مدیر عامل Mintable می‌گوید بریتانیا در معرض خطر تنظیم نادرست NFT است


“این فقط یک اثر هنری نیست”: زک بورکز، مدیرعامل Mintable استدلال می‌کند که دولت بریتانیا هنوز نمی‌داند NFTها چه می‌شوند.

زاک بورکز، مدیرعامل و بنیانگذار Mintable می گوید که دولت بریتانیا در خطر تنظیم توکن های غیرقابل تعویض (NFT) به گونه ای است که با ماهیت واقعی فناوری نوظهور مطابقت ندارد.

بورکز در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت که معتقد است گزارش اخیر کمیته پارلمانی بریتانیا به طور قابل توجهی نقش NFT ها در نقض حق چاپ را اغراق می کند و نمی داند که آنها چیزی فراتر از تصاویر دیجیتالی موقت هستند.

بورکز توضیح داد: “NFTها در مرحله انتقالی هستند که در آن از رونق سوداگرانه PFP ها دور می شوند و اکنون در حال ورود به خدمات برندهایی هستند که NFT ها را در طیف گسترده ای از موضوعات پیاده سازی می کنند.”

کمیته فرهنگ، رسانه و ورزش در گزارش خود به تاریخ 11 اکتبر از دولت خواست تا برای محافظت از هنرمندان و تولیدکنندگان محتوا در برابر نقض حق چاپ مرتبط با NFT اقدام کند.

بورکز اذعان کرد که حفاظت از کپی رایت و حقوق مالکیت معنوی برای هنرمندان اهمیت زیادی دارد و به الگوریتم حفاظت از IP خود Mintable اشاره کرد که برای جلوگیری از سرقت ادبی در پلتفرم خود از آن استفاده می کند.

با این حال، او توضیح داد که اگرچه این مسائل باید اولویت اصلی همه پلتفرم‌های NFT باشد، اما دقیقاً نگرانی‌های مربوط به NFT نیستند.

“اینها مسائل ذاتی اینترنت هستند، نه NFT.”

قانون‌گذاران می‌گویند، «در حال حاضر NFT‌ها برای نقض حق چاپ استفاده می‌شوند.» بله، وردپرس هم همینطور. در یوتیوب هم همینطور است. او گفت: «اسپاتیفای هم همینطور. “پس چگونه با این موضوع مبارزه می کنید؟ برخی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین شرکت‌های جهان، مانند گوگل، روی این موضوع کار می‌کنند.»

آنها صدها میلیارد دلار دارند و نمی توانند مشکل مبارزه با مطالب دارای حق چاپ در یوتیوب را حل کنند. “این مشکل به طور ناگهانی ظاهر نشد زیرا NFT ها ایجاد شدند.”

بورکز که شخصاً به صورت هفتگی با مقامات دولتی بریتانیا در مورد موضوع NFT ها مکاتبه می کند، گفت که پلتفرم های NFT باید هر کاری که می توانند برای محافظت از هنرمندان انجام دهند، اما این بر عهده قانونگذاران است که نگاه دقیق تری به NFT ها به طور کلی داشته باشند.

راه‌های زیادی برای استفاده از NFT وجود دارد، خواه برای سوابق خودرو، سوابق دارایی، سند سپرده بانکی، لایه پشتیبان، سیستم زنجیره تامین کامل یا شرکت سوخت‌های زیستی باشد. گفت.

این فقط یک اثر هنری یا یک ابزار مالی نیست. […] NFT اساسا یک وب سایت است.

«اگر وب سایت من برای فروش کتاب استفاده می شود، من تابع قوانینی هستم که برای فروش کتاب استفاده می شود. اگر من در وب سایتم دارو می فروشم، نیازی به قوانین جدید ندارید. من هنوز دارم مواد مخدر می فروشم، نه؟” با خنده گفت

به گفته بورکز، NFTها یک فناوری بسیار گسترده با طیف گسترده ای از عملکردهای مختلف هستند و کمیته ای که آنها را به عنوان آثار هنری دیجیتالی معرفی می کند، می تواند مانع مهمی در بازگشایی ابزار واقعی این فناوری باشد.

” [committee] او گفت: «دولت باید دستورالعمل حقوق مؤلف اتحادیه اروپا 17 را در مورد NFTها اجرا کند، که بد است به این معنا که این یک چتر واقعاً گسترده است».

مرتبط با: NFT ها نمرده اند. آنها فقط در حال استراحت هستند

در این گزارش، کمیته اعلام کرد که «مهم‌ترین مسئله» مطرح‌شده توسط NFT، خطر حقوق مالکیت معنوی هنرمندان ناشی از سهولت و سرعت ضرب کردن توکن‌ها است. او پیشنهاد کرد که اینها تحت یک دستورالعمل نسبتاً محدود حق چاپ تنظیم شوند: ماده 17 دستورالعمل حق چاپ اتحادیه اروپا.

توصیه های کمیته به دولت بریتانیا منبع: پارلمان بریتانیا

زمانی که شما می گویید همه NFT ها باید این حوزه نظارتی واحد را داشته باشند، این معادل گفتن است، “ما به یک قانون واحد نیاز داریم که این فناوری را پوشش دهد.” ممکن است با لامپ ادیسون شروع شده باشد، اما اکنون با تسلاس سروکار داریم.

“بنابراین ما باید در مورد این نوع چارچوب های نظارتی فراگیر که به عنوان یک سیستم در مورد NFT ها اعمال می کنیم، بسیار مراقب باشیم، نه اینکه NFT ها را برای آنچه واقعا هستند بررسی کنیم.”

در نهایت، بورکز معتقد است که دولت بریتانیا می‌تواند برخی از یادداشت‌های تنظیم‌کننده در سنگاپور را بگیرد، جایی که دولت NFT‌ها را بر اساس موارد استفاده خاص ارزیابی می‌کند.

او توضیح داد: «قانون‌گذاران در سنگاپور به دنبال چیستی NFT هستند و از آنجا می‌روند. بیایید فرض کنیم که شما صاحب یک NFT سهام تسلا هستید. سپس این یک امنیت است. آیا این NFT یک کیسه کوکائین است که فروش مواد مخدر را تسهیل می کند؟ “سپس آنها مواد مخدر را طوری تنظیم می کنند که انگار آنها را ممنوع می کنند.”

Web3 Player: Minecraft بیت کوین P2E، آیفون 15 و بازی های رمزنگاری شده و فرمول E را ممنوع می کند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید