بازار NFT Rarible پس از تعهد به حق امتیاز افزایش می یابد


راریبل، گردآورنده NFT، اعلام کرد که سفارشات انبوه از رقبای بدون حق امتیاز مانند OpenSea را تا اکتبر کاهش خواهد داد.

بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT)، Rarible، پس از بیانیه عمومی حمایت از حفاظت از حق چاپ از سازندگان NFT، طی 24 ساعت شاهد افزایش قابل توجهی در حجم معاملات بوده است.

این امر با بازارهای رقیب NFT مانند پشتیبانی بازگرداندن OpenSea برای کپی رایت و اجرای حق نسخه برداری همراه است، که باعث می شود سایر پروژه های NFT نیز پشتیبانی OpenSea را به عقب برگردانند.

داده‌های پلتفرم تحلیلی DappRadar نشان می‌دهد که حجم معاملات فیات 24 ساعته Rarible در 38 فروش در 23 آگوست به 1500 دلار رسید که 653 درصد نسبت به روز قبل افزایش داشت.

در حالی که این اعداد در مقایسه با همتایان خود در مدت مشابه کم است، رشد 653 درصدی راریبل از OpenSea با 15 درصد کاهش در حجم 24 ساعته و LookRare و X2Y2 با افزایش حجم 24 ساعته 5.8 درصد پیشی گرفت. 14 درصد

افزایش حجم Rarible پس از آن صورت گرفت که یکی از بنیانگذاران الکس سالنیکوف در 22 آگوست اعلام کرد که “دیگر از بازارهایی که هزینه های حق امتیاز را نادیده می گیرند” پشتیبانی نمی کند و از 30 سپتامبر دیگر سفارشات از OpenSea، LookRare یا X2Y2 را جمع آوری نخواهد کرد.

سالنیکوف گفت: «این حوزه در مورد بازتعریف پارادایمی است که در آن خلاقیت ارزش گذاری و جبران می شود. ما نمی توانیم به صبر ادامه دهیم زیرا این وعده عملی نشده است.»

مرتبط با: حجم معاملات بیت کوین Ordinals NFT از ماه می 98 درصد افزایش یافته است – DappRadar

در فوریه، OpenSea از اجرای حق نسخه‌برداری خالق NFT منصرف شد و اعتراف کرد که در حال از دست دادن جایگاه خود در برابر Blur، یکی دیگر از بازارهای محبوب NFT است که حق چاپ خلاقانه را اعمال نمی‌کند.

در 17 آگوست، OpenSea اعلام کرد که ابزار اجرای کپی رایت خود را که به سازندگان اجازه می دهد در لیست سیاه برای اجرای غیرقانونی کپی رایت قرار گیرند، تعطیل خواهد کرد.

در همین حال، طبق داده‌های ژوئیه شرکت تحلیلی Nansen، حق امتیاز کسب شده از پروژه‌های NFT مبتنی بر اتریوم به پایین‌ترین حد در دو سال گذشته رسید.

مجله: NFT Collector: شانس Grails از هنرمندان مشهور NFT، امید جدیدی برای دارندگان PFP
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *