متا ادعاهای نقض حق چاپ در آموزش هوش مصنوعی را رد می کند


در شکایتی که علیه سارا سیلورمن و سایر نویسندگان مطرح شده است، متا ادعا می کند که سیستم هوش مصنوعی آن مواد نقض کننده حق چاپ را ایجاد نکرده است.

متا این ادعا را رد کرده است که مدل هوش مصنوعی (AI) لاما با استفاده از مطالب دارای حق چاپ از کتاب های معروف آموزش دیده است.

در دادگاهی در 18 سپتامبر، متا از یک قاضی فدرال سانفرانسیسکو خواست تا ادعاهای نویسنده سارا سیلورمن و چندین نویسنده دیگر را که می‌گویند کتاب‌هایشان حق چاپ را در تلاش برای آموزش سیستم هوش مصنوعی نقض می‌کنند، رد کند.

شرکت مادر فیس بوک و اینستاگرام استفاده از مواد مورد استفاده برای آموزش سیستم های خود را به عنوان “تحول کننده” و “استفاده منصفانه” توصیف کرد.

«استفاده از متون برای آموزش LLaMA برای مدل‌سازی آماری زبان و تولید گفتار اصلی ذاتاً دگرگون‌کننده است و جوهر استفاده منصفانه…»

او با اشاره به نتیجه‌ای که در یک دعوای قضایی مرتبط دیگر به دست آمد، ادامه داد: «همانطور که استفاده منصفانه از کپی‌برداری عمده‌فروشی گوگل از کتاب‌ها برای ایجاد ابزار جستجوی اینترنتی در انجمن نویسنده‌ها علیه Google، Inc., 804 F.3d 202 (2d ). تقریباً 2015).

متا گفت که “مسئله اساسی” استفاده منصفانه حق چاپ باید “یک روز دیگر، در یک کارنامه سخت تر” دوباره بررسی شود. این شرکت گفت که نمی تواند توضیحی درباره “اطلاعاتی” که شاکی به آن اشاره می کند ارائه دهد و نمی تواند خروجی های خاصی در مورد مواد خود ارائه دهد.

وکلای نویسندگان در بیانیه‌ای جداگانه در 19 سپتامبر گفتند که “مطمئن هستند” ادعاهای آنها پذیرفته می‌شود و با “کشف و محاکمه” پیش خواهند رفت.

OpenAI همچنین در ماه آگوست تلاش کرد برخی از ادعاها را به دلایلی مشابه آنچه که متا اکنون پیشنهاد می کند رد کند.

مرتبط با: استفاده منصفانه چیست؟ دیوان عالی ایالات متحده بر معضل حق نسخه برداری هوش مصنوعی می اندیشد

اولین شکایت علیه متا و OpenAI در ماه جولای تنظیم شد و یکی از شکایت های متعددی بود که علیه غول های فناوری بزرگ به دلیل نقض حق چاپ و داده ها با ظهور هوش مصنوعی ارائه شد.

در 5 سپتامبر، یک جفت مهندس ناشناس یک شکایت دسته جمعی علیه OpenAI و مایکروسافت به دلیل روش های ادعایی خراش دادن آنها برای به دست آوردن داده های خصوصی در حالی که مدل های هوش مصنوعی مربوطه خود را آموزش می دادند، تنظیم کردند.

در ماه ژوئیه، گوگل پس از به روز رسانی سیاست حفظ حریم خصوصی خود به دلایل مشابهی مورد شکایت قرار گرفت. این شکایت شرکت را به سوء استفاده از حجم زیادی از داده ها، از جمله مطالب دارای حق چاپ، در آموزش هوش مصنوعی خود متهم کرد.

مجله: AI Eye: استفاده واقعی از هوش مصنوعی در رمزنگاری، رقیب GPT-4 گوگل، مزیت هوش مصنوعی برای کارمندان بد


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید