Databricks شریک هوش مصنوعی انویدیا 500 میلیون دلار برای دستیابی به ارزش 43 میلیارد دلاری جمع آوری می کند


Capital One نیز با وجود اینکه رقیب پلتفرم ابری Snowflake بزرگترین مشتری Snowflake بود، در دور سرمایه گذاری شرکت کرد.

شرکت داده‌های ابری Databricks اخیراً تکمیل دور جمع‌آوری سرمایه سری I خود را اعلام کرد که در آن 500 میلیون دلار از حساب‌های سرمایه‌گذار اولیه به رهبری T.Rowe و سرمایه‌گذاران جدید Capital One Ventures، Ghisallo Capital Management، برنامه بازنشستگی معلمان انتاریو و Nvidia جمع‌آوری کرد.

به گزارش دیتابریکس، آخرین دور سرمایه گذاری با ارزش 43 میلیارد دلار و قیمت سهم 73.50 دلار انجام شد. پیش از این، این شرکت 1.6 میلیارد دلار در تامین مالی سری H در سال 2021 به ارزش 38 میلیارد دلار جذب کرده بود.

مشارکت مالی Databrick با انویدیا نشان دهنده هم افزایی فزاینده بین این دو شرکت هوش مصنوعی (AI) است و هوش مصنوعی مولد برای داده‌های سازمانی یک محرک اصلی جذب سرمایه است.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی Databricks، جنسن هوانگ، مدیر عامل انویدیا، داده‌های سازمانی را «معدن طلا برای هوش مصنوعی مولد» خواند و افزود: «Databricks در حال انجام کارهای باورنکردنی با فناوری Nvidia برای تسریع پردازش داده‌ها و مدل‌های هوش مصنوعی مولد است.»

برجسته ترین محصول Databricks پلت فرم Lakehouse است. Lakehouse اساساً یک انبار داده را با یک دریاچه داده برای دسترسی یکپارچه به گردش کار برای توسعه دهندگان ترکیب می کند.

بر اساس بیانیه مطبوعاتی این شرکت:

«Databricks Lakehouse داده‌ها، تجزیه و تحلیل‌ها و هوش مصنوعی را در یک پلتفرم واحد ترکیب می‌کند تا مشتریان بتوانند از داده‌های سازمانی مدیریت، مدیریت، و بینش کسب کنند و راه‌حل‌های مولد هوش مصنوعی خود را سریع‌تر بسازند.»

Lakehouse به مشتریان سازمانی این امکان را می‌دهد تا مدل‌های هوش مصنوعی تولیدی خود را بسازند، مانند یک سیستم هوش مصنوعی به سبک ChatGPT که صرفاً بر اساس داده‌های داخلی مشتری آموزش دیده است. این معماری کنترل‌های حریم خصوصی را در اختیار مشتری تجاری قرار می‌دهد و به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا مدل‌ها را برای جلوگیری از خروجی ناخواسته یا اشتباه تنظیم کنند.

مرتبط با: استارت‌آپ هوش مصنوعی Helsing ۲۲۳ میلیون دلار بودجه سری B برای راه‌حل‌های دفاعی جمع‌آوری می‌کند

Databricks با ارزش 43 میلیارد دلار یکی از باارزش ترین شرکت های هوش مصنوعی ایالات متحده است که با وجود رقبای تریلیون دلاری مانند AWS، Microsoft Cloud و Google Cloud وجود دارد.

رقیب اصلی آن، Snowflake، دارای ارزش بازار تقریباً 51 میلیارد دلار است. شایان ذکر است که Capital One، یکی از شرکت‌هایی که در آخرین دور سرمایه‌گذاری Databricks سرمایه‌گذاری کرد، یکی از بزرگترین مشتریان سازمانی Snowflake است.


نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *