OpenAI در نظر دارد تراشه های هوش مصنوعی را در داخل تولید کند: گزارش


گزارش ها حاکی از آن است که OpenAI در حال بررسی یک شرکت تولید تراشه به عنوان هدف خرید است تا بتواند تراشه های هوش مصنوعی خود را تولید کند.

OpenAI، شرکتی که پشت ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT قرار دارد، ظاهراً در حال بررسی امکان تولید تراشه‌های پردازش داخلی در بحبوحه کمبود جهانی سخت‌افزار گران قیمت و سخت‌افزاری است.

گزارش رویترز مورخ 5 اکتبر، به نقل از افراد آشنا، گفت که OpenAI حتی یک شرکت ناشناس را به عنوان یک هدف بالقوه برای خریدی که به هدف آن در ساخت تراشه های هوش مصنوعی کمک می کند، در نظر گرفته است.

این شرکت هنوز تصمیم نگرفته است که آیا به خرید ادامه خواهد داد یا خیر. OpenAI همچنین در حال بحث در مورد تعدادی گزینه دیگر برای رفع کمبود تراشه فعلی است.

علاوه بر تولید تراشه های خود، گزینه ها شامل همکاری بیشتر با تامین کننده اصلی تراشه فعلی NVIDIA و تنوع بخشیدن به تامین کنندگان تراشه خود فراتر از ارائه دهندگان فعلی آن است.

اوایل سال جاری، سام آلتمن، بنیانگذار و مدیر عامل OpenAI به اتاقی پر از توسعه دهندگان هوش مصنوعی شکایت کرد که طبق یک پست وبلاگی که اکنون حذف شده توسط رضا حبیب، مدیر عامل شرکت هوش مصنوعی Humanloop، کمبود تراشه پیشرفت شرکت را به تاخیر می اندازد.

مرتبط با: متا یک مدل هوش مصنوعی برای رقابت با قدرتمندترین سیستم OpenAI می سازد

حبیب نوشت: «موضوع مشترکی که در طول بحث مطرح شد این بود که OpenAI در حال حاضر به شدت GPU محدود است، که بسیاری از برنامه های کوتاه مدت آن را به تعویق انداخته است.

اگر OpenAI با برنامه گزارش‌شده برای تولید تراشه‌های خود پیش برود، به گروه کوچکی از شرکت‌های سنگین‌وزن صنعت فناوری از جمله گوگل و آمازون می‌پیوندد که تولید تراشه را در داخل انجام می‌دهند.

از زمان راه اندازی عمومی ChatGPT در نوامبر سال گذشته، تقاضا برای تراشه های هوش مصنوعی سفارشی افزایش یافته است.

موج تقاضا باعث افزایش قیمت سهام NVIDIA شده است، زیرا شرکت هایی که به دنبال توسعه برنامه های کاربردی هوش مصنوعی هستند برای خرید سخت افزار محاسباتی گران قیمت سر و صدا کردند.

OpenAI بلافاصله به درخواست Cointelgraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

چشم هوش مصنوعی: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در کریپتو، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید