صرافی کریپتو OKX وارد فاز نهایی درخواست مجوز VASP هنگ کنگ می شود


تنظیم‌کننده‌های هنگ‌کنگ تاکنون تنها تعداد معدودی از صرافی‌های رمزنگاری را تأیید کرده‌اند که مجاز به ارائه خدمات تجارت خرده‌فروشی کریپتو هستند.

صرافی ارز دیجیتال OKX قبل از دریافت مجوز ارائه دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) در هنگ کنگ وارد فاز نهایی شده است. صرافی کریپتو انتظار دارد تا مارس سال آینده برای VASP تایید نهایی شود.

لی ژیکای، مدیر بازرگانی جهانی OKX، در مصاحبه ای گفت که آنها به طور فعال با بانک ها در حال گفتگو هستند و در حال حاضر منتظر مجوز و راه اندازی این گروه هستند. صرافی رمزارز کارهای مقدماتی مانند قرار دادن فناوری را آغاز کرده است.

هنگ کنگ در سال 2023 به یک کشور طرفدار رمزنگاری تبدیل شد و یک رژیم مجوز را اعلام کرد تا صرافی های ارز دیجیتال بتوانند خدمات خود را به مشتریان خرده فروشی ارائه دهند. در حالی که بیش از 80 شرکت رمزنگاری در ابتدا به افتتاح دفتر در این کشور علاقه نشان دادند، تنها چند پلتفرم رمزنگاری مانند HashKey و OSL مجوز لازم را برای راه‌اندازی خدمات معاملاتی خرده‌فروشی کریپتو دریافت کردند.

HashKey از 28 آگوست شروع به ارائه خدمات خرده فروشی کریپتو به کاربران هنگ کنگ کرد. رگولاتور در این کشور تنها معاملات بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) را برای مشتریان خرده‌فروشی باز کرده است تا ریسک سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال جدید را کاهش دهد. سکه ها این مقررات همچنین سقف 30 درصدی را اعمال می کند که به سرمایه گذاران اجازه می دهد تنها یک سوم درآمد خالص خود را سرمایه گذاری کنند.

مرتبط با: هنگ کنگ و عربستان سعودی در زمینه توکن ها و پرداخت ها با یکدیگر همکاری می کنند

در کنار HashKey و OSL، Huobi و Gate.Io نیز برای خدمات تجارت کریپتو خرده‌فروشی درخواست داده‌اند و در حال حاضر در انتظار تایید نظارتی هستند. پیش از این، یکی از مدیران Gate.Io تجربه نظارتی خود را در هنگ کنگ به اشتراک گذاشت و به کوین تلگراف گفت که در مقایسه با سایر تنظیم کننده ها، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ کنگ (SFC) الزامات سخت گیرانه تری برای ارائه دهندگان خدمات دارایی مجازی دارد. رگولاتور پلتفرم های رمزنگاری را موظف کرده است که الزامات مقررات بیمه/غرامت را برای کمک به محافظت از مشتریان ارائه کنند. جدای از آن، صرافی های کریپتو باید 98 درصد دارایی ها را در کیف پول سرد نگه دارند.

Cointelegraph برای نظرات خود در مورد تجربیات نظارتی و انتظارات از بازار خرده فروشی هنگ کنگ با OKX تماس گرفت، اما پاسخ فوری دریافت نکرد.

مجله: Hall of Flame: Wolf Of All Streets نگران جهانی است که بیت کوین به 1 میلیون دلار می رسد


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *