نیشاد سینگ از طریق Alameda درباره سرمایه گذاری های “بیش از حد” سام بنکمن-فرید شهادت می دهد.


مدیر مهندسی سابق FTX گفته است که SBF “به طور یکجانبه پول آلامدا را خرج خواهد کرد” و “در نهایت” این شرکت به جای کارولین الیسون مسئول خواهد بود.

مدیر سابق مهندسی FTX، نیشاد سینگ، در دادگاهی در نیویورک گفت که سم “SBF” بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق، عادت داشت که از طریق Alameda Research به تنهایی در مورد خرید تصمیم بگیرد.

طبق گزارشات پرونده جنایی SBF در 16 اکتبر، سینگ فوق الذکر در حالی که کارولین الیسون و سام ترابوکو آلامدا را اداره می کردند، بانکمن-فرید “در نهایت” مسئولیت شرکت را بر عهده داشت. مدیر مهندسی سابق گزارش می‌دهد که «SBF پول آلامدا را به‌طور یک‌جانبه خرج می‌کند» علی‌رغم نقش جداگانه‌اش در FTX، و همچنین تهدید به اخراج الیسون کرده است.

من خرج کردن را یاد گرفتم [at Alameda] بر اساس گزارش ها، سینگ گفت پس از این حادثه. «از زیاده‌روی و خودنمایی شاکی بودم که به نظرم هدف از تأسیس شرکت متفاوت بود. [SBF would] گفتم متوجه نشدم، او آنجا بود و با مردم تعامل داشت. من فکر می کردم 20 میلیون دلار از ما دزدی شده است، او گفت من دارم سوء ظن می کنم.

سینگ افزود:

سام شخصیت فوق‌العاده‌ای است. “من آمده ام که به او بی اعتماد باشم.”

بر اساس گزارش‌ها، مدیر مهندسی سابق روی سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ هوش مصنوعی Anthropic و شرکت سرمایه‌گذاری K5 Global که با نام‌های مطرحی از جمله هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده و افراد مشهور هالیوود مرتبط است، صحبت کرده است. به گفته سینگ، SBF به او و مدیر ارشد فناوری سابق گری وانگ دستور داده است که یک میلیارد دلار در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر مایکل کیوز و برایان باوم، مالکان K5 Global، سرمایه گذاری کنند.

بر اساس گزارش ها، سینگ گفت: «من می خواستم این کار با پول سام انجام شود، نه با پول FTX.

شهادت سینگ در نهمین روز محاکمه جنایی بنکمن-فرید، که در 3 اکتبر در نیویورک آغاز شد، ارائه شد. هیئت منصفه قبلاً از کارولین الیسون و گری وانگ شنیده اند. الیسون، وانگ، سینگ و مدیرعامل سابق بازارهای دیجیتال FTX، رایان سلامه، به اتهامات کلاهبرداری مربوط به استفاده آلامدا از وجوه FTX برای سرمایه گذاری بدون اجازه کاربران، اقرار کردند. انتظار نمی رود سلامه در این جلسه شهادت دهد و مشخص نیست که آیا تیم دفاعی قصد دارد SBF را روی جایگاه قرار دهد یا خیر.

قبل از سینگ، دادستان ها کاربر FTX طارق مراد را در 16 اکتبر احضار کردند تا در مورد درک او از نحوه برنامه ریزی صرافی ارز دیجیتال برای استفاده از سپرده های او و اینکه چگونه برداشت او از Bankman-Fried بر تصمیم او برای سرمایه گذاری در شرکت تأثیر گذاشته است صحبت کند. طبق گزارش‌ها، مراد در نوامبر 2022، در میان گزارش‌هایی مبنی بر مشکلات برداشت در FTX، به توئیت «دارایی‌ها در وضعیت خوبی است» SBF ابراز اعتقاد کرد.

مرتبط با: وکلا می گویند سام بنکمن-فرید به آدرال بیشتری برای تمرکز در طول محاکمه نیاز داشت

انتظار می رود محاکمه جنایی بنکمن-فرید تا ماه نوامبر ادامه داشته باشد و پس از آن احتمالاً او برای مواجهه با اتهامات مشابه در مارس 2024 وارد دادگاه دیگری خواهد شد. مدیر عامل سابق FTX در هر ۱۲ اتهامی که علیه خود مطرح شده بود، بی گناه است.

تا کنون در دادگاه، الیسون، وانگ و سینگ به ارتکاب جنایت با بانکمن-فرید اعتراف کرده اند. الیسون شهادت داد که از بودجه FTX برای ارائه اسناد جعلی و اظهارات گمراه کننده در مورد Alameda استفاده کرده است و وانگ گفت که مسئولین “به Alameda اجازه برداشت نامحدود را دادند.”

مجله: آیا می توانید پس از سقوط FTX به صرافی های رمزنگاری اعتماد کنید؟
نویسنده: Turner Wright

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید