حمله چند زنجیره ای، طرح فیشینگ توییتر را برای استقرار FTM راه اندازی می کند


یک پیوند فیشینگ در توییت گنجانده شد و با کاربران آسیب دیده از این حمله به اشتراک گذاشته شد، که باعث شد آنها تصور کنند که با بنیاد فانتوم مرتبط است.

هکرها بدون نشان دادن هیچ نشانه ای از کاهش سرعت، به فعالیت های بی وقفه خود ادامه می دهند. مدت کوتاهی پس از هک چند زنجیره ای، این افراد مخرب یک بار دیگر حمله کردند. آخرین تاکتیک های آن ها شامل پخش لینک فیشینگ از طریق توییتر است.

توزیع جعلی Phantom (FTM) به کاربران در ارتباط با حمله Multichain به سرعت در توییتر در حال گسترش است و توجه زیادی را به خود جلب می کند. این پست بازتوییت‌ها، بازدیدها و حتی نشانک‌های زیادی از سوی کاربران توییتر دریافت کرد.

در این توییت مخفی افراد بدخواه به شرح زیر اعلام کردند:

“با توجه به هک Multichain، بنیاد Fantom یک FTM اضطراری را به همه کاربران ارائه می دهد. همه کاربرانی که با زنجیره FTM در تعامل هستند، حق دارند ادعا کنند.”

یک پیوند فیشینگ در توییت گنجانده شد و با کاربران آسیب دیده به اشتراک گذاشته شد، که باعث شد آنها تصور کنند که با بنیاد Fantom، سازمان غیرانتفاعی مسئول پروتکل Fantom (FTM) مرتبط است.

در 6 جولای، Multichain زمانی که تعداد قابل توجهی از خروجی ها بر روی پلت فرم آن شناسایی شد، با وضعیت هشدار دهنده ای مواجه شد. در پاسخ، Multichain عملیات را برای بررسی این موضوع به حالت تعلیق درآورد. در پایان روز، حدود 125 میلیون دلار دارایی Multichain به طور غیرقانونی به کیف پول های مختلف منتقل شد. هدفمندترین دارایی پل فانتوم بود که حدود 122 میلیون دلار wBTC، USDC، USDT و سایر آلتکوین ها از دارایی های آن به سرقت رفت.

در پرتو این رویدادها، کاربران به شدت توصیه شده برای توقف تمام فعالیت‌ها در پروتکل Multichain و لغو کلیه تأییدیه‌های قرارداد مرتبط با Multichain. این دستور تا تکمیل تحقیقات و ارائه توضیحات جامع توصیه شد.

مرتبط با: دایره بیش از 65 میلیون دلار دارایی های منتقل شده از Tether، Multichain را مسدود می کند

در طول تحقیقات در حال انجام، Changpeng ‘CZ’ Zhao، مدیرعامل بایننس در توییتر نوشت: آگاه کردن پیروان او به آنها اطمینان دادند که ارائه‌دهنده خدمات دارایی دیجیتال از این حمله آسیبی ندیده است و همه سرمایه‌ها امن هستند. علاوه بر این، او تأیید کرد که بایننس قبلاً یک مبادله دارایی انجام داده است و مدتی پیش پذیرش سپرده از Multichain را متوقف کرده است.

نمونه هایی از هک های توییتر مانند این روز به روز در صنعت کریپتو رایج تر می شوند. برای کاربران بسیار مهم است که مراقب باشند و از کلیک بر روی لینک های ناآشنا خودداری کنند.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید
نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *