بحث آغازین در مورد Sam Bankman-Fried شروع می شود


تان رن، دستیار دادستان ایالات متحده در بیانیه افتتاحیه خود در مورد مدیر عامل سابق FTX گفت: “دوست دختر او به شما خواهد گفت که چگونه با هم پول دزدیده اند.”

دادستان ها و وکلای مدافع پرونده جنایی سام بنکمن فرید، مدیر عامل سابق FTX، که با نام SBF نیز شناخته می شود، تصویر بسیار متفاوتی را برای هیئت منصفه ترسیم کردند تا در طول محاکمه در نظر بگیرند.

در دادگاه نیویورک در 4 اکتبر، تان رن، دستیار دادستان ایالات متحده و مارک کوهن، وکیل SBF، بیانیه های افتتاحیه را به هیئت منصفه 12 نفره درباره رویدادهایی که منجر به فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX و نقش ادعایی بانکمن-فرید شد، ارائه کردند. . این اظهارات پس از آن بیان شد که قاضی لوئیس کاپلان انتخاب 12 هیئت منصفه و شش نفر جایگزین را پس از بیش از یک روز بازجویی نهایی کرد.

طبق یک موضوع X (توئیتر سابق) از Inner City Press در این رویداد، رن درخواست کرد او به دادگاه گفت که SBF از وجوه مشتریان FTX برای ثروتمند کردن خود استفاده کرد و قانونگذاران را متقاعد کرد که از طریق کمک‌های مالی و توصیفات کمپین قابل اعتماد است. طبق گزارش، دستیار دادستان ایالات متحده ادعا کرد که Bankman-Fried مکرراً به کاربران، کارمندان و عموم مردم در مورد “حفره” FTX در هنگام انتشار اطلاعات مالی صرافی در نوامبر 2022 دروغ گفته است.

رن گفت: «حفره بزرگ بود. بنابراین، متهم رکود در بازار کریپتو را مقصر دانست. اما او کلاهبرداری کرد. شواهد در این جلسه این را نشان خواهد داد. اخباری را از حلقه نزدیک او دریافت خواهید کرد. دوست دخترش به شما خواهد گفت که چگونه با هم پول دزدی کردند.»

کوهن که بعد از رن سخنرانی افتتاحیه را ایراد کرد، دوست دختر سابق SBF و مدیر عامل سابق Alameda Research، Caroline Ellison، و همچنین Changpeng Zhao، مدیر عامل Binance یا CZ را مسئول برخی از مشکلاتی که منجر به سقوط FTX شد، مقصر دانست. او ادعا کرد که علی‌رغم اصرار بانکمن-فرید، الیسون نتوانسته است برای محافظت از برخی از سرمایه‌گذاری‌های Alameda اقدامی انجام دهد و پست‌های رسانه‌های اجتماعی CZ مستقیماً به انتقال به FTX منجر شده است.

تیم دفاعی SBF، مدیر عامل سابق FTX را به عنوان فردی معرفی کرد که «با حسن نیت عمل می کند» در میان شرکتی که به طور تصاعدی در بازار بی ثبات کریپتو رشد می کند. او همچنین با این روایت که SBF «آدم بد» بود، با افتتاح یک پنت هاوس در باهاما و خرج کردن پول برای پرداخت به افراد مشهور برای حمایت از FTX مقابله کرد: «تلاش برای به دست آوردن تام بردی جرم نیست».

مرتبط با: 5 نکته کلیدی از اولین روز محاکمه سام بنکمن-فرید

چهارم اکتبر دومین روز از اولین محاکمه جنایی بانکمن-فرید بود که انتظار می رود حدود شش هفته به طول بینجامد. او نسبت به 7 اتهام مربوط به کلاهبرداری ادعایی در FTX بی گناه است و در مارس 2024 برای دومین جلسه دادگاه دوباره در دادگاه حاضر خواهد شد.

نکات برجسته هفته اول SBF در دادگاه شامل حضور مدیر عامل سابق FTX برای اولین بار با مدل موی جدید بود. الیسون و سایر مدیران سابق وابسته به صرافی رمزارز ممکن است با ادامه محاکمه علیه SBF شهادت دهند.

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟

این یک داستان در حال توسعه است و با در دسترس قرار گرفتن اطلاعات بیشتری اضافه خواهد شد.
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید