هدف MultiverseX مقیاس پذیری Metaverse است زیرا مدیر عامل اجرایی محاسبات فضایی را روشن می کند


مدیرعامل MultiversX در مورد علاقه اخیر متا و اپل به فضای ابرداده بحث کرد و رویکردهای مربوطه آنها را تحلیل کرد.

مفهوم Metaverse توجه زیادی را هم از سوی جامعه کریپتو و هم از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر در اوج روند صعودی به خود جلب کرد. پرش متا (فیس بوک) و اپل در باند متاورس تنها مشروعیت بیشتری به مفهوم اضافه کرده است. با این حال، رویکرد هر دو شرکت فناوری چند میلیارد دلاری به این موضوع کاملاً متفاوت بود.

در حالی که متا تمام تمرکز خود را به واقعیت مجازی (VR) معطوف کرده است و اخیراً عینک های هوشمند جدیدی را با مشارکت Rayban روانه بازار کرده است، اپل با اتخاذ رویکرد محاسبات فضایی بیشتر بر واقعیت افزوده (AR) تمرکز کرده و عینک های AR خود را در اوایل سال جاری عرضه کرده است. .

بنیامین مینکو، مدیر عامل پلتفرم مبتنی بر متادیتا مبتنی بر بلاک‌چین MultiversX، معتقد است رویکرد اپل به محاسبات فضایی بیشتر به سمت هدف متا از ابرداده است تا تلاش آن برای VR. در مصاحبه ای اختصاصی با ژیان سان، سردبیر کوین تلگراف، مینکو به کوین تلگراف گفت که تمرکز متا بر واقعیت مجازی می تواند یک اشتباه باشد زیرا آنقدرها هم شهودی نیست، در حالی که رویکرد اپل به محاسبات فضایی، عینک های AR را به تجربه شهودی تری تبدیل می کند.

او توضیح داد که عینک متا فقط به یک دنیای مجازی خاص ثابت می شود، در حالی که مفهوم محیط ابرداده بیشتر در مورد یک تجربه تعاملی در آن دنیای مجازی است. این عینک فقط بر یک مورد استفاده متمرکز است تا چند کاربرد:

“من فکر می کنم اساسی ترین چیزی که مکالمه را تغییر می دهد، مشاهده یک لنز یا رابط به عنوان یک دستگاه محاسبات فضایی است. من فکر می کنم این یک تغییر پارادایم بسیار دست کم گرفته شده است که اپل آغاز کرده است. به همین دلیل است که محاسبات فضایی یک چیز به نظر می رسد، دنیایی متفاوت.»

محاسبات فضایی به فرآیندها و ابزارهای مورد استفاده برای ضبط، دستکاری و تعامل با داده های سه بعدی اشاره دارد. محاسبات فضایی ممکن است شامل اینترنت اشیا، دوقلوهای دیجیتال، محاسبات محیطی، واقعیت افزوده، واقعیت مجازی، هوش مصنوعی و کنترل های فیزیکی باشد. محاسبات فضایی به عنوان تعامل انسان با ماشینی تعریف می شود که در آن ماشین ارجاعات به اشیاء و فضاهای واقعی را حفظ و دستکاری می کند.

مرتبط با: یکی از بنیانگذاران Sandbox توضیح می دهد که چگونه پایگاه داده های فراداده برای مارک ها در حال تکامل است: Web Summit 2022

Mincu اضافه کرد که ارتقاهای فنی جدید MultiversX (الروند سابق) در 19 اکتبر آن را به خوبی با رویکرد محاسبات فضایی هماهنگ می کند و آن را مقیاس پذیرتر می کند. ارتقای فنی ویژگی‌های کلیدی را برای پلتفرم به ارمغان می‌آورد، از جمله توصیه‌های اولیه بلوک، پردازش گره موازی، بررسی امضای اجماع، و بهبود پویا هزینه گاز.

این ارتقاهای فنی وعده افزایش 7 برابری تراکنش را با زمان‌های تایید سریع‌تر و دقت کمتر می‌دهند. در میان سایر تغییرات قابل توجه، ارتقای جدید حاکمیت زنجیره ای، ماشین مجازی جدید و بهبود یافته و مدل تراکنش انتقال یافته بهبود یافته را به همراه خواهد داشت که به توکن های در حال اجرا در شبکه اجازه می دهد تا هزینه های گاز را پوشش دهند.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید