OpenAI پاسخ متوسطی به ارائه سفارشی AI دریافت می کند


این شرکت گفت که تسهیلات بهینه سازی، یعنی داده های آموزشی مورد استفاده برای تنظیم، از طریق API حسابرسی و سیستم حسابرسی مجهز به GPT-4 مورد بررسی قرار می گیرد.

OpenAI گزینه تنظیم دقیق GPT-3.5 Turbo را ارائه می دهد که به توسعه دهندگان هوش مصنوعی (AI) اجازه می دهد تا با استفاده از داده های سفارشی عملکرد را در وظایف خاص بهبود بخشند. با این حال، توسعه دهندگان اشتیاق خود را برای توسعه و همچنین انتقاد خود را ابراز کرده اند.

OpenAI توضیح داد که توسعه دهندگان قادر خواهند بود قابلیت های GPT-3.5 Turbo را از طریق یک فرآیند تنظیم دقیق، مطابق با نیازهای خود سفارشی کنند. به عنوان مثال، یک توسعه‌دهنده می‌تواند GPT-3.5 Turbo را برای تولید کد سفارشی با استفاده از مجموعه داده‌ای از فعالیت‌های تجاری مشتری یا خلاصه‌سازی دقیق اسناد قانونی به زبان آلمانی تنظیم کند.

اخیرا اعلامیه واکنش محتاطانه توسعه دهندگان را برانگیخت. نظری که به یکی از کاربران X به نام Joshua Segeren نسبت داده می‌شود، بیان می‌کند که اگرچه بهینه‌سازی GPT-3.5 Turbo جالب است، اما یک اصلاح جامع نیست. بر اساس مشاهدات او، بهبود درخواست‌ها، استفاده از پایگاه‌های داده برداری برای جستجوهای معنایی، یا مهاجرت به GPT-4 اغلب نتایج بهتری نسبت به آموزش خصوصی دارد. همچنین عواملی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند، مانند هزینه های نصب و نگهداری مداوم.

مدل های پایه GPT-3.5 توربو از 0.0004 دلار به ازای هر 1000 سکه شروع می شوند (واحدهای پایه پردازش شده توسط مدل های زبان جامع). با این حال، نسخه‌های بهینه‌سازی‌شده هزینه بالاتری معادل ۰.۰۱۲ دلار به ازای هر ۱۰۰۰ توکن ورودی و ۰.۰۱۶ دلار به ازای هر ۱۰۰۰ توکن خروج دارند. همچنین شهریه اولیه بر اساس حجم داده ها وجود دارد.

این ویژگی برای سازمان ها و توسعه دهندگانی که به دنبال ایجاد تعاملات شخصی سازی شده با کاربر هستند، مهم است. به عنوان مثال، سازمان‌ها می‌توانند مدل را طوری تنظیم کنند که با صدای برندشان مطابقت داشته باشد تا ربات چت شخصیت و لحنی ثابتی را نشان دهد که هویت برند را تکمیل می‌کند.

مرتبط با: دانشگاه برتر بریتانیا با استارتاپ هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل بازار ارزهای دیجیتال شریک است

برای اطمینان از استفاده مسئولانه از تنظیم، داده‌های آموزشی مورد استفاده برای تنظیم از طریق API حسابرسی و سیستم حسابرسی مجهز به GPT-4 مورد بررسی قرار می‌گیرند. این کار برای حفظ ویژگی‌های امنیتی مدل پیش‌فرض در طول فرآیند بهینه‌سازی انجام می‌شود.

این سیستم تلاش می‌کند تا داده‌های آموزشی بالقوه ناایمن را شناسایی و حذف کند، بنابراین اطمینان حاصل می‌کند که خروجی بهبودیافته با هنجارهای امنیتی تعیین‌شده OpenAI مطابقت دارد. این همچنین به این معنی است که OpenAI سطح مشخصی از کنترل داده هایی را که کاربران وارد مدل های خود می کنند، دارد.

مجله: AI Eye: اپل هوش مصنوعی تلفن همراه را بهبود می بخشد، معامله موسیقی جعلی عمیق، GPT-4 را هیپنوتیزم می کند
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *