پرونده جدید وکیل 400 میلیون دلاری کلاهبرداری OneCoin رد شد: گزارش


وکیلی که 400 میلیون دلار در کلاهبرداری OneCoin پولشویی کرده بود، علیرغم استناد به اشتباهات قانونی و شهادت نادرست در دادگاه اصلی در سال 2019، از دادگاه جدید محروم شد.

وکیل مسئول پولشویی 400 میلیون دلار در کلاهبرداری OneCoin با وجود اظهارات نادرست شاهد دادسرا در پرونده ای که علیه او در سال 2019 تشکیل شده بود، درخواست او برای محاکمه جدید رد شد.

بر اساس گزارش بلومبرگ مورخ 18 سپتامبر، مارک اسکات وکیل 54 ساله استدلال کرد که او نمی‌دانست که OneCoin در آن زمان یک عملیات کلاهبرداری بوده و نباید به خاطر نقش او در ایجاد صندوق پولشویی متهم شود. موسس OneCoin روجا “Cryptoqueen” Ignatov.

اسکات در نوامبر 2019 به جرم پولشویی و کلاهبرداری بانکی محکوم شد و دادستان ها دریافتند که اسکات در مجموع 50 میلیون دلار از طریق صندوق جعلی که پرداخت ها و تراکنش های طرح OneCoin را پردازش می کند، به دست آورده است.

تیم حقوقی او از آن زمان به دنبال یک محاکمه جدید با استناد به شهادت دروغ یک شاهد دولتی در اولین محاکمه است.

با این حال، در جلسه ای در 18 سپتامبر، ادگاردو راموس، قاضی ناحیه ایالات متحده، درخواست وکلا برای محاکمه جدید را رد کرد و گفت که با وجود شهادت دروغین کنستانتین در دادگاه 2019، متقاعد نشده است که “یک فرد بی گناه می تواند محکوم شود”. ایگناتوف

کنستانتین ایگناتوف شاهد دولتی بود که اعتراف کرد به خواهرش روجا در کلاهبرداری OneCoin کمک کرده است.

وکلای اسکات گفتند که به این حکم اعتراض خواهند کرد و استدلال کردند که موکل آنها “از اینکه دادگاه اجازه محاکمه جدیدی نداده است، با توجه به شواهد غیرقابل انکار مبنی بر شهادت دروغ تنها شاهد همکاری.”

مرتبط با: رئیس انطباق OneCoin پس از استرداد ایالات متحده با 40 سال زندان مواجه است

OneCoin در سال 2014 راه اندازی شد و خود را به عنوان یک ارز دیجیتال مشابه ساختار بیت کوین به بازار عرضه می کند. با این حال، بعداً مشخص شد که این یک طرح هرمی بود که با فریب دادن کاربران جدید با ادعاهای ساختگی و وعده های سود بالا در آینده عمل می کرد.

دادستانی ادعا کرد که اسکات 50 میلیون دلار از درآمدهای OneCoin را برای تأمین هزینه های یک سبک زندگی گران قیمت، خرید کالاهای لوکس از جمله خانه های چند میلیون دلاری، ساعت، اتومبیل های اسپرت و یک قایق بادبانی 17 فوتی استفاده کرده است.

در 12 سپتامبر، راموس، بنیانگذار OneCoin، کارل گرین‌وود را به 20 سال حبس در ایالات متحده محکوم کرد، زیرا او به اتهامات متعددی از جمله کلاهبرداری و پولشویی مجرم شناخته شد.

روجا ایگناتوف از اکتبر 2017 دیده نشده است و در حال حاضر در فهرست افراد تحت تعقیب اداره تحقیقات فدرال قرار دارد.

سوالات بزرگ: مرگ کریپتو چطور؟
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *