CBN نیجریه eNaira را با ارتقا NFC برای پرداخت‌های بدون تماس توسعه می‌دهد


CBN بر اساس گزارش‌ها تاکید می‌کند که جدیدترین فناوری NFC نقش مهمی در افزایش نرخ پذیرش CBDC خواهد داشت.

علیرغم برکناری رئیس سابق نزدیک به دو ماه پیش، بانک مرکزی نیجریه (CBN) همچنان به پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) متعهد است و هیچ نشانه ای از تسلیم شدن نشان نمی دهد.

خبرگزاری محلی The Sun گزارش داد که بانک مرکزی اخیراً اپلیکیشن موبایل CBDC را با استفاده از فناوری ارتباط میدان نزدیک (NFC) توسعه داده است. این ارتقاء با فعال کردن دستگاه های تلفن همراه و پایانه های پرداخت در فاصله نزدیک، پرداخت های راحت و بدون تماس eNaira را تسهیل می کند.

علیرغم انتشارات قبلی شامل کدهای QR، CBN بر اساس گزارش‌ها تاکید می‌کند که جدیدترین فناوری NFC نقش مهمی در افزایش نرخ پذیرش CBDC خواهد داشت. جوزف آنگای، معاون بخش مدیریت ریسک CBN، گزارش‌ها اعلام کرد که تنظیم‌کننده بانکی متعهد به استفاده از فناوری نوآورانه برای بهبود تجربه کاربر است.

تصویر ساختمان بانک مرکزی نیجریه. منبع: دیلی پست

بنا به گزارش ها، Angaye با اتخاذ ایده استفاده از آخرین فناوری، اعلام کرده است که CBDC به ویژگی های قابلیت برنامه ریزی مجهز خواهد شد. او توضیح داد که این ویژگی‌های قابلیت برنامه‌ریزی را می‌توان برای محدود کردن پرداخت‌های CBDC فقط به برنامه‌های تعیین‌شده دولتی مورد استفاده قرار داد و به طور موثر خطر تقلب را کاهش داد.

در اظهار نظر بیشتر، آنگایه بر اساس گزارش‌ها تاکید کرد که برنامه‌ریزی CBDC امکان تخصیص هدفمند بودجه به کشاورزان را فراهم می‌کند و اهداف خاصی مانند خرید خودرو را ممکن می‌سازد. با به کارگیری این رویکرد، وجوهی که به کیف پول های eNaira منتقل می شود، برای هر هدف غیرمرتبط غیر قابل تبدیل می شود و از رعایت دقیق استفاده مورد نظر اطمینان حاصل می کند.

بر اساس این گزارش ها، معاون مدیر عامل بر مزایای بی شمار CBDC برای کاربران خرده فروشی کشور از جمله کاهش ریسک مبادلات و پردازش سریع تراکنش ها تاکید کرد. Angaye تاکید کرد که eNaira با هدف رسیدگی به موضوع شمول مالی و نقش پیشرو نیجریه در پذیرش CBDC اطلاعات ارزشمندی را در اختیار بازیگران و سازمان‌های مختلف اقتصادی قرار می‌دهد تا از تجربیات این کشور بیاموزند.

مرتبط با: اپلیکیشن پرداخت اجتماعی نیجریه خدمات صرافی رمزارز را تعطیل می کند

نیجریه eNaira خود را در سال 2021 با پیشنهاد CBDC راه اندازی کرد تا بخشی از گروه خاصی از کشورها باشد. با این حال، نرخ های پذیرش کمتر از انتظارات بود و بانک مرکزی را بر آن داشت تا چندین گزینه را برای افزایش استفاده بررسی کند.

بانک مرکزی ضمن معرفی موارد استفاده در بخش حمل و نقل، عملکرد USSD را در این پیشنهاد معرفی کرد. در حالی که نرخ پذیرش هنوز پایین است، گادوین ایمفیله، فرماندار سابق CBN، بانک‌های تجاری را متهم به ممانعت از رشد eNaira به نفع سودآوری آنها کرده است.

مجله: چین شاخک های CBDC را گسترش می دهد، مالزی، رقیب جدید کریپتو HK: آسیا اکسپرس


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *