فناوری Metaverse به ایالات متحده برای استفاده از فرکانس سریعتر 6 گیگاهرتز چراغ سبز نشان می دهد


کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده این تصمیم را در بحبوحه هجوم دستگاه های واقعیت مختلط در بازار گرفت.

فناوری‌های پوشیدنی کم‌مصرف، از جمله دستگاه‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده حیاتی برای پایگاه داده‌های فراداده، مجاز خواهند بود از باند فرکانس 6 گیگاهرتز به دنبال تغییر قانون تنظیم‌کننده ارتباطات ایالات متحده استفاده کنند.

کمیسیون ارتباطات فدرال در یک بیانیه مطبوعاتی در 19 اکتبر گفت که باند فرکانس 6 گیگاهرتز را بدون نیاز به مجوز برای “دستگاه های بسیار کم مصرف” باز می کند و در مجموع 850 مگا هرتز طیف را امکان پذیر می کند.

نوار دارای سرعت‌های سریع‌تر، پهنای باند بیشتر و تأخیر کمتر یا در اصطلاح فنی «تأخیر» است.

او در بیانیه ای گفت: «این قوانین اکوسیستمی از برنامه های کاربردی پیشرفته، از جمله فناوری های پوشیدنی، واقعیت افزوده و مجازی را تقویت می کند.

همانطور که FCC ادعا می کند باند 6 گیگاهرتز “برای عملیات Wi-Fi نسل بعدی مهم است” و برای اولین بار در اواخر سال 2020 توسط تنظیم کننده در دسترس برخی از دستگاه ها قرار گرفت.

FCC گفت که تصمیم آن “تجارب مصرف کنندگان را غنی می کند و اقتصاد کشور را تقویت می کند.”

متا، اپل و گوگل در حال کار بر روی ابزارهای پوشیدنی AR یا VR هستند. آخرین نسخه منتشر شده Meta’s Quest 3 در اوایل اکتبر بود، در حالی که انتظار می رود Vision Pro اپل در اوایل سال 2024 عرضه شود.

متا همچنین نسخه دوم عینک AR خود را با همکاری Rayban در ماه سپتامبر عرضه کرد. طبق گزارشی در بلومبرگ در آن زمان، اپل و گوگل نیز روی عینک هایی با قابلیت AR کار می کردند.

بازیکنان Big Three Tech برای اولین بار در اوایل سال 2020 از FCC درخواست کردند تا طیف فرکانس را باز کند تا بتوانند از آن برای دستگاه های بسیار کم مصرف مانند پوشیدنی ها استفاده کنند.

موارد استفاده از باند 6 گیگاهرتز که توسط بلومبرگ برجسته شده است شامل اتصال دستگاه های واقعیت مجازی/واقعی به یک تلفن هوشمند یا به اشتراک گذاری داده های ناوبری با یک وسیله نقلیه است.

مرتبط با: هدف MultiversX مقیاس پذیری فرا وجهی است زیرا مدیر عامل اجرایی محاسبات فضایی را روشن می کند

FCC در بیانیه‌ای گفت: قوانین جدید مراقب است که دستگاه‌های مجاز را به سطوح توان بسیار پایین محدود کند، مشروط به الزامات دیگری که به آن‌ها اجازه می‌دهد در سراسر کشور کار کنند و در عین حال از سرویس‌های دارای مجوز که در همان باند کار می‌کنند محافظت می‌کنند.

باند 6 گیگاهرتز همچنین توسط سرویس هایی استفاده می شود که شبکه های برق ایالات متحده، خدمات تلفن راه دور، و بک هال (اتصالات بین هسته و زیرشبکه ها) را مدیریت می کنند، بنابراین نیاز به نظارت FCC وجود دارد.

تنظیم کننده همچنین پیشنهاد کرد دستگاه های کم مصرف برای استفاده از باند 6 گیگاهرتز باقیمانده و امکان استفاده از سطوح توان بالاتر در صورت حصار جغرافیایی برای جلوگیری از تداخل با عملیات مجاز در همان باند، گسترش یابد.

مجله: Web3 Gamer: آیا اپل بازی را اصلاح خواهد کرد؟ SEC از Metaverse متنفر است، Logan Paul در Steam ترول کرد
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید