مجموعه NFT: هنر خلاقانه هوش مصنوعی، Tomorrowland آینده فردا را می فروشد


همانطور که Squiggles به خط پایان نزدیک می شود، هنر هوش مصنوعی در حال پذیرش است.

گرگ اوکفورد، یکی از بنیانگذاران NFT Fest Australia، راهنمای کلکسیونرها و طرفداران شما برای دنیای NFT است.

هفده سال پیش، پیندار ون آرمان روباتی ساخت که مانند خودش با قلم مو روی بوم نقاشی می کرد.

از آن زمان، او چندین ربات با هوش مصنوعی پیشرفته‌تر ساخته است که در هر تکرار تلاش می‌کند «بیشتر شبیه به من نقاشی» نقاشی کند.

اصطلاح OG اغلب ناعادلانه مطرح می شود، اما وقتی صحبت از هنر هوش مصنوعی به میان می آید، ون آرمان واقعاً همین است.

او اولین پروژه هنر رمزنگاری خود را در سال 2015 با عنوان bitPaintr ایجاد کرد و اولین توکن غیرقابل تعویض اتریوم (NFT) خود را در SuperRare در سال 2018 به نام AI Imagined Portrait Painted by a Robot ساخت.

سال 2015 واقعا سخت بود زیرا من چالش تلاش برای توضیح فناوری را به روشی احساسی تجربه کردم. ون آرمان می‌گوید، این یک واکنش احشایی را ایجاد می‌کند که در آن مردم می‌گویند: «یک دقیقه صبر کنید، اینها روبات‌هایی هستند که نمی‌توانند احساساتی باشند».

در آن زمان، زمانی که مردم می گفتند برای هنرمندان به اندازه کافی سخت است که زندگی کنند، نامه های نفرت دریافت کردم. حالا باید با ربات ها رقابت کنیم. در آن زمان موانع بسیار زیادی وجود داشت.

نقاشی ربات پیندار (نقاش ابر)

اعتبار هنر هوش مصنوعی

برای بدبینانی که اعتبار هنر هوش مصنوعی را زیر سوال می برند، ون آرمان تا حدی با آنها موافق است، اما بین برچسب زدن به هوش مصنوعی به عنوان هنرمند و خلاق بودن تفاوت قائل می شود.

مجموعه byteGANs از Pindar Van Arman. (به شدت کمیاب)

چیزی که من با آنها موافقم این است که هوش مصنوعی نمی تواند هنر بسازد. اما هوش مصنوعی ابزاری است که یک هنرمند می تواند از آن برای ساختن هنر استفاده کند. وقتی آن را در این شرایط قرار دهید، هیچ کس نمی تواند واقعاً با شما مخالف باشد. ون آرمان می گوید که ممکن است آن را دوست نداشته باشند، اما مخالفت برای آنها سخت است.

اینجا جایی است که بحث‌برانگیز می‌شود، اینجا حد وسطی است که من ادعا می‌کنم درست است زیرا آن را می‌بینم و برنامه‌ریزی می‌کنم. هوش مصنوعی نمی تواند هنرمند باشد. هوش مصنوعی می تواند خلاق باشد. این خلاقیت تقریباً به همان شکلی است که انسان ها خلاق هستند.

ون آرمان وقتی کارش را توضیح می دهد، چشمان مردم که می درخشد غریبه نیست.

تمام پرسش‌ها و شک‌ها در این سال‌ها به من می‌گفتند که کار درست را پیدا کرده‌ام، زیرا وقتی هنرمندان دنیای هنر می‌گویند کارشان خیلی عجیب است، می‌دانی که درگیر چیزی هستی. ون آرمان می گوید هنرمندان آوانگاردترین و آینده نگرترین گروهی هستند که وجود دارد.

برای اینکه هنرمندان و متصدیان هنر نتوانند آنچه را که می دانید درست است دریافت کنند و به شما چیزی غیرممکن را بگویند، فقط بدانید که هنوز زمان آن فرا نرسیده است و به آن ادامه دهید.

سرنوشت پیندار ون آرمان. (به شدت کمیاب)

آزادی عمل

ون آرمان مکرراً به نفع کپی رایت صحبت می کرد و از اعتصاب نویسنده فعلی در ایالات متحده حمایت می کرد.

من همیشه در میانه بحث کپی رایت هستم زیرا 100٪ از آنها حمایت می کنم و از آنها حمایت می کنم زیرا آنها در دنیای نوشتن وجود دارند، آنها قطعاً در دنیای ضبط وجود دارند. هالیوود در حال حاضر در اعتصاب است زیرا نویسندگان دریافت حق امتیاز از خدمات پخش را متوقف کرده اند. این به طور قابل توجهی زندگی آنها را تحت تأثیر قرار داده است و اکنون دوباره از این وضعیت سوء استفاده می شود. ون آرمان می‌گوید اعتصاب هالیوود تماماً در مورد حق نسخه‌برداری سرویس‌های استریم مانند نتفلیکس و دیگران است.

ون آرمان به دشواری ردیابی حق چاپ اشاره می کند و ادعا می کند که شبکه اتریوم ابزار بهتری برای تضمین “آزادی تراکنش ها” فراهم می کند.

این یک فلسفه جدید است که وجود باید 100% غالب باشد. اگر صاحب چیزی هستید، کنترل کاملی روی آن دارید، نباید حق امتیاز پرداخت کنید. ون آرمان می‌گوید من در اوایل با افرادی که می‌گفتند حق‌الامتیاز مانند انعام است، تند برخورد کردم.

من آزادی عمل را قبول دارم و این بدان معناست که هنرمندان این حق را دارند که بگویند آثار هنری من مشمول حق چاپ است و اگر آن را دوست ندارید مجبور نیستید آن را بخرید. هیچ کس شما را مجبور به پذیرش آن نمی کند و این برای من کاملاً منطقی است. اما به دلایلی من برای توضیح دادن این موضوع برای مردم مشکل دارم. نه نه، می گویند مال بی ارزش است مگر اینکه تحمیلی باشد. آنها ممکن است فکر کنند این کار بی ارزش است، اما ممکن است برای شخص دیگری ارزشمند باشد.

فروش قابل توجه

پرتره خیالی پیندار ون آرمان که توسط ربات ساخته شده است به قیمت 80 اتر (ETH) (342100 دلار) فروخته شد. (به شدت کمیاب)
رمز نگار 10.101 پیندار ون آرمان به قیمت 21.8 اتریوم (93800 دلار) فروخته شد. (به شدت کمیاب)
Bonni3 از Pindar Van Arman به قیمت 20 ETH (68900 دلار) فروخته شد. (به شدت کمیاب)

پرسش و پاسخ سریع

وقتی کسی به هنر شما نگاه می کند، آیا احساسات خاصی وجود دارد که امیدوار باشید تجربه کند؟

برای من، هدف از ساختن هنر هوش مصنوعی و احساسی که در پی آن هستم این است که مردم ندانند که این هنر هوش مصنوعی است. احساس چیزی، مشاهده چیزی و ندانستن این که تصویر توسط یک ربات کشیده شده است. سپس متوجه شدند که توسط یک روبات نقاشی شده است و این بخشی از داستان شد. آنها می توانند یک برداشت دوگانه انجام دهند، آنها داستان را از طریق آن یاد می گیرند.

چه کسانی روی فعالیت هنری شما تا کنون تاثیر گذاشته اند؟

نمیخوام اینجا جواب بدم نمی خوام جواب بدم چون الان با بعضیاشون دوستم و نمی خوام بهشون رضایت بدم که اینفلوئنسرهای من هستن هاها.

اگر بفهمند غیرقابل تحمل می‌شوند، که کاملاً درست است. این چیزی است که من در این فضا دوست دارم، من با اینفلوئنسرهای بزرگم معاشرت می کنم و واقعا سرگرم کننده است. من او را دوست دارم.

کلکسیونر مهم شما کیست که با دانستن اینکه صاحب اثری از شماست، لبخند به لب شما می آورد؟

این کلکسیونر وجود دارد که من دارم، و غیرعادی است، و من واقعا از غیرعادی بودن این کلکسیونر لذت می برم، زیرا این کلکسیونر ساکت است و احتمالاً بزرگترین مجموعه هنر هوش مصنوعی را در حوزه رمزنگاری دارد، اما در رسانه های اجتماعی حضور ندارد. هیچ یک.

این تجمیع کننده از قضا Blur نامیده می شود نه پلتفرم. چرا Blur واقعاً لبخندی بر لبان من می آورد به این دلیل است که آنها آنقدر در جمع آوری وظیفند که نمی خواهند دیگران را تحت تأثیر قرار دهند، نمی خواهند چیزی را تقلید کنند و سپس به دلیل اینکه آنها آن را تقلید کردند، نمی خواهند دیگران آن را تقلید کنند. آی تی. . من فکر می کنم این یک رفتار بسیار شریف است، جمع آوری از دل می آید و هرگز کیف های خود را تبلیغ نمی کنند، اما دیوانه وار جمع می کنند.

همچنین بخوانید
امکانات

بیت کوین 2022 آیا حداکثر گرایان واقعی لطفا بایستند؟

امکانات

Crypto در فیلیپین: Necessity مادر فرزندخواندگی است

NFT مورد علاقه شما چیست که NFT خود را در کیف پول شما ندارد؟

چیزی که بیشترین لذت را به من می دهد کریپتوپانک من است. من پانک 7627 دارم. وقتی به مجموعه ام فکر می کنم، این در واقع یک انتخاب واضح است.

آنچه پیندار هنگام خلق هنر به آن گوش می دهد:

بسیاری از موسیقی های EDM. گاهی اوقات پینک فلوید نیز وجود دارد.

پیندار ون آرمان سر کار است. (نقاش ابر)

چه چیزی در بازارهای هنر NFT در جاهای دیگر داغ است؟

بادهای یاواناوا، یاواناوا بومی برزیل و رفیک آنادول مجموعه در آتش است. کف در ابتدای هفته از پایه 10 ETH فراتر رفت و در دو هفته گذشته بیش از دو برابر شده است.

سایر فروش های بزرگ عبارتند از:

Sam Spratt’s Memorial Game 1/1 به قیمت 420.69 ETH (700000 دلار) فروخته شد. (دروازه شیک)
زنگ شماره 195 توسط دیمیتری چرنیاک به قیمت 35 ETH (57184 دلار) فروخته شد. (دریایی)
Ethereal by Nude Yoga Girl به قیمت 33 ETH (54259 دلار) فروخته شد. (ایکس)

فقط دو نعناع Squiggle تازه باقی مانده است

مجموعه نمادین Chromie Squiggles تقریبا تمام شده است. در 30 آگوست، بنیانگذار اریک اسنوفرو کالدرون در توییتی اعلام کرد که 66 Squiggle جدید در جهان منتشر خواهد شد و تنها دو Squiggle برای مجموعه 10000 باقی مانده است.

در حالی که Snowfro 66 را بین خانواده، هنرمندان، مجموعه‌داران، مؤسسات و دوستان توزیع کرد، Squiggle اعلام کرد که #9998 به زودی یک ضرابخانه ویژه یادبود با جزئیات بیشتر در آینده خواهد بود و #9999 به موزه هنر شهرستان لس‌آنجلس خواهد رفت.

مجموعه ای از 66 Squiggles جدید در حال چاپ (شواهد)

روز 0 قیچی ها در 28 نوامبر 2020 اتفاق افتاد و تقریباً 9000 از کل مجموعه در دو ماه اول پس از چاپ اولیه چاپ شد. Snowfro تصمیم گرفت ضرابخانه های باقیمانده را حفظ کند و آنها را در چند سال گذشته در مراحل مختلف منتشر کرده است زیرا محبوبیت این اثر هنری همچنان در حال افزایش است.

Tomorrowland از 2 میلیون دلار فروش NFT فراتر رفت

جشنواره جهانی EDM Tomorrowland بیش از 2 میلیون دلار فروش NFT در Solana به دست آورد.

ابر طرفداران Tomorrowland این شانس را داشتند که بلیت‌های پیش‌فروشی به دست آورند، به کنسرت‌های مخفی دسترسی داشته باشند، واجد شرایط جوایز شوند، و در تورهای ویژه در محوطه جشنواره شرکت کنند.

Tomorrow’s Country 2023 (Tomorrow’s Country).

توییت هفته:

توییت هفته به جاستین تریمبل می رسد که درباره نمایش دیدنی کار رفیک آنادول در وگاس اسفر جدید نظر می دهد. این کره برای اولین بار در این مقاله از NFT Collector پوشش داده شد.
نویسنده: Greg Oakford

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *