مایکروسافت تیم انرژی هسته ای برای پشتیبانی از هوش مصنوعی ایجاد می کند: گزارش


مایکروسافت در حال جمع آوری تیم جدیدی از متخصصان برای پیشبرد برنامه های هوش مصنوعی خود با راکتورهای کوچک مدولار و میکرو راکتورها است.

غول فناوری مایکروسافت در حال تشکیل تیم جدیدی برای پیشبرد برنامه های هوش مصنوعی خود است، ظاهراً با استخدام یک متخصص حرفه ای برای توسعه استراتژی انرژی بر اساس راکتورهای کوچک مدولار (SMR) و انرژی ریز راکتور.

بر اساس یک آگهی شغلی گزارش شده توسط The Verge، مایکروسافت به دنبال یک مدیر برنامه اصلی برای رهبری تلاش‌های فناوری هسته‌ای برای حمایت از توسعه مدل‌های هوش مصنوعی است.

بر اساس نقل قول از ساتیا نادلا، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل مایکروسافت که در شرح وظایف ذکر شده است، “موج بزرگ بعدی محاسبات در حال ظهور است زیرا مایکروسافت کلود پیشرفته ترین مدل های هوش مصنوعی جهان را به یک پلت فرم محاسباتی جدید تبدیل می کند.”

این پست که در حال حاضر برای درخواست بسته شده است، بیان می کند که نامزد ایده آل باید حداقل شش سال تجربه در صنعت هسته ای، مهندسی یا بازار انرژی داشته باشد. این موقعیت همچنین مسئول تحقیق در مورد سایر فناوری های انرژی تجربی خواهد بود.

مدل‌های پیچیده یادگیری ماشینی مانند یادگیری عمیق می‌توانند مقادیر قابل توجهی انرژی را به دلایل مختلفی از جمله محاسبات پیچیده و حجم زیاد داده مصرف کنند. مطالعه‌ای که در سال 2019 توسط MIT Technology Review منتشر شد، نشان داد که آموزش یک مدل هوش مصنوعی می‌تواند به اندازه پنج خودرو در طول عمر خود کربن را در جو آزاد کند.

هزینه تخمینی آموزش مدل های هوش مصنوعی منبع: MIT Technology Review

چندین راه برای کاهش مصرف انرژی مدل‌های هوش مصنوعی شامل توسعه الگوریتم‌ها و سخت‌افزار کارآمدتر و همچنین استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر مانند انرژی هسته‌ای برای مراکز داده است.

به گفته دفتر انرژی هسته ای ایالات متحده، یکی از مزایای اصلی انرژی هسته ای این است که انتشار کربن صفر تولید می کند و دیگر گازهای گلخانه ای منتشر نمی کند. با این حال، محققان دانشگاه استنفورد استدلال می‌کنند که این منبع انرژی راه‌حلی برای مشکلات زیست‌محیطی نیست زیرا زمان طولانی بین برنامه‌ریزی و بهره‌برداری، ردپای کربن زیاد و خطرات ذوب شدن وجود دارد.

مجله: بیت کوین در مسیر برخورد با وعده «نت صفر».


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید