“مسابقه ادامه دارد” برای هوش مصنوعی: مدیرعامل انویدیا در حال افزایش است زیرا درآمد سه ماهه دوم پیش بینی شده است


سهام انویدیا در معاملات پس از ساعت کاری نزدیک به 10 درصد افزایش یافت زیرا این شرکت بیش از 2 میلیارد دلار انتظارات تحلیلگران وال استریت را شکست داد.

سهام شرکت سازنده تراشه‌های رایانه‌ای انویدیا در معاملات پس از ساعت کاری پس از اعلام درآمد این شرکت در سه ماهه دوم که به طور قابل‌توجهی پیش‌بینی‌های وال استریت را پشت سر گذاشت، در معاملات پس از ساعت کاری نزدیک به 10 درصد افزایش یافت زیرا تقاضا برای تراشه‌های هوش مصنوعی افزایش یافت.

در گزارش سود سه ماهه دوم، این شرکت درآمد کلان 13.5 میلیارد دلاری را برای سه ماهه گزارش کرد. این نشان دهنده افزایش 88 درصدی نسبت به سه ماهه اول است. درآمد بیش از 2 میلیارد دلار بود که از 11.2 میلیارد دلاری که تحلیلگران برای شرکت پیش بینی کرده بودند بیشتر بود.

علاوه بر این، Nvidia طبق داده های Google Finance درآمد هر سهم (EPS) را 2.48 دلار گزارش کرده است. این رقم از تخمین 2.08 دلاری تحلیلگران فراتر رفت. EPS این شرکت در سه ماهه دوم نسبت به مدت مشابه سال قبل 854 درصد افزایش را نشان داد.

خلاصه درآمد سه ماهه دوم Nvidia (NVDA). منبع: انویدیا

عصر جدید کامپیوتر آغاز شده است. جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل NVIDIA، اظهار داشت که شرکت‌ها در سراسر جهان از رایانه‌های همه منظوره به محاسبات سریع و هوش مصنوعی مولد حرکت می‌کنند.

هوانگ اضافه کرد که مسابقه برای پذیرش هوش مصنوعی مولد ادامه دارد.

قیمت سهام Nvidia (NVDA) در 24 ساعت گذشته. منبع: TradingView

در حالی که رقبایی مانند Intel و Micron Technologies همچنان بیشتر تلاش خود را بر روی تولید تراشه برای خدمات موجود مانند مراکز داده و محاسبات ابری متمرکز می کنند، انویدیا تحقیق و توسعه را برای تراشه ها و واحدهای کارت گرافیک که سیستم های هوش مصنوعی را تامین می کنند، تشدید کرده است. به طور قابل توجهی از انفجار اخیر هوش مصنوعی بهره مند شوند.

مرتبط با: بریتانیا 130 میلیون دلار برای تراشه های هوش مصنوعی در بحبوحه جنگ خرید قدرت محاسباتی هزینه می کند

در آینده، این شرکت تخمین زده است که درآمد خود را تا سه ماهه سوم سال جاری 18 درصد به 16 میلیارد دلار افزایش دهد.

طبق داده های Google Finance، قیمت سهام انویدیا در 10 ماه گذشته بیش از 300 درصد افزایش یافته است و در نتیجه ارزش بازار آن در زمان انتشار به 1.16 تریلیون دلار رسیده است.

رشد سریع به انویدیا اجازه داد تا به یک باشگاه خصوصی متشکل از تنها شش شرکت (اپل، مایکروسافت، عربستان سعودی آرامکو، آلفابت (گوگل) و آمازون) بپیوندد و ارزش آن از یک تریلیون دلار فراتر رود.

چشم هوش مصنوعی: اپل هوش مصنوعی جیبی، قرارداد موسیقی جعلی عمیق، GPT-4 را هیپنوتیزم می کند


نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *