ناسا قصد دارد با استفاده از بلاک چین ثابت کند فرود بعدی ماه واقعی است


استارت‌آپ محاسباتی Lonestar مستقر در جزیره من و فلوریدا در حال همکاری با ناسا برای پیشگام راه‌حل ذخیره‌سازی داده‌های دارای گواهی بلاک چین در ماه است.

ناسا و شرکای آن، Lonestar، یک استارت آپ کامپیوتری مستقر در فلوریدا و جزیره من، محموله ای حاوی “مکعب های داده” را در فوریه 2024 به ماه خواهند فرستاد. داده های ذخیره شده در این مکعب ها با استفاده از بلاک چین روی زمین تأیید می شود. فن آوری.

اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، زمانی که ناسا دومین ماموریت خدمه خود، Artemis 3 را در سال 2025 راه اندازی می کند، همان فناوری بلاک چین تایید قطعی و تغییرناپذیری را ارائه می دهد که انسان ها روی ماه فرود آمده اند.

ماموریت آرتمیس ناسا با پرتاب Artemis 2 در نوامبر 2024 وارد مرحله دوم خود خواهد شد. این ماموریت خدمه خواهد بود، چهار فضانوردی که در آن هستند، زمین را ترک می کنند، وارد مداری به دور ماه می شوند و سپس به زمین باز می گردند. در حالی که این کاملاً مشابه فرود در خاک ماه نیست، آرتمیس 2 آخرین آزمایش آزمایشی قبل از اینکه دولت ایالات متحده با Artemis 3 انسان ها را به سطح ماه بازگرداند خواهد بود.

Lonestar و Isle of Man به عنوان یکی از بسیاری از مأموریت‌های علمی که در طول کشتی‌های دریایی آرتمیس انجام شد، برای پیشگام کردن سیستم‌های ذخیره‌سازی طولانی‌مدت ماه که به انرژی خورشیدی متکی هستند و نیازی به زیرساخت اضافی برای نصب ندارند، همکاری می‌کنند.

مرتبط با: دانشگاه ها از ذخیره سازی مبتنی بر بلاک چین برای محافظت و دموکراتیک کردن داده ها استفاده می کنند

بر اساس گزارشی از BBC Science Focus، این آزمایش شامل ایجاد تمبرهای دیجیتالی می شود، فناوری به نام “فرانکینگ دیجیتال” که در مکعب های داده در ماه ذخیره می شود. پس از ایجاد، داده ها از طریق بلاک چین روی زمین تأیید می شوند تا از کامل بودن و دستکاری نشده بودن آن اطمینان حاصل شود.

به عنوان یک اثر جانبی جالب از ماهیت تغییر ناپذیر بلاک چین، هر فضانوردی که در آینده روی ماه فرود می‌آید می‌تواند از مکعب‌های داده برای بررسی ماه استفاده کند. تعامل فضانوردان را می توان از طریق بلاک چین تأیید کرد و ظاهراً هرگونه تئوری توطئه در مورد فرود بعدی ماه را می توان فوراً تأیید کرد.

طبق مصاحبه ای با Science Focus، مدیر ارشد نوآوری Digital Isle of Man گفت که رد این ایده که ناسا بین سال های 1969 تا 1972 شش فرودگر ماه را ایجاد کرده است، “به طرز شگفت انگیزی دشوار” است.

در حالی که بلاک چین نمی تواند ایده های نظریه پردازان توطئه در مورد فرود بر ماه در قرن بیستم را رد کند، باید به عنوان یک رکورد غیرقابل انکار برای انسان های بعدی در تماس با سطح ماه عمل کند.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید