کریپتوکارنسی کره شمالی 80 درصد کاهش پیدا می کند، اما ممکن است یک شبه تغییر کند: Chainaliz


بازیگران مخرب رمزارز در کره شمالی 340.4 میلیون دلار در سال 2023 به سرقت بردند که در مقایسه با 1.7 میلیارد دلار در سال گذشته افزایش یافته است، اما این دلیلی برای احساس رضایت نیست.

ارز دیجیتال دزدیده شده توسط هکرهای مرتبط با کره شمالی تا سال 2022 به میزان 80 درصد کاهش یافته است. اما یکی از شرکت های پزشکی قانونی بلاک چین می گوید که این لزوما نشانه پیشرفت نیست.

تا 14 سپتامبر 2023، هکرهای مرتبط با کره شمالی در مجموع 340.4 میلیون دلار ارز رمزنگاری شده را سرقت کرده اند که از رکورد 1.65 میلیارد دلاری وجوه گزارش شده در سال 2022 به سرقت رفته است.

وجوه ارزهای دیجیتال توسط گروه های تحت حمایت کره شمالی بین سال های 2016 تا 2023 به سرقت رفته است. منبع: Chainaliz

Chainalytics در گزارش 14 سپتامبر خود گفت: “اعداد پایین امسال نشانه ای از بهبود امنیت یا کاهش فعالیت های مجرمانه نیست.” ما باید به یاد داشته باشیم که سال 2022 معیار بسیار بالایی را تعیین کرده است.

در حقیقت، ما تنها یک هک بزرگ تا گذر از آستانه میلیارد دلاری وجوه دزدیده شده برای سال 2023 فاصله داریم.

طی 10 روز گذشته، گروه لازاروس کره شمالی با دو حادثه هک جداگانه مرتبط بوده است: سهام (40 میلیون دلار) در 4 سپتامبر و CoinEx (55 میلیون دلار) در 12 سپتامبر، و ترکیب این موارد بیش از 95 میلیون دلار ضرر داشته است. .

Chainalytics بیان کرد که همراه با دو حمله اخیر، حملات مربوط به کره شمالی تقریباً 30 درصد از کل ارزهای رمزنگاری شده سرقت شده در حملات امسال را تشکیل می دهند.

وجوه دزدیده شده از گروه های هکر کره شمالی و وجوه دزدیده شده از دیگران بین سال های 2016 تا 2023. منبع: Chainalytics

کره شمالی به مبادلات مشکوک و پارازیت ها روی می آورد

در همین حال، Chainalation دریافت که هکرهای کره شمالی در چند سال گذشته به طور فزاینده ای به صرافی های مستقر در روسیه برای شستن وجوه غیرقانونی متکی شده اند.

این شرکت گفت که کره شمالی از سال 2021 از مبادلات مختلف مستقر در روسیه استفاده می کند. یکی از بزرگترین حوادث شویی شامل 21.9 میلیون دلار وجوه از هک پل 100 میلیون دلاری هارمونی در 24 ژوئن 2022 بود.

میکسرهای ارزهای رمزنگاری شده مورد تایید ایالات متحده Tornado Cash و Blender نیز توسط Lazarus Group در هک Harmony Bridge و سایر هک های سطح بالا که توسط این گروه انجام شد، استفاده شدند.

مرتبط با: FBI 6 کیف پول بیت کوین مرتبط با کره شمالی را نشان می دهد و از شرکت های ارز دیجیتال می خواهد مراقب باشند.

سازمان ملل تلاش می کند تاکتیک های جرایم سایبری کره شمالی را در سطح بین المللی کاهش دهد. به نظر می رسد کره شمالی از بودجه سرقت شده برای حمایت از برنامه موشکی هسته ای خود استفاده کرده است.

در همین حال، این شرکت امیدوار است که افزایش ممیزی قراردادهای هوشمند زندگی این هکرها را سخت‌تر کند.

مجله: ریسک سپرده: صرافی های رمزنگاری واقعاً با پول شما چه می کنند؟
نویسنده: Brayden Lindrea

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *