دولت نیجریه از استارت آپ های هوش مصنوعی با کمک هزینه 289980 دلاری حمایت می کند


برنامه تحقیقاتی هوش مصنوعی نیجریه که اخیراً معرفی شده است برای تسهیل استفاده گسترده از هوش مصنوعی برای پیشبرد پیشرفت اقتصادی طراحی شده است.

وزیر ارتباطات، نوآوری و اقتصاد دیجیتال نیجریه، دکتر. بوسون تیجانی در روز جمعه، 13 اکتبر، اعلام کرد که دولت فدرال قصد دارد در مجموع 6444 دلار (5 میلیون نایرا) به هر یک از 45 استارتاپ متمرکز بر هوش مصنوعی (AI) اعطا کند. و محققان این رقم در مجموع 289980 دلار (225 میلیون نایرا) برای اهداف هوش مصنوعی توزیع شده است.

این اطلاعات اعلام کرد در پستی درباره X توسط وزیر. برنامه تحقیقاتی هوش مصنوعی نیجریه که اخیراً معرفی شده است برای تسهیل استفاده گسترده از هوش مصنوعی برای پیشبرد پیشرفت اقتصادی طراحی شده است.

همانطور که در وب سایت رسمی برنامه بیان شده است، حوزه های تمرکز شامل کشاورزی، آموزش و نیروی کار، امور مالی، حکومت داری، مراقبت های بهداشتی، خدمات شهری و پایداری است. برای واجد شرایط بودن برای این کمک هزینه، متقاضیان باید کنسرسیومی متشکل از یک شرکت نوپا یا فناوری، یک محقق از یک دانشگاه نیجریه یا یک محقق خارجی تشکیل دهند که توسط وزارت مشخص شده است.

متقاضیان باید یک پیشنهاد تحقیقاتی ارائه دهند که با حوزه های تمرکز هوش مصنوعی وزارت ارتباطات، نوآوری و اقتصاد دیجیتال فدرال هماهنگ باشد. آنها همچنین ملزم به ارائه یک پیشنهاد پروژه جامع هستند که تأثیر اقتصادی بالقوه پروژه در نیجریه را برجسته می کند.

علاوه بر این، سابقه کار اثبات شده برتری در تحقیق یا کارآفرینی نیز الزامی است. در نهایت، از متقاضیان انتظار می رود که حداقل یک مقاله بررسی شده را ظرف یک سال پس از دریافت کمک هزینه منتشر کنند.

در ماه اوت، دولت نیجریه از دانشمندان نیجریه‌ای و همچنین کارشناسان مشهور جهانی که در بازار نیجریه کار کرده‌اند، دعوت کرد تا در ایجاد استراتژی ملی هوش مصنوعی همکاری کنند.

مرتبط با: چین قوانین سخت گیرانه تری برای آموزش مدل های مولد هوش مصنوعی وضع می کند

دوره درخواست از 13 اکتبر 2023 آغاز و در 15 نوامبر 2023 پایان خواهد یافت. همه درخواست ها باید از طریق پلت فرم آنلاین مشخص شده انجام شوند. این وزارتخانه اعلام کرد که این پیشنهادات توسط هیئتی از کارشناسان هوش مصنوعی ارزیابی خواهد شد. کسانی که در لیست نهایی قرار می گیرند اعلان های ایمیلی دریافت می کنند و به مصاحبه دعوت می شوند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید