طبق داده ها، گروه لازاروس کره شمالی بیش از 40 میلیون دلار بیت کوین انباشته کرده است


تیم هک کره شمالی حداقل 47 میلیون دلار ارز دیجیتال از جمله استیبل کوین های مختلف از جمله بیت کوین، اتر، بایننس کوین و بایننس USD دارد.

داده‌های جدید نشان می‌دهد که گروه لازاروس هکر کره شمالی دارای ارز دیجیتال به ارزش ۴۷ میلیون دلار است که عمدتاً بیت‌کوین (BTC) است.

بر اساس داده های گردآوری شده در Dune Analytics از 21.co، شرکت مادر 21Shares، کیف پول های مرتبط با Lazarus Group در حال حاضر دارایی های دیجیتالی به ارزش تقریباً 47 میلیون دلار هستند. اینها شامل 42.5 میلیون دلار بیت کوین، 1.9 میلیون دلار اتر (ETH) و 1.1 میلیون دلار است. بایننس کوین (BNB) و 640000 دلار اضافی در استیبل کوین، در درجه اول BUSD.

با این حال، به نظر می‌رسد که مقدار کریپتوهای نگهداری شده از 86 میلیون دلاری که گروه در 6 سپتامبر در اختیار داشت، کاهش یافته است، تنها چند روز پس از هک Stake.com که مربوط به لازاروس بود.

اعلام شد که کنترل پنل Dune 295 کیف پولی را که توسط اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) و اداره کنترل دارایی های خارجی (OFAC) تشخیص داده شده بود، متعلق به گروه هکری هستند، ردیابی کرد.

دارایی های رمزنگاری گروه لازاروس. منبع: تجزیه و تحلیل تلماسه

با کمال تعجب، این گروه هیچ سکه حریم خصوصی مانند Monero (XMR)، Dash یا Zcash (ZEC) که ردیابی آنها بسیار سخت تر است، در اختیار ندارد.

در همین حال، کیف پول های رمزنگاری لازاروس هنوز کاملاً فعال هستند و آخرین تراکنش در 20 سپتامبر ثبت شده است.

21.co همچنین اعلام کرد که دارایی های گروه احتمالاً بسیار بیشتر از آنچه گزارش شده است. او گفت: «ما باید توجه داشته باشیم که این تخمین پایین‌تری از دارایی‌های رمزنگاری Lazarus Group بر اساس اطلاعات عمومی است.

مرتبط با: 3 قدمی که سرمایه گذاران رمزارز می توانند برای جلوگیری از حملات گروه لازاروس انجام دهند

در 13 سپتامبر، Cointelegraph گزارش داد که گروه Lazarus حمله ای به صرافی رمزارز CoinEx انجام داده است که منجر به ضرر حداقل 55 میلیون دلاری شده است.

FBI همچنین لازاروس را برای هک Alphapo، CoinsPaid و Atomic Wallet شناسایی کرد. مجموع این حملات بیش از 200 میلیون دلار در سال 2023 توسط این گروه به سرقت رفته است.

با این حال، Chainaliz گزارش داد که سرقت های رمزنگاری شده توسط هکرهای مرتبط با کره شمالی نسبت به سال 2022 80 درصد کاهش یافته است. تا اواسط سپتامبر، گروه‌های مرتبط با کره شمالی در مجموع 340.4 میلیون دلار رمزنگاری سرقت کرده‌اند که از رکورد 1.65 میلیارد دلار کمتر است. دارایی های دیجیتال در سال 2022 به سرقت رفت.

اواخر هفته گذشته، مقامات فدرال ایالات متحده در مورد “خطر قابل توجه” ناشی از حملات احتمالی گروه لازاروس به سازمان های بهداشت و درمان ایالات متحده و بخش بهداشت عمومی هشدار دادند.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در جعبه پاپ کورن: داستان هکر جاده ابریشم


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید