OpenAI قصد دارد با G42 در دبی به خاورمیانه گسترش یابد


این دو شرکت گفتند که قصد دارند از مدل‌های OpenAI در صنایعی استفاده کنند که G42 دارای ارتباطات و تجربه است، مانند انرژی، مالی، مراقبت‌های بهداشتی و آب و برق.

OpenAI، سازنده چت ربات محبوب هوش مصنوعی (AI) ChatGPT، و گروه هلدینگ فناوری مستقر در دبی G42 در 18 اکتبر از همکاری جدیدی برای گسترش قابلیت‌های هوش مصنوعی در منطقه خاورمیانه خبر دادند.

این دو شرکت قصد دارند از مدل‌های هوش مصنوعی OpenAI در زمینه‌های تخصصی G42، از جمله خدمات مالی، انرژی، مراقبت‌های بهداشتی و آب و برق استفاده کنند.

G42 گفت سازمان‌هایی که از راه‌حل‌های تجاری در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) و سایر مناطق استفاده می‌کنند، اکنون باید فرآیند ساده‌تری برای ادغام قابلیت‌های هوش مصنوعی پیشرفته در مشاغل موجود داشته باشند.

این شرکت اعلام کرد که قصد دارد “ظرفیت زیرساخت هوش مصنوعی قابل توجهی را برای پشتیبانی از استنتاج محلی و منطقه ای OpenAI در مراکز داده Microsoft Azure در اولویت قرار دهد.”

سام آلتمن، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل OpenAI، گفت که ارتباطات G42 در صنعت می تواند به ارائه راه حل های هوش مصنوعی کمک کند که “تطابق با تفاوت های ظریف منطقه باشد.” او گفت که این همکاری به توسعه هوش مصنوعی مولد در سراسر جهان کمک خواهد کرد.

مرتبط با: رئيس Binance FZE، وضوح مقررات در خاورميانه باعث رشد صنعت ارزهاي ديجيتال مي شود

این پیشرفت به دنبال توسعه در کشور همسایه خاورمیانه عربستان سعودی است که اخیراً همکاری بین یک دانشگاه محلی و دانشگاه‌های چین را برای توسعه یک سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر عربی اعلام کرده است.

مدل زبان بزرگ (LLM)، به نام AceGPT، بر روی Llama 2 متا ساخته شده است. با توجه به صفحه GitHub این پروژه، آن طراحی شده است تا یک دستیار هوش مصنوعی برای عرب زبانان باشد و به سوالات به زبان عربی پاسخ دهد.

هر دوی این پیشرفت‌ها در حالی رخ می‌دهند که تنظیم‌کننده‌ها در ایالات متحده به طور فزاینده‌ای از هدف صادرات تراشه‌های نیمه‌رسانای هوش مصنوعی، از جمله به خاورمیانه خسته شده‌اند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که در ماه اوت، مقامات آمریکایی «برخی از کشورهای خاورمیانه» را به فهرست مناطقی اضافه کردند که سازنده تراشه‌های هوش مصنوعی Nvidia و رقیب AMD باید صادرات تراشه‌های نیمه‌رسانای پیشرفته را محدود کنند.

چند هفته بعد، رگولاتورهای ایالات متحده مسدود کردن این صادرات به خاورمیانه را رد کردند. با این حال، در جدیدترین گسترش کنترل‌های صادراتی برای تراشه‌های نیمه‌رسانای هوش مصنوعی، یک قانون جدید گسترش الزامات مجوز برای صادرات تراشه‌های پیشرفته به «همه 22 کشوری بود که ایالات متحده برای آنها تحریم تسلیحاتی دارد». هدف اصلی آن شامل چین و همچنین کشورهای خاورمیانه عراق، ایران و لبنان است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید