نیک کارتر نظریه اختراع بیت کوین توسط NSA را دو چندان می کند


تئوری چند دهه ای «NSA ایجاد بیت کوین» دوباره در رسانه های اجتماعی موج می زند و یکی از طرفداران بیت کوین وزن بیشتری را به نظریه در حال انجام خود اضافه می کند.

نیک کارتر، مدافع بیت کوین، حمایت خود از این نظریه را تکرار کرده است که آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) با ایجاد بیت کوین (BTC) ارتباط داشته است.

در 15 سپتامبر، دانیل رابرتز، یکی از بنیانگذاران آیریس انرژی، ظاهراً نظریه یک دهه ای X را احیا کرد. در حال ارسال تصاویری از مقاله ای در سال 1996 با عنوان “چگونه نعناع بسازیم: رمزنگاری پول الکترونیکی ناشناس”.

این مقاله یکی از اولین بحث‌های شناخته شده درباره سیستمی شبیه بیت‌کوین است که استفاده از رمزگذاری کلید عمومی را پیشنهاد می‌کند تا به کاربران اجازه دهد بدون افشای هویت خود، پرداخت‌های ناشناس انجام دهند.

یادداشت های پاورقی نشان می دهد که این مقاله تحقیقاتی “توسط کارمندان NSA تهیه شده است.” از جمله منابع، تاتسواکی اوکاموتو، متخصص رمزنگاری، بود که سیستم رمزگذاری کلید عمومی Okamoto-Uchiyama را در سال 1998 اختراع کرد.

کارتر، یکی از شرکای Castle Island Ventures، حمایت خود را از این ایده دو چندان کرد و در 21 سپتامبر گفت: “من واقعاً به آن اعتقاد دارم.”

من این را فرضیه نشت آزمایشگاه بیت کوین می نامم. من فکر می‌کنم این یک پروژه تحقیق و توسعه داخلی بسته بود که یک محقق فکر می‌کرد خیلی خوب است که نمی‌توان آن را مخفی کرد و ترجیح داد مخفیانه آن را منتشر کند.»

کارتر در واقع چندین سال از این نظریه حمایت می کرد. حدس زدن در سال 2020: “اگر بیت کوین توسط رمزنگاران NSA به عنوان یک سلاح زیستی پولی نوشته شده باشد و کد خارج از آن مرزهای حساس قرار گیرد… آیا آن را تبدیل به ویروسی می کند که از آزمایشگاه فرار کرده است؟”

در سال 2021 اظهار داشت“تنها کار درستی که NSA در جهان انجام داد این بود که اجازه داد بیت کوین از آزمایشگاه نشت کند.”

اما او گفت که این بدان معنا نیست که دولت ایالات متحده مخفیانه تمام سکه های ساتوشی را کنترل می کند. این نظریه دیگری است که اغلب از تئوری توطئه بیت کوین/NSA استفاده می کند، که نشان می دهد NSA یک درب پشتی در کد بیت کوین ایجاد کرده است.

“در نسخه من از این ایده ساختگی، محقق این کار را بدون اجازه NSA انجام داد و تصمیم گرفت برای حفظ ناشناس بودن خود، بودجه را پشت سر بگذارد.”

«شواهد غیرواقعی زیادی برای تأیید این موضوع وجود دارد [theory]،” اضافه.

در همین حال، برخی از کاربران به Tatsuaki Okamoto، یکی از دانشگاهیان رمزنگاری که در مقاله 1996 فهرست شده است، اشاره کردند و اظهار داشتند که نام بسیار شبیه به Satoshi Nakamoto، خالق مستعار بیت کوین است.

این نام ممکن است به عنوان الهام بخش ساتوشی استفاده شده باشد. این در واقع بخش مهمی از نظریه نیست.» کارتر گفت.

مرتبط با: اینگونه بود که ساتوشی ناکاموتو کار رمزنگاری را تصور کرد

در همین حال، متیو پاینز، مدیر اطلاعات در شرکت امنیت سایبری کربس استاموس، معتقد است این احتمالاً “گرده افشانی متقابل NSA NSA Nerds رمزنگاری و Nerds Tramp Tramp” بوده است، و افزود:

من گمان می‌کنم ساتوشی (یا حداقل همکاران فکری نزدیک او) دارای همکاران نزدیک NSA هستند، اما فکر نمی‌کنم خود بیت‌کوین یا وایت پیپر رسما تایید شده باشد.

رائول پال، مدیر سابق گلدمن ساکس، قبلاً نظریه خود را به اشتراک گذاشته بود. او در اوایل سال جاری در مصاحبه با تئوری تاثیر گفت:

“من فکر می کنم دولت ایالات متحده و دولت بریتانیا NSA و GCHQ را در بریتانیا، دو مرکز جهانی رمزنگاری، اختراع کردند.”

جف من، تحلیلگر پیشین NSA، که در ماه آگوست به بررسی تئوری توطئه برای کوین تلگراف پرداخت، گفت: «ممکن است» اما بسیار مشکوک است که NSA ممکن است بیت کوین را به عنوان ابزاری برای جمع آوری اطلاعات در مورد دشمنان خود ایجاد کرده باشد.

اما Man به این نتیجه رسید که حتی اگر آنها این کار را انجام دهند، احتمالاً هرگز داستان واقعی پشت محبوب ترین دارایی دیجیتال جهان را نمی دانیم تا زمانی که دیگر اهمیتی نداشته باشد.

مجله: سوالات بزرگ: آیا NSA بیت کوین را ایجاد کرده است؟
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید