خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت می‌تواند در آفیس و کریپتو در بازی‌ها متاورز بیشتری را شاهد باشد


با توجه به اینکه نادلا، مدیرعامل نادلا درباره بهره‌وری و علاقه‌مند به پایگاه داده‌های فراداده، کوتیک، اکتیویژن را ترک می‌کند، نشانه‌های بیشتری وجود دارد که نشان می‌دهد این خرید به جای بخش بازی، برنامه‌های ذخیره‌سازی ابرداده را در تجارت تقویت خواهد کرد.

زمانی که قرارداد مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد در ژانویه 2022 اعلام شد، در مورد ابرداده ها بسیار گفته شد. توجه بیشتر بر ارتباطات تجاری به جای بازی بود. اگر بیانیه‌های عمومی و اسناد فاش شده راهنما باشند، معامله Activision می‌تواند چیزی بیش از ابرداده را برای آینده ارزهای دیجیتال نوید دهد.

هنگامی که مایکروسافت قرارداد خود را با Activision در ژانویه 2002 اعلام کرد، متادیتا از دید بالایی برخوردار بود. این خرید باعث تسریع رشد تجارت بازی مایکروسافت خواهد شد. […] مایکروسافت در پاراگراف اول گفت و بلوک‌های ساختمانی را برای ابرداده‌ها فراهم خواهد کرد. ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، گفت: «بازی […] چند پاراگراف بعد نقش مهمی در توسعه پلتفرم های ابرداده ایفا خواهد کرد.

نادلا چشم انداز خود را برای توسعه ابرداده در مصاحبه ای در ماه بعد شرح داد. نادلا به فایننشال تایمز گفت:

بدیهی است که ما در حال توسعه اپلیکیشن های ابرداده هستیم، اگر بتوانم آن ها را اینگونه بنامم. یا تجربیات در برنامه های تجاری، ابزارهای بهره وری، جلسات و بازی ها؛ هر سه روی یک سکوی مشترک قرار دارند.»

اهمیتی که نادلا برای این کار قائل است واضح است. چهار چیز را برشمرده و از آنها به عنوان «هر سه» یاد کرده است; ظاهرا “جلسات و بازی ها” یکی به حساب می آید. پلتفرم مخزن ابرداده مایکروسافت Mesh که پیش نمایش آن را در ماه جاری آغاز کرد، به عنوان مکمل پلتفرم ارتباط تجاری تیمز قرار گرفته است.

مش همچنین شامل یک جزء بازی است. او وعده داد: «شما جلسه دو بعدی (2 بعدی) خود را به یک تجربه همهجانبه سه بعدی تبدیل خواهید کرد و افزود:

بازی‌های تعاملی داخلی را برای ایجاد پیوند تیمی در فضاهای فراگیر انجام دهید. برای شروع، می‌توانید چندین منطقه تعیین‌شده برای برشته کردن مارشمالو، پرتاب کیسه‌های لوبیا، پاسخ دادن به سؤالات سرگرم‌کننده یخ‌شکن و موارد دیگر را ببینید.

متادیتا در بیانیه‌های بازی مایکروسافت در راه‌اندازی و تکمیل قرارداد در 13 اکتبر ذکر نشد و فیل اسپنسر، مدیرعامل مایکروسافت گیمینگ به صراحت اعلام کرد که اشتیاق او برای آن در اواخر سال 2022 ضعیف‌تر بود.

مطالب مرتبط: FTC با خرید Activision Blizzard از سوی مایکروسافت که مبتنی بر فراداده است مخالف است

اسپنسر در مصاحبه ای با بلومبرگ در ماه آگوست این پرسش را مطرح کرد که ابرداده چیست. او گفت: “نظر من در مورد متاورس این است که بازیکنان 30 سال در متاورس بوده اند.” او درباره ابرداده های Web3 کمی صحبت کرد، به جز اینکه در مورد بازی کردن برای پیروزی “احتیاط” داشت. او بعداً این پایگاه داده را «یک بازی ویدیویی ضعیف» توصیف کرد و گفت: «وقتی یک پایگاه داده‌های فراداده شبیه اتاق هیئت مدیره ساختم، متوجه شدم که اینجا جایی نبود که می‌خواستم بیشتر وقت خود را صرف کنم.»

مدیر عامل اکتیویژن، بابی کوتیک، در مورد متاورس بسیار هیجان زده است. در سال 2021، او گفت: «ما به جایی خواهیم رسید که دید اصلی نیل استفنسون در Snow Crash یا آنچه شما دیدید، در آنجاست. [Ernest Cline’s] “بازیکن یک آماده به عنوان یک چیز بسیار واقعی شروع به زنده شدن خواهد کرد.”

در مصاحبه ای در CNBC در همان روزی که قرارداد Activision اعلام شد، کوتیک و اسپنسر با هم در CNBC ظاهر شدند. کوتیک گفت: «ما شروع به دیدن متادیتاها کرده‌ایم و مشخص شده است که در این رقابت برای فراداده، منابع و قابلیت‌های مختلفی وجود دارد که به آن‌ها نیاز داریم. اسپنسر به متادیتا اشاره ای نکرد.

کوتیک تا پایان سال در اکتیویژن خواهد ماند.

اما اسپنسر ممکن است نسبت به ارزهای دیجیتال خوشبین تر باشد. اسناد داخلی فاش شده نشان می دهد که مایکروسافت قصد دارد کیف پول های رمزنگاری شده را در ایکس باکس ادغام کند. اسپنسر تحقیر شده در این افشاگری گفته شده بود که «خیلی چیزها تغییر کرده است» اما هیچ اطلاعاتی تکذیب نشد. در صورتی که برنامه هایی برای گنجاندن رمزارز بدون تغییر باقی بماند، به طور بالقوه می تواند در ویژگی های جدید بازی مایکروسافت گسترش یابد.

مجله: Minecraft ممنوع، بیت کوین P2E، آیفون 15 و بازی های رمزنگاری، فرمول E: گیمر Web3
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید