شرکت Naver از پاسخ کره جنوبی به ChatGPT و هوش مصنوعی مولد پرده برداری کرد


غول اینترنتی کره جنوبی Naver Corp. CLOVA X را راه اندازی کرده است، یک ربات چت کره ای شبیه به ChatGPT که می تواند چت و متون را خلاصه کند.

شرکت فناوری کره جنوبی Naver Corp از پاسخ OpenAI به ChatGPT به نام CLOVA X، جدیدترین ربات چت هوش مصنوعی تولیدی خود که کاربران کره ای زبان را هدف قرار می دهد، پرده برداری کرده است.

در 24 آگوست، خبرگزاری کره جنوبی یونها گزارش داد که ناور HyperCLOVA X، یک مدل هوش مصنوعی پیشرفته در مقیاس فوق‌العاده را راه‌اندازی کرده است.

HyperCLOVA X پرچم‌دار مدل هوش مصنوعی این شرکت است که با استفاده از قابلیت‌های ابررایانه و تجزیه و تحلیل داده‌ها ساخته شده است و خدمات مختلف هوش مصنوعی ناور از جمله ربات چت جدید CLOVA X را تقویت می‌کند.

چت ربات جدید کره ای مشابه ChatGPT است اما از تخصص ناور در زبان و فرهنگ کره ای استفاده می کند. درست مانند همتایان انگلیسی زبان خود از گوگل، OpenAI، مایکروسافت و آنتروپیک، می تواند سخنرانی کند، متون را خلاصه کند و داستان تولید کند.

علاوه بر چت ربات کره ای، ناور همچنین CUE را معرفی کرد، یک سرویس جستجوی سازنده هوش مصنوعی که توسط HyperCLOVA X پشتیبانی می شود.

در یک کنفرانس مطبوعاتی که در 24 آگوست در سئول برگزار شد، چوی سو یون، مدیرعامل ناور گفت که این شرکت از فناوری‌ها و تجربیات خود در صنایع مختلف، از جمله جستجوی وب و خرید آنلاین، برای حمایت از رقابت‌پذیری فناوری مدل هوش مصنوعی تولیدی ما، HyperCLOVA استفاده کرده است. ایکس.

چوی افزود: «ناور آماده رویارویی با تغییر جدیدی است که هوش مصنوعی مولد ایجاد کرده است.

این شرکت اعلام کرد که آزمایش بتا CLOVA X در 24 آگوست آغاز خواهد شد و ابزار جستجوی CUE: در سپتامبر در دسترس خواهد بود.

صفحه فرود ClovaX. منبع: clova-x.naver.com

علاوه بر این، ناور سرمایه گذاری هنگفتی روی هوش مصنوعی کرده است، 754 میلیون دلار در طول پنج سال هزینه کرده است و در حال افتتاح یک مرکز داده بزرگ جدید با 600000 سرور است تا به طور گسترده تلاش های هوش مصنوعی خود را افزایش دهد.

به گفته چوی، هدف این شرکت توسعه برنامه های کاربردی هوش مصنوعی محلی برای کشورهای دارای حساسیت های سیاسی در خاورمیانه است. همچنین قصد دارد کشورها و مناطق غیر انگلیسی زبان مانند ژاپن و آسیای جنوب شرقی را هدف قرار دهد.

مرتبط با: 7 کاربرد تغییر دهنده بازی ChatGPT

شور و شوق هوش مصنوعی در حال افزایش است و شرکت هایی مانند Naver و Nvidia در حال کسب درآمد هستند. در 24 آگوست، کوین تلگراف گزارش داد که انویدیا با درآمد کلان 13.5 میلیارد دلار، انتظارات درآمد سه ماهه دوم خود را شکست داده است.

جنسن هوانگ، بنیانگذار و مدیر عامل انویدیا می گوید: «شرکت ها در سراسر جهان از رایانه های همه منظوره به سمت محاسبات سریع و هوش مصنوعی مولد حرکت می کنند.

مجله: چگونه با استفاده از بلاک چین از «نابودی بشریت» توسط هوش مصنوعی جلوگیری کنیم؟


نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *