گردآورنده NFT: ویلیام مپان هنر مولد را با استفاده از مداد رنگی و تاس توضیح می دهد


هنر مولد چیست؟ ویلیام مپان، که مجموعه 250 قطعه ای Distance هر کدام با قیمت 2ETH فروخته شد، نحوه استفاده از مداد رنگی و قالب را توضیح می دهد.

آخرین مجموعه هنرمند پرکار ویلیام مپان، «فاصله»، با وجود عرضه در میان بازار بسیار ضعیف NFT، در کمتر از 24 ساعت فروخته شد.

Mapan از اولین سریال پربار خود در بلاک چین تزوس، «اژدها» تا «مجموعه Anticyclone ArtBlocks» که در حال حاضر بر 5 برابر ETH تسلط دارد، روشی منحصر به فرد برای تسخیر قلب و ذهن کلکسیونرها دارد.

با این حال، بسیاری از مردم هنوز نمی دانند هنر مولد چیست. Mapan روشی منحصر به فرد برای توضیح ژانر اغلب اشتباه گرفته شده با تقلیل آن به یک تکه کاغذ، یک مداد رنگی و یک شابلون دارد.

توضیح دادن آن می تواند واقعاً سخت باشد، اما روشی که من معمولاً توضیح می دهم این است که کد را کنار بگذارم، بلاک چین را کنار بگذارم، همه چیز را کنار بگذارم. فقط یک تکه کاغذ، یک مداد رنگی و تاس بردارید. تصور کنید دو جعبه روی این کاغذ بکشید، یعنی در مجموع چهار جعبه. سپس، اگر تاس به سه یا شش رسید، تاس را می‌ریزید و یک مربع می‌کشید. اگر تاس ها چهار یا بیشتر را نشان دهند، یک دایره در یکی از کادرها می کشیم.

شما فقط یک الگوریتم ساختید. شما فقط مجموعه ای از قوانین ایجاد کردید و مقداری تصادفی را در آنجا اضافه کردید. اساساً هنر مولد همین است. مجموعه ای از قوانین، یک الگوریتم ایجاد می کنید و سپس تصادفی بودن را معرفی می کنید. سپس سعی کنید آن قسمت از میدان را کنترل کنید.

رشته های تنهایی شماره 010 اثر ویلیام ماپان
رشته های تنهایی شماره 010 اثر ویلیام مپان (OpenSea)

با شبکه دو به دو، پارامتر فضا بسیار کاهش می یابد، اما وقتی به پارامترهای مختلف گسترش می دهید، می توانید خروجی های مختلفی دریافت کنید. یک جعبه 10 در 10 را تصور کنید و تصور کنید که چندین شکل مانند دایره، مثلث، مربع، ستاره یا موارد مشابه دارید. فقط قوانین خود را بنویسید و از آنها پیروی کنید، همین.

تکنیک خط ظریف

آثار ماپان مرز بین ظاهر شدن به گونه‌ای است که گویی به صورت فیزیکی یا دیجیتالی انجام شده است، تکنیکی که توسط هنرمندان دیگری مانند تایلر هابز و امیلی ژیو اعتبار دارد.

من عاشق تحریک حواس، احساسات و خاطرات هستم. امید من این است که وقتی کار من را می بینید، جرقه کنجکاوی را برانگیزد. ماپان می گوید ممکن است فکر کنید هنر من از یک طرف شما را به یاد چیزی می اندازد، اما از طرف دیگر فکر می کنید آنقدر اشکال وجود دارد که انجام آن با دست غیرممکن است.

امیدوارم در خاطرات مردم جا بیفتد، مخصوصاً مانند آخرین درامی که هفته گذشته منتشر کردم، «فاصله». می‌خواهم مردم خودشان را در حال سفر ببینند و یادشان بیاید: اوه، من هم در این هواپیما بودم که منظره‌ای مثل آن را آنجا دیدم. من عاشق تحریک احساسات و کنجکاوی هستم.

فاصله توسط ویلیام مپان
فاصله شماره 22 نوشته شده توسط: ویلیام مپان (آفساحل)

وام های Mapan مستقر در فرانسه مت Deslauriersهنرمند پشت Meridians و Subscapes مقدمه ای برای هنر در بلاک چین ارائه می دهد. اولین NFT Mapan در 4 مارس 2021 در Tezos ساخته شد، جایی که او بسیاری از کارهای دیجیتال اولیه خود را قبل از راه اندازی Anticyclone از طریق ArtBlocks در اتریوم در 23 آوریل 2022 اجرا کرد.

مت به من کمک کرد تا زودتر تصمیم بگیرم. او با مهربانی همه چیز را برایم توضیح داد و به مرور زمان همه چیز معنا پیدا کرد. من در اکوسیستم تزوس، یک محیط متمرکز بر هنر جامعه، شروع کردم.

این ایده که می‌توانید یک الگوریتم را روی بلاک چین قرار دهید و وقتی مردم آن را ضرب کردند، می‌توانند تکراری را بخرند که الگوریتم شما را در صورت تقاضا فعال کند، برایم جالب بود. این یک راه جدید برای فکر کردن در مورد کار شما بود. اساسا جمع کننده یک نقطه ماشه است.

فروش قابل توجه

پرسش و پاسخ سریع

آیا هنرمندان تازه‌ای وجود دارند که فکر می‌کنید مردم باید به آن‌ها توجه کنند؟

آنا لوسیا: من کاملا عاشق کارش هستم. او بسیار با استعداد است و من نمی توانم منتظر پیشرفت او باشم. شما باید در آن نگاه کنید.

چه چیزی روی فعالیت هنری شما تا کنون تاثیر گذاشته است؟

جنبش اکسپرسیونیسم انتزاعی و افرادی که در هنر امروز مرزها را جابجا می کنند.

کلکسیونر مهم شما کیست که با دانستن اینکه صاحب یک قطعه از شماست، لبخند به لب شما می آورد؟

کلکتور AC یکی از جالب ترین هاست. او به نمایشگاه می آید، با من صحبت می کند. او همیشه در تلاش است تا به من برسد و تمرین پشت کار را درک کند. AC قطعا یک کلکسیونر عالی است.

NFT مورد علاقه شما چیست که NFT خود را در کیف پول شما ندارد؟

همکاری “Horizon(te)s #5”. ایسکرا ولیچکووا و زک لیبرمن.

نمی دانم چرا این را دوست دارم اما فقط دوست دارم. این عالی است زیرا من کار ایسکرا را دوست دارم و کار زاک را دوست دارم. این ترکیب کاملی است. من عاشق اشکال سبک و انتزاعی هستم، کار شگفت انگیزی است.

هنگام خلق آثار هنری به چه کسانی گوش می دهید؟

کندریک لامار و سوفیان پامارت. من واقعاً موسیقی کلاسیک را دوست دارم، مخصوصاً وقتی سعی می کنم در جریان باشم. وقتی نیاز دارم چیزی را بشکنم، هیپ هاپ است.

هنرمندان در نگاهی دیگر. آنها باید در انظار عمومی ظاهر شوند. آنها باید شکننده و حساس باشند، اما همچنان باید پوسته خود را رها کنید. من این را بسیار الهام بخش می دانم.

من سعی می کنم بیشتر اینطور باشم. برای بیرون آوردن احساساتم قبل از این، من آنها را تعطیل می کردم زیرا تمام وقت هنر خلق نمی کردم. اکنون که هنر فراخوان من است، می‌خواهم بیشتر به بیان خودم بپردازم. هنرمندان از این نظر بسیار الهام بخش هستند.

بدون عنوان توسط ویلیام مپان
«بدون عنوان» اثر ویلیام مپان (objkt.com)

چه چیزی در بازارهای هنری NFT وجود دارد؟

همکاری به نام «فاصله» که توسط ماپان ذکر شده است آزمایشگاه های کاکتوئید و نام مستعاراو مجموعه 250 قطعه ای خود را به قیمت هر قطعه 2 ETH فروخت. این مجموعه از زمان انتشار در 13 سپتامبر، نزدیک به 185 ETH در حجم فروش ثانویه فروخته است.

در زیر تعدادی از بهترین فروش‌های هنر دیجیتال اخیر را مشاهده می‌کنید.

گربه های باحال به رژه روز شکرگزاری میسیس می روند

هیچ چیز مانند رژه نمادین روز شکرگزاری Macys در شهر نیویورک، جریان اصلی را نشان نمی دهد، و Cool Cats قرار است اولین مجموعه NFT باشد.

در نود و هفتمین دوره سالانه خود، این رژه مسابقه‌ای را برگزار کرد که شامل چندین مجموعه NFT از جمله SupDucks، Boss Beauties و VeeFriends بود. در پایان، Cool Cats برنده شد، به این معنی که یک بالون غول پیکر گربه آبی آسمان منهتن را در 23 نوامبر زیبا خواهد کرد.

هنرمند اصلی و بنیانگذار Cool Cats، شبیهاو نمی توانست بیشتر از این درباره پروژه محبوبش هیجان زده باشد.

به عنوان یک هنرمند و بنیانگذار Cool Cats، این لحظه بزرگی برای من است. شخصاً رژه روز شکرگزاری Macys همیشه یک رویداد مهم در خانواده من بوده و خاطرات بسیاری را در خود جای داده است. کلون می گوید که بتوانم آثار هنری خود را در کنار برخی از شناخته شده ترین شخصیت های جهان به نمایش بگذارم، رویایی است که به حقیقت پیوسته است.

همچنین بخوانید
امکانات

کشورهای سرکش از تحریم‌های اقتصادی فرار می‌کنند، اما آیا ارزهای دیجیتال مقصر هستند؟

امکانات

فراتر از دارایی های درون بازی: بازی های بلاک چین، DAO، انجمن ها، و Ragequitting

فورک DAO در حال نهایی شدن است

پس از ترن هوایی در چند هفته گذشته، چنگال Names DAO با انتخاب 472 نفر از مجموع 844 دارنده Names NFT تکمیل شد که در پیشنهاد 356 تأیید شد.

دارندگان نامی که فورک را انتخاب می کنند این فرصت را خواهند داشت که تقریباً 35 ETH را پس بگیرند، در حالی که دارندگان نامی که به پیشنهاد 356 رای منفی می دهند به ساختار اولیه DAO ادامه می دهند، جایی که 1 نام در روز به حراج گذاشته می شود و درآمد حاصل از آن حذف می شود. برای تامین مالی خزانه اسماء.

توییت هفته
نویسنده: Greg Oakford

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید