Iris Energy 248 پردازنده گرافیکی Nvidia را به ارزش 10 میلیون دلار برای استخراج مولد هوش مصنوعی و بیت کوین خریداری کرد.


Iris Energy ۱۰ میلیون دلار در آخرین نسل از پردازنده‌های گرافیکی انویدیا سرمایه‌گذاری کرده است تا هوش مصنوعی مولد را کشف کند و در عین حال بر استخراج بیت‌کوین تمرکز کند.

Iris Energy که در فهرست نزدک قرار دارد، 248 پردازنده گرافیکی پیشرفته Nvidia H100 را به قیمت 10 میلیون دلار خریداری کرده است زیرا به دنبال کشف فرصت‌ها در هوش مصنوعی مولد علاوه بر تمرکز تجاری اصلی خود، استخراج بیت کوین است.

این شرکت انتظار دارد 248 پردازنده گرافیکی را در ماه های آینده تحویل دهد و قصد دارد سخت افزار را برای ارائه فرصت ها در رایانش ابری مستقر کند.

دانیل رابرتز، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Iris Energy گفت که این شرکت می خواهد از مراکز داده موجود خود برای برآورده کردن نیازهای محاسباتی مولد هوش مصنوعی خود استفاده کند.

ما معتقدیم که تقاضا برای محاسبات پایدار بعید است از بین برود و فکر می کنیم که در موقعیت منحصر به فردی برای جذب مداوم رشد در صنعت گسترده تر هستیم. چه ASIC برای استخراج بیت کوین یا پردازنده های گرافیکی برای هوش مصنوعی مولد و فراتر از آن.”

Iris Energy در مناطقی با انرژی های تجدیدپذیر فراوان، از جمله انرژی باد، خورشیدی، و برق آبی فعالیت می کند و مراکز داده مدولار خود را نزدیک به منابع انرژی تجدیدپذیر مازاد کم هزینه ساخته است که برای بیت کوین درآمدزایی خواهد شد.

پردازنده گرافیکی H100 Tensor Core انویدیا. منبع: Nvidia.com

طبق وب‌سایت Iris Energy، کانادا دارای چهار مرکز اصلی استخراج مرکز داده است که شامل Canal Flats، Mackenzie و Prince George در بریتیش کلمبیا و همچنین مرکز Childress در تگزاس می‌شود.

مرتبط: Tether CTO در مورد مکان های استخراج بیت کوین سکوت می کند

عملیات استخراج بیت‌کوین با انرژی تجدیدپذیر به جذب سرمایه‌گذاری ادامه می‌دهد، به طوری که Genesis Digital Assets Limited یک مرکز داده جدید در سوئد در آگوست 2023 افتتاح کرد که با انرژی کافی از نیروگاه برق آبی Porjus در نزدیکی آن کار خواهد کرد.

در همین حال، Blockstream اخیراً اعلام کرده است که قصد دارد تا 50 میلیون دلار در یادداشت سرمایه گذاری رسمی برای خرید، ذخیره و فروش سخت افزار استخراج بیت کوین قبل از نصف شدن بعدی بیت کوین در سال 2024 جمع آوری کند.

انویدیا، سازنده سخت‌افزار پردازنده‌های گرافیکی، سود غیرمنتظره‌ای را از افزایش ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی و محاسبات هوش مصنوعی مشاهده کرد، به طوری که ارزش کل بازار آن در ماه می سال ۲۰۲۳ به بیش از ۱ تریلیون دلار رسید.

انویدیا همچنین اخیراً نسل بعدی سوپرتراشه GH200 Grace Hopper را معرفی کرده است که ادعا می‌شود قادر به مدیریت بارهای کاری پیچیده هوش مصنوعی از جمله مدل‌های زبان بزرگ، سیستم‌های توصیه و پایگاه‌های داده برداری است.

مجله: کتیبه های تکراری: «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *