پروژه بلاک چین نیل استفنسون ماه کشف را برگزار می کند، زیرا هیجان متاورس محو می شود


ربکا بارکین، مدیر عامل Lamina1 به کوین تلگراف گفت تا زمانی که مردم به سرمایه گذاری زمان و پول در تجربیات دیجیتال ادامه دهند، ابرداده ها به حیات خود ادامه خواهند داد.

پروژه بلاک چین که توسط نیل استفنسون آغاز شد و در کتاب خود در سال 1992 واژه متاورس را ابداع کرد، همچنان با چشم انداز خود به پیش می رود، حتی با کاهش علاقه به متاورس و برخی آن را “مرده” اعلام کردند.

بر اساس داده‌های Google Trends، علاقه جستجو به ابرداده در سال 2023 نسبت به اوج آن در سال‌های 2021 و 2022 کاهش یافته است. کاهش علاقه به ابرداده همچنین باعث شده است که برخی اعلام کنند کلاهبرداری ابرداده مرده است.

علاقه جستجوی جهانی برای کلمه کلیدی “Metaverse”. منبع: Google Trends

با وجود کاهش علاقه و اعلام مرگ او، برخی سرشان را پایین نگه داشته و به ساخت و ساز ادامه می دهند. Lamina1، پروژه بلاک چین متاورس که توسط استفنسون تأسیس شده است، در بیانیه ای اعلام کرد که یک رویداد یک ماهه به نام Open Metaverse Discovery Month در ماه اکتبر برگزار خواهد کرد. این شرکت میزبان کارگاه‌هایی خواهد بود و چالش‌ها و پاداش‌های مشترکی را برای تجهیز سازندگان و سازندگان به دانش لازم برای کشف تجربیات متاورس ارائه می‌کند.

ما در این ماه میزبان دو کارگاه تعاملی برای توسعه دهندگان Unity و Unreal Engine هستیم تا با مجموعه ابزار شروع کنند و دو چالش Creator که به شرکت کنندگان اجازه می دهد هنر و تجربیات خود را در پلتفرم LAMINA1 Hub ما به نمایش بگذارند. تیم Lamina1 موارد زیر را بیان کرد.

مرتبط با: پیش‌نمایش Metaverse: هدف پروژه ایجاد یک اقتصاد مبتنی بر خالق از طریق بلاک چین است

ربکا بارکین، مدیر عامل Lamina1 علیرغم گمانه زنی ها مبنی بر مرگ ابرداده ها، خوش بین است. بارکین به کوین تلگراف گفت که علیرغم زمستان رمزنگاری و آنچه بسیاری به عنوان “مرگ ابرداده” توصیف می کنند، از زمان راه اندازی پروژه توانسته اند نزدیک به 50000 سازنده را به جامعه خود جذب کنند.

بارکین خوشبین است که تا زمانی که افرادی وجود داشته باشند که مایل به سرمایه گذاری زمان و پول خود باشند، دیدگاه بنیانگذاران متاورس زنده خواهد ماند. مدیر به کوین تلگراف گفت:

تا زمانی که مردم به سرمایه گذاری زمان و پول خود در تجربیات دیجیتال، بازی ها، ساختن دنیای مجازی، خرید و فروش اقلام دیجیتالی، و آزمایش با محاسبات جدید و فناوری های خلاقانه ادامه دهند، متاورس به حیات خود ادامه خواهد داد.

به گفته بارکین، دیدگاه فرا وجهی استفنسون فقط ساختن جهان های مجازی نبود. مدیر عامل Lamina1 گفت که این موضوع در مورد به چالش کشیدن “طمع و آزمندی و کنترل شرکت” است. او افزود که با فناوری امروزی، اکنون می توان «به سازندگان در سرگرمی، بازی، تجارت، مد و فراتر از آن، استقلال بیشتری داد تا به تنهایی این دنیاها را بسازند، خلق کنند و توزیع کنند».

مجله: Web3 Gamer: ضررهای متادیتای زاکربرگ، بازی NFT در Discord، برداشت داغ Gods Unchained
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید