فدرال‌رزرو نیویورک با استفاده از wCBDC، شبکه بدهی‌های تنظیم‌شده بانک‌های اثبات مفهوم را تکمیل می‌کند.


این شبکه نظری به دلار کمک می‌کند تا وضعیت بین‌المللی خود را با بهبودهای «تغییر بازی» در این سرویس حفظ کند.

مرکز نوآوری بانک فدرال رزرو نیویورک (NYIC) اثبات مفهوم شبکه مسئولیت (RLN) را که در ارتباط با نه موسسه مالی بزرگ و شبکه سوئیفت سازماندهی شده است، تکمیل کرده است. این پروژه زیرساخت های نظری را برای مبادله و بستن توکن های سپرده بانکی تجاری و بدهی های بانک مرکزی با استفاده از فناوری دفتر کل توزیع شده و یک ارز دیجیتال بانک مرکزی آمریکا (CBDC) شبیه سازی شده ایجاد کرد.

انتقال دارایی ها در حال حاضر از طریق پیام رسانی در امتداد زنجیره افراد علاقه مند انجام می شود. تونی مک‌لافلین، رئیس بخش پرداخت‌های نوظهور و توسعه کسب‌وکار در Citi Treasury & Trade Solutions، در یک وبینار که نتایج پروژه را تبلیغ می‌کرد، گفت: پیام‌ها تقریباً آنی بود، اما این معامله محقق نشد.

این پروژه ناامنی و ناشناس بودن، از جمله ویژگی های دیگر در بلاک چین را کنار گذاشت تا به جای تصمیم گیری از طریق پیام، سیستمی با ارزش در دفتر کل ایجاد کند. مک لافلین گفت RLN شبیه سازی شده در شبانه روز با طرح و برنامه ریزی بسیار غنی کار می کند.

مطالب مرتبط: مبادله ارز در 10 ثانیه: فدرال رزرو نیویورک نتایج تحقیقات عمده فروشی CBDC را منتشر می کند

مک لافلین گفت که RLN شبیه سازی شده به طور کامل حفاظت از ایالات متحده در مبارزه با پول شویی و شناخت مشتری خود را در شهرک های بین المللی حفظ می کند. او RLN را به عنوان “تغییر بازی برای کاربران بین المللی دلار” توصیف کرد که به دلار کمک می کند نقش خود را به عنوان ارز ترجیحی بین المللی حفظ کند.

نتایج پروژه نیز در گزارش های جداگانه فنی، تجاری و حقوقی خلاصه شده است. در گزارش قانونی آمده است: «ما هیچ مشکل قانونی که مانع ایجاد سیستم RLS بر اساس قوانین و مقررات جاری شود، شناسایی نکرده‌ایم. ارزهای دیجیتال و استیبل کوین گنجانده نشده اند زیرا این پروژه به دارایی های تنظیم شده نگاه می کند. بلاک چین های بدون مجوز و CBDC خرده فروشی نیز در نظر گرفته نشدند.

فدرال رزرو نیویورک سلب مسئولیت معمول برای تحقیقاتی را که نشان دهنده تصمیمی برای معرفی CBDC ایالات متحده نبود، درج کرد. پرفون زلوویتز، مدیر نیویورک، در بیانیه ای گفت:

از دیدگاه بانک مرکزی، اثبات مفهوم به کشف سپرده‌های تنظیم‌شده توکن‌شده و درک مزایای عملکردی بالقوه پول دیجیتال بانک مرکزی و بانک تجاری که با هم در یک دفتر کل مشترک کار می‌کنند، کمک کرد.»

این پروژه در ماه نوامبر به عنوان پایلوت ۱۲ هفته ای اعلام شد. BNY Mellon، Citi، HSBC، Mastercard، PNC Bank، TD Bank، Truist، US Bank و Wells Fargo در این پروژه شرکت کردند.

مجله: Powers On… فدرال رزرو ارز رمزنگاری شده را تأیید می کند – به نوعی
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *