هزینه هک شبکه Mixin 200 میلیون دلار از دارایی های شبکه اصلی است


شبکه Mixin تمام سپرده‌ها و برداشت‌ها را به حالت تعلیق درآورده است و پس از تأیید و رفع آسیب‌پذیری‌ها، خدمات را مجدداً راه‌اندازی می‌کند.

شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا، Mixin Network به دلیل حمله ای که شامل به خطر انداختن پایگاه داده ارائه دهنده خدمات ابری شخص ثالث بود، نزدیک به 200 میلیون دلار از دست داد.

در 25 سپتامبر، Mixin Network تایید کرد که یک حمله دو روز قبل (در 23 سپتامبر) تقریباً 200 میلیون دلار دارایی های رمزنگاری شده را از شبکه اصلی خود حذف کرده است. این اطلاعیه با تعلیق فوری کلیه خدمات واریز و برداشت در شبکه Mixin دنبال شد.

شبکه Mixin، محقق بلاک چین SlowMist را در کنار گوگل برای کمک به بررسی این هک در حالی که تیم Mixin تلاش می‌کردند نجات دهد، منصوب کرد. طبق تحقیقات جداگانه‌ای که توسط PeckShield انجام شد، در زمان هک، Mixin دارای 94.48 میلیون دلار در اتر (ETH)، 23.55 میلیون دلار در DAI (DAI) و 23.3 میلیون دلار در بیت‌کوین (BTC) بود. کل پرتفوی به 141.32 میلیون دلار رسید.

پورتفولیوی Mixin Network 141.32 میلیون دلار است. منبع: PeckShield

پس از تأیید و رفع آسیب‌پذیری‌های امنیتی، واریز و برداشت در شبکه Mixin از سر گرفته می‌شود. برنامه هایی برای بازیابی دارایی های از دست رفته برای کاربران بلافاصله اعلام نشد.

اگرچه در ابتدا قول داده شده بود که Feng Xiaodong، بنیانگذار Mixin، این رویداد را در یک پخش زنده عمومی ماندارین در تاریخ 25 سپتامبر در ساعت 1:00 بعد از ظهر به وقت شرقی (1:00 بعد از ظهر HKT) اعلام کند، پیوندهای پخش زنده در کانال های رسمی رسانه های اجتماعی ارائه نشد. مانند X (توئیتر سابق) یا وب سایت رسمی آن mixin.network.

شبکه Mixin در زمان نگارش این مقاله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ نداد.

مرتبط با: صرافی Remitano 2.7 میلیون دلار هک شد. 1.4 میلیون دلار توسط تتر مسدود شده است

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم اخیراً مورد حمله ای قرار گرفت که نمایه شبکه اجتماعی او در X را به خطر انداخت.

ویتالیک بوترین نحوه دسترسی هکرها به حساب کاربری X او را تایید کرد. منبع: Warpcast

بوترین تأیید کرد که او قربانی یک حمله تعویض سیم‌کارت شده است «پس از اینکه شخصی که T-mobile مهندسی اجتماعی کرده بود تا شماره تلفن من را ربوده باشد». هدف از حملات تعویض سیم‌کارت یا simjacking کنترل شماره تلفن همراه قربانی و استفاده از احراز هویت دو مرحله‌ای (2FA) برای دسترسی به رسانه‌های اجتماعی، حساب‌های بانکی و رمزنگاری است.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در تطبیق با تغییرات
نویسنده: Arijit Sarkar

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید