اشتباه یا پولشویی؟ کاربر 1.6 میلیون دلار برای CrypToadz NFT می پردازد


این خرید از یک کیف پول دیجیتال که بخشی از زنجیره تراکنش بود و توسط سرویس اختلاط سکه اتریوم Tornado Cash ناشناس بود، تامین شد.

یکی از توکن‌های غیرقابل تعویض CrypToadz (NFT) که میانگین قیمت آن از 1000 دلار تجاوز نمی‌کند، با قیمت حیرت‌انگیز 1055 Ethereum Wrapped (WETH) معادل 1.6 میلیون دلار خریداری شد.

این معامله در 9 اکتبر در بازار OpenSea انجام شد. NFT یک موجود کوچک، زگیل‌دار و دوزیست را نشان می‌دهد، یکی از 6969 واحدی که توسط هنرمند دیجیتالی با نام مستعار Gremplin ساخته شده است. مجموعه CrypToadz در طول رونق NFT در سال 2021 راه اندازی شد و در ده روز اول خود در بازار از 12000 ETH (38 میلیون دلار) فراتر رفت.

با این حال، هزینه پرداخت شده توسط کاربر ناشناس برای NFT سوالاتی را در جامعه ایجاد کرد. دو هفته پیش این کالا با 0.95 ETH (حدود 1600 دلار) خریداری شد و هزار برابر بیشتر فروخته شد.

مرتبط با: طبق داده ها، گروه لازاروس کره شمالی بیش از 40 میلیون دلار بیت کوین انباشته کرده است

علاوه بر این، هزینه خرید از یک کیف پول دیجیتالی که بخشی از زنجیره تراکنش بود و توسط سرویس اختلاط سکه اتریوم Tornado Cash ناشناس بود، تامین شد. مالک جدید CrypToadz NFT 1115.9 ETH (1.6 میلیون دلار) در 5 اکتبر دریافت کرد.

اگرچه برخی از کاربران توییتر ارجح برای توصیف خرید عجیب به عنوان “خطای انگشت چاق” در فرآیند تراکنش، این ممکن است نمونه ای از تجارت متقلبانه باشد، تاکتیکی برای خارج کردن وجوه مشکوک از طریق زنجیره طولانی معاملات و مبادلات.

تورنادو کش به دلیل محبوبیتش در بین کلاهبردارانی که به دنبال شستن وجوه خود هستند مشهور است. در آگوست 2023، دفتر کنترل دارایی های خارجی ایالات متحده (OFAC) حتی تحریم هایی را علیه میکسر کریپتو به دلیل نقش ادعایی آن در پولشویی اعلام کرد. با این حال، این تحریم ها نتوانست استفاده از میکسر را به طور کامل قطع کند.

به عنوان مثال، در جولای 2023، تقریباً 60 میلیون دلار اتر که دو سال پیش از AnubisDAO به سرقت رفته بود، از طریق Tornado Cash منتقل شد. شخصی که دارای 13556 ETH بود، پول را با تقسیم آن به 100 تراکنش ETH منتقل کرد.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل
نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید