تحقیقات هک چند زنجیره ای 1.5 میلیارد دلاری، راه اندازی مجدد چشم Shibarium، Base، Optimism دست به دست هم می دهند: Finance Redefined


100 توکن برتر DeFi یک هفته ترکیبی دیگر داشتند. اکثر توکن ها در محدوده مشابه هفته گذشته با نوسانات جزئی قیمت معامله می شوند.

به Finance ReDefinition خوش آمدید، دوز هفتگی بینش های ضروری مالی غیرمتمرکز (DeFi)، خبرنامه ای برای ارائه نکات مهم هفته گذشته.

هفته گذشته در DeFi شاهد بودیم که توسعه دهندگان پشت پروتکل های Base و Optimism دست به دست هم دادند تا چارچوبی برای اشتراک درآمد و مدیریت ایجاد کنند. حمله 1.5 میلیارد دلاری Multichain شواهد جدیدی را کشف کرده است. تحقیقات عمیق ما را بخوانید تا در مورد هر جنبه ای از سوء استفاده و وضعیت اسفناک قربانیان در عواقب آن بیاموزید.

ارائه‌دهنده امنیت بلاک چین Quantstamp از ابزار DeFi جدیدی برای شناسایی آسیب‌پذیری‌های حملات اعتباری فلش در پروتکل‌های مختلف رونمایی کرده است. لایه اتریوم ۲ شیبا اینو، Shibarium، پس از اینکه راه اندازی اولیه اولیه اش با FUD، اشکالات فنی و موارد دیگر مواجه شد، برای راه اندازی مجدد آماده می شود.

بازار دی‌فای هفته‌ای متفاوت را پشت سر گذاشت، زیرا کل ارزش قفل شده در پروتکل‌های دی‌فای در همان محدوده هفته گذشته باقی ماند، اما با کاهش اندکی حدود 70 میلیون دلار مواجه شد.

Base چارچوب مدیریت مشترک و اشتراک درآمد Optimism را نشان می دهد

توسعه دهندگان پشت شبکه های Base و Optimism به طور مشترک یک توافقنامه تقسیم درآمد و مدیریت را اعلام کردند. شرکت مادر بیس، کوین‌بیس، همچنین فهرستی از «اصول بی‌طرفی» را منتشر کرده است که بیس برای جلوگیری از تمرکززدایی از آن پیروی می‌کند.

این اعلامیه در 24 آگوست از طریق سه پست وبلاگ جداگانه منتشر شد: یکی از گروه Optimism Collective، یکی از Base و دیگری از Coinbase.

به خواندن ادامه دهید

قربانیان چند زنجیره ای با ظهور شواهد جدید به دنبال پاسخی برای سوء استفاده 1.5 میلیارد دلاری هستند

در 14 جولای، توسعه دهندگان پروتکل زنجیره متقابل چینی 1.5 میلیارد دلاری Multichain بدترین ترس کاربران را تأیید کردند. مدیر عامل این پروتکل که به سادگی «ژائوجون هی» نام داشت، پس از ماه‌ها تکذیب مکرر در کانال‌های ارتباطی رسمی، در ۲۱ مه توسط مقامات چینی در کونمینگ دستگیر شد. همچنین ادعا شده بود که تیم اصلی Multichain که در شانگهای فعالیت می کرد نیز دستگیر شد.

هرگز توضیح داده نشد که چرا ژائوجون دستگیر شد یا چه اتهامی داشت. با این حال، شواهد نشان می‌دهد که منابع مالی Multichain ممکن است توسط مقامات چینی به عنوان بخشی از یک عملیات ضد پولشویی در زمینه سرکوب بیشتر ارزهای دیجیتال توقیف شده باشد. همچنین، هویت جعلی ادعایی که مدیرعامل برای ثبت عملیات Multichain استفاده کرده است، سؤالات بیشتری را ایجاد می کند.

به خواندن ادامه دهید

Quantstamp ابزاری را برای شناسایی آسیب‌پذیری حمله اعتباری فلش پروتکل‌ها ارائه می‌کند

ارائه دهنده امنیت بلاک چین Quantstamp یک سرویس خودکار را برای شناسایی بردارهای حمله اعتباری فلش در قراردادهای هوشمند راه اندازی کرده است. این سرویس جدید تحلیل سوء استفاده اقتصادی نام دارد و بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه تورنتو است.

تجزیه و تحلیل بهره برداری اقتصادی ممکن است توسط پروتکل ها استفاده شود، خواه مستقر شده باشد یا نباشد. با شناسایی آسیب‌پذیری‌های حمله اعتباری فلش در کد مشتری، کنترل‌های Quantstamp را افزایش می‌دهد. این سرویس در هر بلاک چین سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) در دسترس خواهد بود و جامع نخواهد بود. به این معنی که ممکن است تمام حملات را شناسایی نکند.

به خواندن ادامه دهید

Shiba Inu اشاره می کند که به زودی Shibarium را به روی عموم باز خواهد کرد

پیشرفت در فضای فناوری بلاک چین ادامه دارد و به زودی راه اندازی عمومی مورد انتظار شیباریوم L2 به زودی انجام می شود. تیم Shiba Inu اعلام کرد که این پلتفرم بدون مشکل در حال اجراست و فقط باید برای عموم منتشر شود.

تیم پشتیبان شبکه Ethereum L2 Shibarium اظهار داشت که این پلتفرم در حال حاضر به صورت زنده و در حالت خصوصی است و در طول آزمایش دو روزه خود بدون مشکل کار می کند و در آستانه عمومی شدن است.

به خواندن ادامه دهید

مروری بر بازار دیفای

با وجود آشفتگی های اخیر در بازار، ارزش کل DeFi که در پروتکل های DeFi قفل شده است، هفته گذشته روند صعودی را شاهد بود. داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که 100 سکه برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته‌ای صعودی دارند. اما اواخر پاییز روز پنجشنبه، سودها را از بین برد، به طوری که بیشتر توکن ها در نمودارهای هفتگی قرمز معامله می شوند. ارزش کل قفل شده در پروتکل های DeFi به 49.1 میلیارد دلار رسید.

از شما برای خواندن خلاصه ما از تاثیرگذارترین تحولات DeFi این هفته سپاسگزاریم. جمعه آینده برای داستان‌ها، اطلاعات و آموزش‌های بیشتر در این زمینه پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.


نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *