متا ابزار کدنویسی هوش مصنوعی دارای مجوز جامعه را برای عموم به ارمغان می آورد


Code Llama برای استفاده شخصی و تجاری تحت توافقنامه مجوز جامعه Llama2 در دسترس است.

هوش مصنوعی متا از راه اندازی «Code Llama»، یک ابزار کدنویسی هوش مصنوعی (AI) با مجوز جامعه که بر اساس مدل زبان اصلی Llama2 (LLM) ساخته شده است، در 24 آگوست اعلام کرد.

ابزار جدید یک نسخه تنظیم شده از LLama2 است که به طور خاص برای تولید و بحث در مورد کدهای کامپیوتری آموزش دیده است.

طبق یک پست وبلاگی توسط متا، Code Llama با یک مدل دقیق برای کدنویسی عمومی در زبان‌های مختلف (از جمله Python، C++، Java، PHP، Typescript، C#، Bash و غیره) به چندین نوع تقسیم می‌شود.

مدل های دیگر عبارتند از Code Llama Python و Code Llama Instruct. اولین مورد برای برنامه های کاربردی پایتون به خوبی تنظیم شده است. هدف از این امر حمایت بیشتر از جامعه هوش مصنوعی است، همانطور که متا بیان می کند:

ما معتقدیم که یک مدل سفارشی مزایای بیشتری را ارائه می‌کند، زیرا پایتون معیاری‌ترین زبان برای تولید کد است و Python و PyTorch نقش مهمی در جامعه هوش مصنوعی دارند.

به گفته متا، تأکید در این دو مدل اول بر درک، توضیح و بحث درباره کد است.

اما Code Llama Instruct نسخه بهینه سازی شده Code Llama است که متا برای تولید واقعی کد توصیه می کند. با توجه به پست وبلاگ، به طور خاص برای ایجاد “پاسخ های مفید و ایمن به زبان طبیعی” طراحی شده است.

مدل ها نیز در اندازه پارامترهای مختلف برای کار در محیط های مختلف موجود هستند. Code Llama در 7 میلیارد، 14 میلیارد و 34 میلیارد اندازه پارامتر ارائه می شود که هر کدام عملکردهای متفاوتی دارند.

متا می‌گوید، برای مثال، مدل‌های 7 بعدی می‌توانند روی یک GPU واحد اجرا شوند. مدل های 14B و 34B به سخت افزار قوی تری نیاز دارند اما می توانند کارهای پیچیده تری را نیز انجام دهند. به ویژه کارهایی که نیاز به بازخورد کم تاخیر دارند مانند عملیات بلادرنگ.

کد لاما به طور کلی تحت همان توافقنامه مجوز انجمن Llama2 در دسترس است. این بدان معنی است که می توان از آن برای استفاده شخصی یا تجاری با ذکر منبع مناسب استفاده کرد.

این می‌تواند برای کسب‌وکارها و افرادی که نیاز زیادی به مدل‌های LLM برای کدنویسی دارند، مانند مؤسسات فین‌تک که به طور سنتی توسط هوش مصنوعی و جوامع بزرگ فناوری مورد استفاده قرار نمی‌گیرند، نعمت بزرگی باشد.

نوآوران Web3، توسعه‌دهندگان ربات‌های معاملاتی و صرافی‌های ارزهای دیجیتال، همگی در محیطی دائما در حال تغییر فعالیت می‌کنند و تا به امروز، راه‌حل‌های اختصاصی B2B یا B2C برای مشکلات روزمره رمزگذاری رمزنگاری و بلاک‌چین ناشی از فناوری بزرگ دیده نشده است. . .

مرتبط با: شرکت Naver از پاسخ کره جنوبی به ChatGPT و هوش مصنوعی مولد پرده برداری کرد

ابزارهای برنامه نویسی اختصاصی مانند Co-Pilot GitHub (ساخته شده با فناوری ChatGPT) می تواند کمک زیادی به توسعه دهندگان در این مناطق محروم کند، اما هزینه های جاری می تواند برای برخی از کاربران گران باشد و فقدان گزینه های منبع باز برای برخی می تواند بسیار گران باشد. مسائل مربوط به توسعه دهندگان نرم افزار اختصاصی

در دسترس بودن یک جایگزین رایگان با مجوز جامعه مبتنی بر Llama2 LLM بسیار تحسین شده متا می‌تواند به هم سطح کردن زمینه بازی برای پروژه‌های بلاک چین و کریپتو با تیم‌های توسعه کوچک کمک کند.
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *