مدل های OnlyFans و Patreon به دلیل ترس از پرداخت و سانسور به Web3 روی می آورند


سازندگان Patreon در ماه آگوست برای دریافت دستمزد تلاش کردند، در حالی که OnlyFans یک بار سعی کرد فیلم های پورن را در این پلتفرم ممنوع کند و سازندگان را مجبور کرد به گزینه های جایگزین از جمله Web3 نگاه کنند.

به دنبال مشکلات پرداخت اخیر و تهدید دائمی حذف از پلتفرم موجود، سازندگان محتوای بزرگسالان به روی آوردن به نسخه های غیرمتمرکز OnlyFans و Patreon ادامه داده اند.

لئون لی، بنیانگذار و مدیرعامل Only1، نسخه غیرمتمرکز OnlyFans، به کوین تلگراف گفت که اخیراً به لطف Web3، قدرت از واسطه ها به تولیدکنندگان محتوا تغییر کرده است.

لی گفت: “نقش سازندگان و درآمدهای آنها در حال افزایش است، در حالی که نقش واسطه ها در حال کاهش است.”

در ماه آگوست، سازندگان در Patreon گزارش کردند که در برداشتن درآمد خود از این پلتفرم مشکل دارند زیرا پرداخت‌ها توسط بانک‌ها به عنوان تقلب اعلام شده بود.

بسیاری از سازندگان نیز احتمالاً زمانی را فراموش نکرده اند که OnlyFans سعی کرد محتوای صریح را در سال 2021 ممنوع کند، اما چند روز بعد تصمیم خود را معکوس کرد.

در صحبت کردن در این مورد، لی استدلال می‌کند که سازندگان تا زمانی که روی پلتفرم‌های متمرکزی که از ریل‌های پرداخت سنتی استفاده می‌کنند باقی بمانند، همیشه با خطر ترک پلتفرم روبرو خواهند بود.

سازندگان همچنان با این خطر مواجه هستند که از پلتفرم خارج شوند و از پتانسیل کسب درآمد کامل خود استفاده نکنند.»

Only1 در مارس 2023 بر روی بلاک چین Solana که توسط برندهای Animoca طراحی شده بود راه اندازی شد. اما این پلتفرم تنها یکی از بسیاری از استارت‌آپ‌هایی است که قصد دارند جادوی پلتفرم‌های اشتراک بزرگسالان را با تحول غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال به تصویر بکشند.

در سال 2022، مدل OnlyFans، Allie Rae، پلتفرم محتوای بزرگسالان با پشتوانه رمزنگاری WetSpace را به عنوان جایگزینی برای OnlyFans ایجاد کرد.

Rae در دسامبر 2022 به Cointelegraph گفت که او این پلتفرم را برای غلبه بر فشار پرداختی که سازندگان در پلتفرم هایی مانند OnlyFans از بانک ها دریافت می کنند ایجاد کرده است:

من شروع به درک این موضوع کردم که بانک ها نیروی محرکه برخی از تصمیماتی هستند که پلتفرم ها باید می گرفتند. این به طور طبیعی من را به این نقطه رساند: چگونه می توان از شر بانک ها خلاص شد؟ و کریپتو مانند یک شوالیه در زره درخشان ظاهر شد.”

اخیراً، سازندگان در OnlyFans شروع به هجوم به Friend.tech کردند، یک پلتفرم رسانه اجتماعی غیرمتمرکز جدید که بر روی پایه شبکه لایه 2 Coinbase ساخته شده است.

لی معتقد است اگر سازندگان بیشتری متوجه شوند که نمی خواهند تحت قوانین سانسور تحمیل شده توسط یک واسطه متمرکز قرار گیرند، یک رویداد مهاجرت انبوه رخ خواهد داد.

لی گفت: «سازندگان در حال حاضر با حقیقت بیدار می شوند و کمتر به واسطه ها برای کسب درآمد وابسته می شوند.

او اذعان کرد که تولیدکنندگان، تبلیغ‌کنندگان و برندهای تلویزیونی سهم بازار را در اقتصاد خلاق حفظ خواهند کرد، اما گفت که یک زیرساخت واقعی پرداخت همتا به همتا مانند بلاک چین «گام منطقی بعدی» برای سازندگان است:

وی گفت: «با حذف وابستگی به پردازشگرهای پرداخت سنتی، یک پلتفرم و جامعه وب 3 می‌تواند استقلال کاملی نسبت به انواع محتوای مجاز داشته باشد.»

از زمان سانسور محتوای بزرگسالان OnlyFans، سازندگان «حساب‌های پشتیبان» را در پلتفرم‌های مختلف به دلیل خطرات خارج از پلتفرم ایجاد می‌کنند.»

Proof of Peach، SEXN و Keyhole سه پلتفرم سرگرمی بزرگسالان دیگر هستند که در فضای Web3 فعال هستند.

مرتبط با: DuckSquad – اولین سرمایه گذاری غیرمتمرکز NFT در Only1 راه اندازی شد

لی معتقد است که سازندگان بیشتری به سمت پلتفرم‌های غیرمتمرکز هجوم می‌آورند که «استقلال کامل» را بر محتوایشان و مالکیت کامل پولی را که به دست می‌آورند برایشان فراهم می‌کند:

“این یک آینده اجتناب ناپذیر است که در آن دیگر هیچ واسطه ای بین طرفداران و سازندگان وجود نخواهد داشت، یک پتانسیل آشکار اما غیرقابل تحقق فناوری بلاک چین.”

مجله: خالق NFT: “لعنتی، من این را دیده ام!” – NFT های Coldie’s Snoop Dogg، Vitalik و McAfee
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید