کوه بازپرداخت Gox Bitcoin: روزی که هرگز نخواهد آمد


برای سالها کوه. Gox بارها از برنامه‌های بازپرداخت وجوهی که صرافی رمزارز کاربران خود را از برداشتن آن منع کرده بود، عقب نشینی کرده است و از 25 فوریه 2014 اجرایی شد.

کوه نقض امنیتی بدنام Gox در سال 2014 – که منجر به از دست دادن 850000 بیت کوین (BTC) از وجوه سرمایه گذاران شد – کاربران خود را در تلاشی ظاهراً پایان ناپذیر و ده ساله برای بسته شدن از طریق بازپرداخت وجوه قرار داد.

در طول سالها Mt. از 25 فوریه 2014، Gox از برنامه های متعدد خود برای بازپرداخت وجوهی که صرافی کریپتو کاربران خود را از برداشتن آن منع کرده بود، عقب نشینی کرد.

آخرین اطلاعیه در مورد تغییر دوره بازپرداخت. منبع: Mtgox.com

با این حال، Mt. Gox تاریخ بازپرداخت را برای یک سال دیگر از 31 اکتبر 2023 به 31 اکتبر 2024، Mt. انتظار بهبودی برای سرمایه گذاران Gox تا سال یازدهم ادامه دارد.

کوه Gox 2014: سال بزرگترین هک بیت کوین – (متوسط ​​قیمت بیت کوین 420 دلار)

کوه Gox 850000 بیت کوین را در نقض فوریه 2014 از دست داد، اسناد فاش شده نشان داد که صرافی ارز دیجیتال ورشکسته شده است. خواننده:

«ذخیره سرد به دلیل نشت در کیف پول داغ حذف شد. واقعیت این است که MtGox در هر زمانی ممکن است ورشکست شود و به عنوان یک شرکت کاملاً سزاوار آن است.

با توجه به اینکه صرافی 70 درصد از کل بیت کوین در گردش در آن زمان را مدیریت می کرد، Mt. به طور گسترده ای تصور می شد که کاهش Gox پایانی برای بیت کوین خواهد بود. کوه Gox پس از از دست دادن نزدیک به 500000 دلار از ارزش خود، درخواست حمایت از ورشکستگی را در دادگاه منطقه توکیو ژاپن ارائه کرد.

سرمایه گذاران کوه. صرافی به زودی با شکایت های متعددی مواجه شد زیرا سرمایه گذاران از قصد Gox برای بازگرداندن وجوه خود می ترسیدند. کوه احساس بی اعتمادی در طول سال افزایش یافت زیرا Gox وب سایت و حضور در رسانه های اجتماعی خود را حذف کرد در حالی که هیچ برنامه بازپرداختی را اعلام نکرد.

کوه Gox 2015: رفت و برگشت در دادگاه توکیو (متوسط ​​قیمت بیت کوین 260 دلار)

در جریان رسیدگی به ورشکستگی در دادگاه ناحیه توکیو، Mt. مارک کارپلس، مدیر عامل Gox، به اتهام دستکاری یک سیستم کامپیوتری برای افزایش حساب کاربری خود، به مدت 23 روز توسط پلیس ژاپن بازداشت شد. به دلیل فقدان مقررات پیرامون ارزهای رمزنگاری شده، مقامات تلاش کرده اند تا مجرمان را به جرایم رمزنگاری مرتبط کنند.

در 22 آوریل 2015، Mt. امین ورشکستگی Gox، نوبواکی کوبایاشی، به کاربران دستور داد که ادعای بیت کوین گمشده خود را از طریق پست یا از طریق فرمی که با نام کاربری و رمز عبور Mt Gox قابل دسترسی است، ارسال کنند.

با توجه به کاهش قیمت بیت کوین در بازار، Mt. اعتقاد بر این بود که Gox حدود 20٪ از وجوه کاربران را بازپرداخت می کند.

کوه Gox 2016: سرمایه گذاران فرآیند تقاضا را طی می کنند (متوسط ​​قیمت بیت کوین 620 دلار)

کوه Gox اعلام کرد که تنها 91 میلیون دلار دارایی برای توزیع بین شاکیان برنامه ریزی شده است. اما همه سرمایه گذاران Mt. برنامه های ادعایی Gox برای بازپرداخت بخش کوچکی از وجوه. در نتیجه، کل مطالبات به 2.4 تریلیون دلار رسید، اگرچه خسارت حدود 500000 دلار بود.

همچنین این سالی بود که ایده ذخیره ارزهای رمزنگاری شده در کیف پول های سرد مورد توجه جامعه کریپتو قرار گرفت.

کارپلس که دو بار در سال 2015 به اتهام اختلاس 3 میلیون دلار از پول مشتریانش دستگیر شد، در 13 ژوئیه 2016 پس از پرداخت وثیقه حدوداً 100000 دلاری از زندان آزاد شد.

کوه Gox 2017: مبارزات قانونی و عرضه سکه Karpeles (متوسط ​​قیمت BTC 5000 دلار)

بحث در مورد بازپرداخت وجوه در Mt. مدیر عامل سابق Gox تحت الشعاع مراحل قانونی علیه مشارکت Karpelès در اختلاس مالی قرار گرفته است.

در طول محاکمه، کارپلز اعتراف کرد که از خودرویی به نام “Willy Bot” (مبادله مسئولیت) استفاده کرده است. این چکمه به نام Mt. معامله گران Gox نگران دستکاری در اوج حجم بورس بودند.

در 28 نوامبر 2017، کارپلس از کوهستان بازدید کرد. او اعلام کرد که قصد دارد یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) برای جمع آوری 245 میلیون دلار برای “احیای” Gox برگزار کند. با این حال، کارپلز پس از اطلاع از موانع قانونی راه اندازی کمپین ICO، این تصمیم را تغییر داد.

کوه Gox 2018: سالی کند برای طلبکاران (متوسط ​​قیمت بیت کوین 7000 دلار)

به دنبال بهبود قوی قیمت ها در سال گذشته، در 1 آگوست 2018، Mt. Gox سیاست اساسی خود را برای تهیه یک برنامه توانبخشی تجدید نظر کرده است. خواننده:

“کوه. Gox ظرفیت بازپرداخت تمام BTC سپرده شده توسط طلبکاران را ندارد. بر این اساس، Mt. ما فکر می کنیم که تمام دارایی های Gox باید بین طلبکاران توزیع شود، نه سهامداران.

در آن زمان، بازار سهام در کوه کنونی قرار داشت. او معتقد بود که بیشتر دارایی‌هایی که توسط Gox نگهداری می‌شود، شامل تقریباً 166000 بیت کوین و 168000 بیت‌کوین کش (BCH) و سایر مشتقات، باید در زمان تسویه اول به طلبکاران پرداخت شود.

با وجود بحث های مداوم، راه حلی که خواسته های قانونی و طلبکاران را برآورده کند، هرگز به دست نیامد.

کوه Gox 2019: تمدید و تاخیر برنامه (متوسط ​​قیمت BTC 8000 دلار)

در حالی که یک طرح توانبخشی ظاهرا در حال انجام است، Mt. انتظار برای Gox به اوج خود رسیده بود.

کوه Gox ضرب الاجل برنامه های توانبخشی را تمدید می کند. منبع: Mount Gox

با این حال، Mt. Gox از دادگاه توکیو خواست تا مهلت ارسال طرح توانبخشی را تمدید کند. در 25 اکتبر 2019، دادگاه منطقه توکیو دستوری برای تمدید مهلت طرح توانبخشی از 28 اکتبر 2019 تا 31 مارس 2020 صادر کرد.

کوه Gox 2020: تمدید و تاخیر برنامه (متوسط ​​قیمت بیت کوین 11000 دلار)

شرکت سهامی خصوصی مستقر در نیویورک با مخالفت با روند تعویق بازپرداخت به کاربران به مدت 5 سال، به درخواست طلبکاران در اوایل سال 2020 توسط Mt. او پیشنهاد خرید آن را از Gox داد. اگر معامله انجام می شد، طلبکاران واجد شرایط برای هر بیت کوینی که در کیف پول صرافی داشتند، 1293 دلار دریافت می کردند.

در ماه مارس، Mt. Gox پیش نویس طرح توانبخشی دیگری را منتشر کرده است که برنامه هایی را برای انحلال ارزهای دیجیتال به جز BTC و BCH نشان می دهد. با این حال، دادگاه توکیو حکم داد که Mt. سرمایه گذاران مجبور شدند پس از تایید درخواست Gox برای تمدید دیگر، با استناد به “موضوعاتی که نیاز به بررسی دقیق تر دارند” مدت بیشتری منتظر بمانند.

دادگاه این درخواست را بررسی کرد و تاریخ پرداخت بیت کوین Mt Gox را به 15 اکتبر 2020 به تعویق انداخت که بعداً به سال بعد موکول شد.

کوه Gox 2021: روند صعودی بیت کوین باعث ایجاد هوپیوم می شود (متوسط ​​قیمت بیت کوین 37000 دلار)

در 20 اکتبر 2021، Mt. طلبکاران Gox یک طرح توانبخشی را تصویب کرده اند که میلیاردها دلار ضرر بیت کوین را جبران می کند. کوه به گفته نوبواکی کوبایاشی، متولی Gox، حدود 99 درصد از طلبکارانی که تحت تأثیر سقوط قرار گرفتند، از آخرین برنامه‌های بازپرداخت حمایت کردند.

با رسیدن بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی 69000 دلار، Mt. عموماً اعتقاد بر این بود که ارزش موجود در ذخیره بیت کوین Gox می تواند برای پوشش تمام ضررهای سرمایه گذاران کافی باشد.

در میان احساسات مثبت سرمایه‌گذاران، کاربران منتظر دستورالعمل‌های بیشتر بودند و منتظر بودند تا برنامه‌های تایید شده ظاهر شوند.

کوه Gox 2022: ثبت نام بازپرداخت ادامه دارد (متوسط ​​قیمت بیت کوین 42000 دلار)

هیجان در سال 2021 به این سال نیز منتقل شده است و سرمایه گذاران برای ارائه جزئیات در مورد ثبت روش های بازپرداخت صف می کشند.

کوه Gox برنامه های روش Cashback خود را به اشتراک می گذارد. منبع: Mount Gox

همچنین گفته شد که انتشار 150000 بیت کوین می تواند یک رویداد “قوی سیاه” برای اکوسیستم بیت کوین ایجاد کند. کوه به طلبکاران Gox تا ژانویه 2023 فرصت داده شد تا ثبت نام کنند و روش بازپرداخت را به عنوان بخشی از طرح برای جبران زیان خود انتخاب کنند.

مرتبط: کوه. نزدیک شدن به تاریخ بازپرداخت Gox: آیا بیت کوین مشکل دارد؟

کوه Gox 2023: روزی که هرگز نخواهد آمد (متوسط ​​قیمت بیت کوین 27000 دلار)

مهلت های ثبت نام بازپرداخت دو بار در سال 2023 به جلو کشیده شده است. اما در 7 آوریل، کوه. کوبایاشی متولی Gox خاطرنشان کرد: مهلت بستانکاران برای ارائه اطلاعات بازپرداخت (افشای گیرنده و نوع پرداخت) به پایان رسیده است.

به ناامیدی طلبکار، Mt. Gox تاریخ بازپرداخت را به اکتبر 2024 تغییر داد.

کوه Gox هنوز به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر در مورد تعهد خود به بازپرداخت وجوه کاربران پاسخ نداده است. کوبایاشی در نامه‌ای به تاریخ 21 سپتامبر نوشت که مهلت بازپرداخت پایه، بازپرداخت زودهنگام یکجا و بازپرداخت موقت را با مجوز دادگاه منطقه توکیو تمدید می‌کند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در حال سازگاری با تغییرات است
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید