مایکروسافت Copilot مجهز به هوش مصنوعی را برای ویندوز 11 معرفی کرد


مایکروسافت از مجموعه جدیدی از راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی در سراسر محصولات خود رونمایی کرده است که با ویندوز 11 در 26 سپتامبر شروع می شود.

مایکروسافت گام دیگری در جهت ادغام فناوری هوش مصنوعی (AI) در محصولات خود برداشته است. در 21 سپتامبر، این شرکت Microsoft Copilot را معرفی کرد که رابط های ویندوز را با مدل های زبان ترکیب می کند.

طبق بیانیه مایکروسافت، راه حل به عنوان یک برنامه کاربردی اجرا می شود یا با کلیک راست خود را برای کاربران نشان می دهد. این به عنوان بهبود برنامه های محبوب مانند Paint، Photos و Clipchamp در دسترس خواهد بود. در محصولات دیگر، موتور جستجوی Bing توسط مدل جدید DALL-E 3 OpenAI پشتیبانی می‌شود، در حالی که Microsoft 365 Copilot یک دستیار چت را برای راه‌حل‌های سازمانی ادغام می‌کند.

مایکروسافت در بیانیه خود گفت: ما در حال ورود به عصر جدیدی از هوش مصنوعی هستیم که اساساً نحوه تعامل و استفاده از فناوری را تغییر می دهد. این شرکت گفت که نسخه اولیه Copilot به عنوان یک به روز رسانی رایگان ویندوز 11 از 26 سپتامبر و در Bing، Edge و Microsoft 365 اواخر امسال در دسترس خواهد بود.

یکی از غول های فناوری Microsoft 365 Copilot است که برای کمک به کاربران و سازمان ها در انجام کارهای تکراری مانند نوشتن اسناد، خلاصه کردن و ارائه طراحی شده است. این راه حل با برنامه های سنتی مایکروسافت مانند ورد، اکسل و پاورپوینت کار می کند و برای هر کاربر ماهیانه 30 دلار هزینه دارد، علاوه بر هزینه اشتراک برای دسترسی به برنامه های مایکروسافت 365.

بر اساس برآوردهای Fortune از شرکت مالی Macquarie، مایکروسافت حدود 382 میلیون کاربر تجاری برای محصول Office 365 خود دارد. حتی اگر تنها 2.5 درصد از این کاربران ارتقاء 30 دلاری Copilot 365 را انتخاب کنند، این شرکت می تواند سالانه 3.4 میلیارد دلار درآمد اضافی ایجاد کند.

مایکروسافت همچنین ویژگی‌های Bing را با پاسخ‌های شخصی‌سازی شده افزایش می‌دهد. به گفته این شرکت، مدل های هوش مصنوعی قادر خواهند بود تاریخچه چت را برای ارائه نتایج جدید به کاربران تغییر دهند. به عنوان مثال، می تواند به شما اطلاع دهد که تیم فوتبال مورد علاقه شما چه زمانی در منطقه شما بازی می کند و چه زمانی واجد شرایط حضور در آن هستید. بینگ همچنین هنگام خرید آنلاین از کاربران خود سؤالات بیشتری می پرسد و سپس از آن اطلاعات برای ارائه نتایج سفارشی تر استفاده می کند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت” – رئیس EasyTranslate در حال سازگاری با تغییرات است


نویسنده: Ana Paula Pereira

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید