NFT ها نمرده اند. آنها فقط در حال استراحت هستند


بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ممکن است در این «زمستان NFT» با مشکل مواجه شود، اما اگر بدانید کجا باید جستجو کنید، نشانه‌هایی از حیات وجود دارد.

سرفصل های پیش بینی مرگ بیت کوین چیز جدیدی نیست. در طول دهه گذشته، ما شاهد هر پیچ و تاب قابل تصوری بودیم که «بیت کوین مرده است»، اما زمستان فعلی ارزهای دیجیتال تعداد بسیار کمی از این اعلان‌های وحشتناک را به همراه داشته است.

این بار کمی متفاوت به نظر می رسد. با توجه به اینکه بیت کوین (BTC) در حدود 28000 دلار در نوسان است و ETF بیت کوین در افق چشمگیر است، نوشتن چنین تمجیدی ممکن است دشوار باشد. به نظر نمی رسد اتریوم نیز مرده باشد.

اما صنعت بلاک چین و مفسران آن هنوز به بدنی نیاز دارند که به آن دست بزنند، و این چیزی است که آنها در جسد فاسد بازار توکن‌های غیرقابل تعویض یافتند.

NFT ها مرده اند. فوت شده. بی جان NFT ها «آبی نروژی» در نقاشی طوطی مرده مونتی پایتون هستند. و رقص قبر آغاز شد. به نقل از یک تیتر اخیر رولینگ استون: “NFT های شما در واقع – در نهایت – کاملا بی ارزش هستند.”

رولینگ استون درست می گوید. اکثر NFT ها در واقع کاملا بی ارزش هستند.

اما این برای کسی که چندین دوره در کریپتو بوده است، جای تعجب ندارد. بیشتر توکن های ICO در بازار صعودی 2017 در زمستان 2018/19 مردند. به طور مشابه، چندین توکن پروتکل DeFi پس از تابستان 2020 ظاهر خواهند شد.

امروزه، ارزش کل بازار بیش از 1.8 میلیون توکن کمی بیش از 1 تریلیون دلار است. با این حال، 10 پروتکل و توکن بزرگ بیش از 93 درصد از کل را تشکیل می دهند.

حساب کن این یک دم بلند و بلند از سکه های زامبی بی ارزش است. اکثریت قریب به اتفاق همه توکن ها می میرند. پس چرا NFT ها باید متفاوت باشند؟

مانع ورود برای ایجاد یک پروژه NFT به امید غنی سازی آن کم بود (و هنوز هم هست). هر کسی می تواند در عرض چند دقیقه یک مجموعه NFT را با چند ضربه کلید ایجاد کند و به نظر می رسد.

پس در اواسط سال 2021 چه اتفاقی افتاد که جنون فعالیت های تجاری و پول این گوشه جدید بازار کریپتو را فرا گرفت؟ بازار آزاد دقیقاً همانطور که باید پاسخ داد: عرضه را فراهم کرد. و عرضه ≠ کیفیت به خصوص در این صنعت.

ما بارها و بارها یک چرخه مشابه را دیده‌ایم، این اولین بار است که اتفاق می‌افتد زمستان NFT واقعی

A-listers بی سر و صدا آواتارهای NFT توییتر خود را حذف کرده اند. جیمی فالون در تلویزیون آخر شب، شله میمون را با پاریس هیلتون به اشتراک نمی گذارد. اشتون کوچرز استونر کتس با کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تسویه حساب کرده است. احساس شرم جمعی غالب است.

حجم معاملات NFT از حدود 1 میلیارد دلار در هفته در اواسط سال 2021 تا اوایل سال 2022 به کمتر از 100 میلیون دلار امروز کاهش یافت.

حجم معاملات NFT بر اساس زنجیره. منبع: CryptoSlam

غمگین. اما همانطور که در اکتبر 2021 در مورد NFTها گفتم، “بالا و پایین چیز جدیدی نیست، این چیزی است که از آنها بیرون می آید که ارزش توجه دارد.”

برای کسانی که کنجکاو و ذهن باز هستند تا به زیر تعمیم «NFT ها مرده اند» که امروزه رایج است نگاه کنند، نشانه هایی از زندگی در میان آوار وجود دارد.

در ماه سپتامبر، اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه PayPal یک پتنت مربوط به سیستم خرید و انتقال NFT خود را در ماه مارس ثبت کرده است.

Pudgy Penguins به توسعه اسباب‌بازی‌های فیزیکی ادامه می‌دهد، اولین بار در ماه مارس در آمازون به فروش رسید و اخیراً به 2000 فروشگاه Walmart در سراسر ایالات متحده گسترش یافته است (سلب مسئولیت: من یک پنگوئن چاق jpeg دارم.)

Doodles با برند کفش‌های غیررسمی Crocs در تلاشی مشابه برای ادغام فیزیکی و دیجیتالی همکاری کرد. Veefriends گری وی و ریباک نیز همکاری مشابهی را امضا کرده اند.

در کنسرتی در تابستان، طرفداران هری استایلز می‌توانند اپلیکیشنی را دانلود کنند که شامل یک کیف پول دیجیتال ذخیره‌سازی شخصی برای پاداش‌های NFT در آینده است. در همین حال، جاستین بیبر با یک پلتفرم موسیقی بلاک چین همکاری می کند تا یک آهنگ را به یک NFT با جریان های حق امتیاز برای صاحبان NFT تبدیل کند.

خانه های حراج برتر همچنان هنرمندان جریان اصلی را به دنیای NFT می آورند. به عنوان مثال، کریستیز و کیت هرینگ و ساتبی با لجر همکاری می کنند تا یک Ledger Nano X (کیف پول سخت افزاری) با نام تجاری مشترک را به خریداران هنر دیجیتال ممتاز ارائه دهند.

اگر به جستجو ادامه دهید، نشانه های بیشتری از زندگی خواهید یافت زیرا NFT ها “مرده” نیستند.

آنچه NFTها هستند و فناوری ابتدایی زیربنایی که ارائه می دهند، بیشتر از این که بلاک چین «می میرد» «مرده» نخواهد بود. درحالی‌که دست‌های ضعیف، تیم‌های ضعیف، کلاهبرداری‌ها، کپی‌برداری‌ها و پول‌های سریع به تاریخ تبدیل می‌شوند، به عنوان پاورقی دیگری از چرخه رمزنگاری دیگر به رشد خود ادامه خواهند داد.

همانطور که از این زمستان NFT به فصل جدیدی می رویم، انتظار داریم پروژه های پیچیده تر و تجاری NFT را ببینیم که اکوسیستم را به روش های جدید و معنادار غنی می کند.

کلیسای تاما او مدیر اجرایی آزمایشگاه کامبرلند، یک انکوباتور Web3 در مراحل اولیه، و بنیانگذار Digitali، یک ویکی NFT جامعه محور است که به عنوان یک پایگاه داده جامع برای کلکسیون های NFT عمل می کند.

این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و نباید مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری در نظر گرفته شود. دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.


نویسنده: Tama Churchouse

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید