شناختی از آنها نداریم.

در اکتبر 2021، AnubisDAO 13556 ETH از سرمایه گذاران رمزارز جمع آوری کرد که در آن زمان 60 میلیون دلار ارزش داشت. با این حال، تقریباً 20 ساعت بعد، وجوه به چندین آدرس کیف پول مختلف ارسال شد که باعث ضرر فوری سرمایه گذاران شد.

کارآگاه بلاک چین ZachXBT نیز آب سردی بر این اتهامات انداخت و گفت که این موضوع «یکی از بی‌معناترین موضوعاتی است که او خوانده است».

او افزود که بسیاری از طرح بر اساس فرضیات بسیاری در مورد نقش OxSysyphus در قالی‌کشی ادعایی با استفاده از “رویدادهای نامربوط که واقعی نبودند” بود.

0xSisyphus همچنین به هر کسی که بتواند آدرس کیف پولی را که استخر را خالی می‌کند شناسایی کند، پاداش 1000 ETH ارائه می‌کند و با مجریان قانون در ایالات متحده و هنگ کنگ تماس گرفته است، که می‌تواند شک و ظن را در مورد اتهامات جدید بیشتر کند.

مرتبط با: 13.5 هزار ETH AnubisDAO با Tornado Cash از بین رفت

زاک نوشت: “آیا سیزیفوس به دلیل سهل انگاری فاحش به خاطر دروغ گفتن در مورد امضای چندگانه تیم آنوبیس مقصر است؟ مطلقاً 100٪. احتمال دادخواهی مدنی برای قربانیان وجود دارد.”

زاک خاطرنشان کرد که سهل انگاری در این مورد با سرقت پول از پروژه خود بسیار متفاوت است. “[As far as I know] سیزیف تنها عضو تیم بود که با آنها صحبت کرد. [Department of Homeland Security]”

“واقعا فکر می کنی اول به او نگاه نکردند و به حرکاتش نگاه نکردند؟” زک پرسید.

زک فاش کرد که دو بازیگر به احتمال زیاد مسئول از دست دادن سرمایه در طول رسوایی AnubisDAO دو کاربر مستعار هستند که فقط به نام‌های Beerus و Ersan شناخته می‌شوند.

مجله: تصادف NFT و ایگوهای هیولا در نمایشگاه جدید موراکامی حضور دارند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید