رئيس Binance FZE، وضوح مقررات در خاورميانه باعث رشد صنعت ارزهاي ديجيتال مي شود


امارات متحده عربی، دبی و بحرین به دلیل رویکردهای نظارتی مترقی خود همچنان به جذب صرافی ها و تجارت های ارزهای دیجیتال عمده ادامه می دهند.

به گفته مدیرعامل Binance FZE، صرافی‌ها و تجارت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال به سمت یک واحه رمزنگاری معروف در اطراف خلیج فارس کشیده شده‌اند.

الکس چهاده، که عملیات محلی بایننس را در دبی اداره می کند، به خبرنگار کوین تلگراف ازرا رگوئرا گفت که چارچوب های نظارتی مترقی در منطقه یک مزیت بزرگ برای استارتاپ ها و بازیگران مستقر صنعت است:

«آنچه در خاورمیانه برجسته است، قطعیت و وضوح مقررات است. ما یک رگولاتور ویژه دارایی مجازی در دبی، VARA داریم. ما ADGM را با چارچوب دارایی مجازی داریم و بانک مرکزی بحرین را داریم که ارزهای دیجیتال را می پذیرد.

Chehade معتقد است که تنظیم‌کننده‌ها در سایر حوزه‌های قضایی یا به طور کامل به نکات و جنبه‌های چشم‌انداز ارزهای دیجیتال پی نبرده‌اند یا زمانی را برای یادگیری صرف نکرده‌اند، یا به سادگی «پهنای باند» برای شروع تنظیم صنعت را ندارند:

بنابراین، همراه با رویدادهایی مانند GITEX و Future Blockchain Summit، شرکت های جهانی را می بینید که به اینجا می آیند زیرا انجام تجارت آسان است.

مدیر عامل Binance FZE اضافه می کند که کسب و کارها برای ایجاد برنامه های بلندمدت به اطمینان نیاز دارند و پارامترهای نظارتی در این حوزه های قضایی خاص این فرآیند را تسهیل می کند.

Ezra Reguerra از Cointelegraph با Chehade در اجلاس آینده بلاک چین در دبی صحبت می کند.

چهاده همچنین بر نقش بایننس به عنوان یک کاتالیزور برای شرکت‌ها و استارت‌آپ‌های Web3 در منطقه تاکید کرد.

ما یک ارائه دهنده اکوسیستم، بزرگترین شرکت Web3 در جهان هستیم. در بیشتر موارد، شما افکت‌های شبکه را با اندازه می‌بینید و ما شاهد محیطی سالم از بازیکنان بزرگ و کوچک هستیم.»

چهاده اظهار داشت که بایننس در حال حاضر حدود 600 نفر را در عملیات مستقر در دبی استخدام می کند و به سهم خود در توسعه صنعت ادامه خواهد داد. او می‌افزاید که بایننس FZE به‌عنوان یک صرافی تنظیم‌شده در دبی به مدت یک سال و نیم فعالیت می‌کند و از بقیه فعالیت‌های جهانی خود با قیومت و عملیات محصور شده جدا شده است.

مرتبط: دبی مشاغل هوش مصنوعی و Web3 را با مجوزهای تجاری 90٪ یارانه ای جذب می کند

آکشای چوپرا، معاون اجرایی و رئیس بخش نوآوری و طراحی ویزا، در مصاحبه قبلی با کوین تلگراف در اجلاس اقتصاد بلاک چین دبی، نظرات چهاده در مورد چشم انداز نظارتی مترقی منطقه را تکرار کرد.

چوپرا، که یکی از اعضای هیئت مدیره انجمن فین‌تک MENA است، «دیدگاه آینده‌نگر و فراگیر در راه‌حل‌های بلاک چین و رمزارز» را به‌عنوان یک محرک اصلی رشد برای این بخش در منطقه برجسته کرد:

قانون‌گذاران در واقع به آینده نگاه می‌کنند و با جامعه محلی بلاک چین، موسسات، استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان کار می‌کنند تا دیدگاهی فراگیر از آینده ایجاد کنند و چگونه می‌توانیم خود را هم به‌عنوان یک بازار و هم به‌عنوان یک تنظیم‌کننده به بهترین شکل قرار دهیم.»

تحقیقات شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalytic نشان می دهد که منطقه MENA سریعترین بازار ارزهای دیجیتال در حال رشد در جهان است. حجم تراکنش‌ها در این منطقه نشان می‌دهد که کاربران بین ژوئیه ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۲ ۵۶۶ میلیارد دلار ارزهای دیجیتال خریداری کرده‌اند.

گزارش اضافی توسط Ezra Reguerra.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید