پروژه mBridge CBDC برای اعضای جدید، راه اندازی حداقل محصول قابل دوام آماده می شود


این پروژه اکنون شامل بانک های مرکزی و تجاری چین، هنگ کنگ، تایلند و امارات است. اعضای جدید آینده مشخص نشده اند.

به گفته ادی یو، مدیر عامل اداره پولی هنگ کنگ (HKMA)، پروژه mBridge به زودی شاهد گسترش قابل توجهی خواهد بود. او در یک سخنرانی در شانگهای برنامه های پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را تشریح کرد.

یو گفت: آزمایش‌ها نشان داد mBridge پرداخت‌های بین‌مرزی سریع‌تر، ارزان‌تر و شفاف‌تر را امکان‌پذیر می‌کند. این پروژه در سال 2021 با مشارکت HKMA، بانک‌های مرکزی چین، تایلند و امارات متحده عربی و همچنین بانک‌های تجاری در هر یک از این حوزه‌های قضایی و مرکز نوآوری بانک تسویه‌های بین‌المللی (BISIH) راه‌اندازی شد.

اکنون mBridge گسترش یافته و تجاری خواهد شد. یو گفت:

ما انتظار داریم بانک های مرکزی بیشتری به این پلتفرم باز بپیوندند. و به زودی چیزی را که حداقل محصول قابل دوام می نامیم راه اندازی خواهیم کرد تا راه را برای تجاری سازی تدریجی mBridge هموار کنیم.

مقامات بانک مرکزی مرتبط با این پروژه قبلاً گفته بودند که یک بانک مرکزی برای مشارکت در این پروژه نیازی به داشتن CBDC خود ندارد. همه شرکت کنندگان فعلی دارای CBDC در مرحله پروژه آزمایشی هستند. طبق وب سایت cbdctracker.org، کشورهایی که CBDC را راه اندازی کرده اند، باهاما، جامائیکا و نیجریه هستند.

مطالب مرتبط: اپلیکیشن یوان دیجیتال، کارت های اعتباری مسترکارت و ویزا را برای گردشگران اضافه می کند

پیشرفت mBridge قبلاً در کنگره ایالات متحده مورد توجه قرار گرفته است. ماکسین واترز، عضو رده‌بندی کمیته خدمات مالی مجلس، ابراز نگرانی کرد که این پروژه می‌تواند برای دور زدن تحریم‌های اقتصادی در طول معرفی قانون پیشگیری از نظارت ایالتی CBDC توسط نماینده تام ایمر در 20 سپتامبر مورد استفاده قرار گیرد. کارشناسان می گویند که پذیرش، کلیدی است که CBDCها به طور موثر از تحریم ها اجتناب می کنند.

بانک های تجاری شرکت کننده در پروژه mBridge. منبع: BISIH

mBridge تنها پروژه بین المللی CBDC است که چین در آن مشارکت دارد. یوآن دیجیتال تا کنون بزرگترین پایلوت CBDC در جهان است و بانک خلق چین چندین توافق با شرکت های بین المللی و بانک های تجاری برای پذیرش بیشتر یوان دیجیتال بسته است. بنابراین، BNP Paribas China و DBS Bank China ادغام یوان دیجیتال را در سال 2023 در دسترس مشتریان شرکت خود قرار دادند.

مجله: آسیا اکسپرس: دلیل واقعی جنگ چین با کریپتو، اشتباه شرم آور قاضی 3AC است.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید