شرکت های رسانه ای در داخل و خارج از اتاق های خبر با هوش مصنوعی دست و پنجه نرم می کنند


شرکت های رسانه ای برای مقابله با ظهور سریع هوش مصنوعی تلاش می کنند. بسیاری استفاده از آن را در داخل ممنوع می کنند، در حالی که برخی دیگر آن را پذیرفته اند.

بسیاری از شرکت‌های رسانه‌ای پیشرو در برابر عدم اجازه ورود هوش مصنوعی (AI) به اتاق‌های خبر، مانند ChatGPT OpenAI، موضع گرفتند و به هوش مصنوعی اجازه ندادند محتوای آنها را در وب اسکن کند.

بر اساس گزارش‌ها، چندین شرکت رسانه‌ای اصلی، از جمله CNN، نیویورک تایمز و رویترز، پلتفرم‌های خود را کدگذاری کرده‌اند تا از دسترسی GPTBot مرورگر وب OpenAI به محتوای آنها جلوگیری کنند.

خزنده وب در 8 آگوست منتشر شد تا به طور بالقوه مدل های ChatGPT آینده را با نمایه سازی محتوای وب سایت ها در وب بهبود بخشد.

همچنین، یک گزارش CNN مدعی شد که غول های خبری و رسانه ای دیگر از جمله دیزنی، بلومبرگ، واشنگتن پست، آتلانتیک، اکسیوس، اینسایدر، ABC News و ESPN نیز همین کار را انجام می دهند. انتشارات بزرگی مانند Condé Nast و Vox Media نیز اقداماتی را علیه هوش مصنوعی انجام داده اند.

دانیل کافی، رئیس و مدیر کل News Media Alliance به خبرنگار CNN گفت که هوش مصنوعی نیز در تصویر است:

من احساس فزاینده فوریت را در رسیدگی به استفاده و سوء استفاده از محتوای ما می بینم.”

در حال حاضر توسعه دهندگان هوش مصنوعی با شکایت هایی برای نقض حق نسخه برداری ناشی از مواد مورد استفاده برای آموزش مدل ها مواجه شده اند. در 12 ژوئیه، گوگل به دلیل سیاست حفظ حریم خصوصی جدید هوش مصنوعی خود در مورد حذف داده ها در آن زمان با شکایتی روبرو شد.

پیش از آن، نویسنده سارا سیلورمن و دو نفر دیگر از متا و OpenAI به دلیل استفاده از آثار دارای حق چاپ آنها برای آموزش سیستم های خود بدون مجوز مناسب شکایت کرده بودند.

در آوریل، مدیر عامل نیوز کورپ استرالیا از بازی جلوتر بود و استدلال می کرد که سیستم های هوش مصنوعی مانند ChatGPT و موارد مشابه باید بهای اخبار مصرف شده را بپردازند.

منع یا عدم ممنوعیت

این فقط شرکت های رسانه ای نیستند که در ممنوعیت استفاده از چت ربات های هوش مصنوعی در محل کار یا منع سیستم ها از دسترسی به محتوا فعال هستند.

در ماه می، غول های فناوری سامسونگ و اپل استفاده داخلی از چت ربات های هوش مصنوعی مانند ChatGPT را به دلیل نگرانی از اینکه مدل ها می توانند داده های داخلی حساس را برون سپاری کنند، ممنوع کردند.

مرتبط با: آکادمی درباره اتهامات ChatGPT در مورد سوگیری سیاسی جناح چپ اختلاف نظر دارد

پیش از آن، بسیاری از شرکت‌های خدمات مالی مانند JPMorgan، Bank of America، Goldman Sachs و Citigroup نیز استفاده از ابزارهای مولد هوش مصنوعی را در داخل ممنوع کرده بودند.

در 26 ژوئن، مجلس ایالات متحده اعضای خود را از استفاده از همه چت ربات های هوش مصنوعی به جز ChatGPT Plus منع کرد، زیرا این ربات ها حاوی “ویژگی های مهم حریم خصوصی” هستند که می تواند به محافظت از داده های حساس کمک کند.

رسانه‌هایی که از هوش مصنوعی استقبال می‌کنند – چه خوب چه بد

در حالی که بسیاری در برابر تهاجمی بودن این فناوری اقدامات احتیاطی انجام می دهند، دیگران آن را تماشا می کنند و حتی آن را آزمایش می کنند.

به نظر می رسد غول سرگرمی نتفلیکس بر اساس آگهی های شغلی که در ماه جولای نقش های هوش مصنوعی پردرآمدی را ارائه می دهند، ترکیب هوش مصنوعی را در یک راه یا دیگری در نظر گرفته است.

سایت رسانه ای BuzzFeed اخیرا بخش خبری خود را تعطیل کرد و 180 کارمند خود را اخراج کرد، سپس در انتشار درآمد سه ماهه اول خود مدت کوتاهی پس از آن گفت که “به هوش مصنوعی روی خواهد آورد.”

یکی از نمونه‌هایی از گنجاندن هوش مصنوعی در رسانه‌ها به اشتباه در ماه می رخ داد، زمانی که یک روزنامه ایرلندی مجبور شد به دلیل انتشار ناآگاهانه مقاله‌ای که توسط هوش مصنوعی تولید شده بود عذرخواهی کند. مهمان مدعی شد که هویت نویسنده “عمدا فریب خورده” تا تصور کند او یک انسان است، اما معلوم شد که هوش مصنوعی است.

هوش مصنوعی برای کسب و کار

گزارشی در 28 آگوست نشان داد که این نگرانی در مصرف کنندگان نیز منعکس شده است و تقریباً سه چهارم مصرف کنندگان نگران استفاده غیراخلاقی از هوش مصنوعی توسط شرکت ها هستند.

این مدت کوتاهی پس از آن رخ داد که OpenAI نسخه‌ای از چت ربات هوش مصنوعی ChatGPT را برای مشاغلی که چهار برابر نسخه مصرف‌کننده قدرت داشتند، منتشر کرد. ادعا می کند که نسخه سازمانی دو برابر سریعتر از GPT-4 است، با استانداردهای پیشرفته حریم خصوصی و امنیتی.

قبل از راه‌اندازی چت بات متمرکز بر سازمان، یک کارشناس بلاک چین و هوش مصنوعی آی‌بی‌ام گفت که این مدل «خطرات اساسی» زیادی برای استفاده تجاری دارد. اینها در درجه اول حول محور خطر به خطر انداختن داده های داخلی حساس بودند، که نگرانی اصلی بسیاری از مشاغل فوق الذکر است که چت بات ها را ممنوع می کنند.

مجله: آیا باید پرداخت باج افزار را ممنوع کنیم؟ ایده ای جذاب اما خطرناک


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *