ابرداده واقعی است: فناوری واقعی واقعی عکاسی “باورنکردنی” زاک، توییتر رمزنگاری را شگفت زده می کند


زاکربرگ، که معمولاً برای نمایش‌های فناوری متاورس برشته می‌شود، به نظر می‌رسد با آخرین فناوری آواتار خود، کاربران اینترنت را شگفت‌زده کرده است.

در حالی که منتقدان در چند سال گذشته مشغول نوشتن ستایش از رویای متاورس متا بوده اند، آخرین افشای آواتارهای واقعی مارک زاکربرگ نشان می دهد که او ممکن است به دور از مرگ باشد.

زاکربرگ و دانشمند محبوب رایانه با حضور در قسمت 28 سپتامبر پادکست لکس فریدمن، یک جلسه حضوری یک ساعته داشتند. اما در واقع حضوری نبود.

در عوض، کل مکالمه فریدمن و زاکربرگ دارای آواتارهای واقع گرایانه در متاورس بود که توسط هدفون Quest 3 متا و هدفون های حذف نویز تسهیل می شد.

ناظران اغلب از تمسخر متا به خاطر صرف میلیاردها دلار برای تحقیقات متاورس فقط برای تولید آواتارهای کارتونی و پاهای بداخلاق لذت می برند.

اما در این مورد، به نظر می‌رسید که کاربران در رسانه‌های اجتماعی، از جمله کاربران در توییتر Crypto، واقعاً تحت تأثیر پیچیدگی این فناوری قرار گرفته‌اند.

“خوب، رشته ابرداده رسما واقعی است” نوشت این لحظه نادری است که حساب کاربری با نام مستعار Gaut تحسین به ظاهر واقعی را از سوی کاربری دریافت کند که معمولاً به خاطر برداشت طنز و کنایه آمیز خود در مورد رویدادهای جاری شناخته می شود.

جل پرینس، کدنویس، نوشت: «9 دقیقه پس از پادکست متاورس Lex/Mark، فراموش کردم که دارم آواتارها را تماشا می‌کنم.

فریدمن و زاکربرگ به عنوان آواتارهای مجازی در متاوره صحبت می کنند. منبع: پادکست لکس فریدمن.

فریدمن همچنین برداشت‌های خود از این تجربه را به‌صورت بلادرنگ به اشتراک گذاشت و اشاره کرد که زاکربرگ در طول مصاحبه چقدر به او نزدیک بود. چند دقیقه بعد، او توضیح داد که درک اینکه آواتار زاکربرگ بدن فیزیکی او نیست، چقدر سخت است.

“من قبلاً فراموش کرده ام که تو واقعی نیستی.”

فناوری نمایش داده شده جدیدترین نسخه Codec Avatars است. Codec Avatars که برای اولین بار در سال 2019 ظاهر شد، یکی از طولانی‌ترین پروژه‌های تحقیقاتی متا است که هدف آن ایجاد آواتارهایی کاملاً واقعی و واقعی است که از طریق هدست‌هایی با حسگرهای ردیابی چهره کار می‌کنند.

مرتبط با: متا ادعاهای نقض حق چاپ در آموزش هوش مصنوعی را رد می کند

با این حال، زاکربرگ گفت که کاربران ممکن است قبل از پوشیدن آواتارهای واقعی خود مجبور باشند چند سال صبر کنند و توضیح داد که فناوری مورد استفاده نیاز به اسکن کامل سر با نرم‌افزار گران قیمت یادگیری ماشین و تجهیزات ویژه‌ای حاوی بیش از 100 دوربین مختلف دارد.

او گفت که این حداقل سه سال تا در دسترس بودن برای مصرف کنندگان روزمره فاصله خواهد داشت.

با این وجود زاکربرگ اعلام کرد که این شرکت می خواهد تا حد امکان موانع را کاهش دهد و اعلام کرد که در آینده می توان این اسکن ها را با یک گوشی هوشمند معمولی انجام داد.

آخرین نمایش تنها یک روز پس از اعلام پاسخ متا به ChatGPT انجام شد و متا AI، جدیدترین دستیار هوش مصنوعی خود را که در تعدادی از چت ربات‌ها، برنامه‌ها و حتی عینک‌های هوشمند منحصربه‌فرد ادغام شده است، نشان داد.

چشم هوش مصنوعی: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در کریپتو، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید