جنبش مالیاتی کریپتو نیجریه “اوایل” – سهامداران محلی


ذینفعان صنعت خواهان شفاف سازی در مورد پیامدهای مالیات و ارتباط آن با شناسایی ارزهای دیجیتال و رویه های مرتبط هستند.

Obinna Iwunna، رئیس ذینفعان انجمن فناوری بلاک چین (SIBAN) در مورد پیشرفت اجرای قانون مالی 2023، که در 28 مه به قانون تبدیل شد، اظهار نظر کرد. به گزارش ایونا، اجرای موفق قانون به دلیل معرفی زودهنگام آن دشوار است.

این قانون مجموعه ای از اصلاحات مالیاتی را با هدف نوسازی چارچوب مالی کشور معرفی می کند. مفاد آن شامل مالیات 10 درصدی بر سود حاصل از واگذاری دارایی های دیجیتال، از جمله ارزهای دیجیتال بود.

در مصاحبه ای با کوین تلگراف، ایونا از ایده اعمال مالیات 10 درصدی بر ارزهای دیجیتال در محیط نامشخص فعلی انتقاد کرد و آن را به قرار دادن گاری قبل از اسب تشبیه کرد. او مشکل جاری با بانک مرکزی نیجریه (CBN) را برجسته کرد که به بانک‌های تجاری دستور می‌دهد تراکنش‌های مالی مربوط به ارزهای دیجیتال را تسهیل نکنند.

از آنجایی که بانک‌های تجاری هنوز نمی‌توانند تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را پردازش کنند، او این سوال را مطرح کرد که چگونه می‌توان از چیزهای ناشناخته یا ناشناس مالیات گرفت و بر نیاز به شفافیت و ایجاد زیرساخت قبل از اعمال مالیات تأکید کرد. برای حمایت از این موضوع، Iwunna به روشی اشاره کرد که آژانس توسعه فناوری اطلاعات ملی نیجریه (NITDA) فناوری بلاک چین را از طریق تلاش مشترک و تدوین یک سیاست ملی تعریف می‌کند.

ایونا تاکید کرد که ارز دیجیتال شامل امنیت، ارز و فناوری است که به ترتیب توسط کمیسیون بورس اوراق بهادار نیجریه (SEC)، CBN و NITDA نظارت می شود. هر دارایی نقش خاصی را ایفا می کند، اما درک جامع و یکپارچه از ارز دیجیتال بسیار مهم است. هنگامی که یک تعریف جمعی ایجاد شد، سیاست گذاران می توانند به تدوین سیاست ها، مقررات و در نهایت اقدامات مالیاتی مناسب اقدام کنند.

هنگامی که از وی پرسیده شد که آیا ذینفعان ارزهای دیجیتال نیجریه با SEC و CBN برای نگرانی های خود تماس گرفته اند، Iwunna تأیید کرد که آنها تماس گرفته اند و در حال حاضر منتظر پاسخ هستند. با وجود اینکه بحث هایی صورت گرفته اما تصمیم قطعی گرفته نشده است.

مرتبط با: بایننس اخطار توقف و توقف را به سازمان نیجریه ای متقلب ارسال کرد

Iwunna با اذعان به هدف دولت از گسترش پایه مالیاتی، اظهار داشت که مهم است اطمینان حاصل شود که مالیات مانع رشد صنعت ارزهای دیجیتال نمی شود. شفافیت در مورد اثرات مالیات و پیوند آن با شناسایی ارزهای دیجیتال و رویه‌های مرتبط به دنبال آن است.

به گفته Iwunna، عدم مشاوره مشاهده شده در طول راه اندازی E-Naira می تواند مانع از تصویب قوانین مالیاتی شود. در صورت همکاری با اکوسیستم دارایی های دیجیتال، E-Naira می تواند به سرعت توسط میلیون ها نیجریه ای پذیرفته شود.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *