وقتی zkSync پورتال اکوسیستم DappRadar را راه اندازی کرد، Matter Labs عقب نشینی کرد.


این راه‌اندازی، Matter Labs را یک قدم به هدف خود یعنی تمرکززدایی کامل برای پروتکل zkSync نزدیک‌تر می‌کند.

Matter Labs اخیراً راه اندازی یک پورتال جدید اکوسیستم برای zkSync را به مدیریت DappRadar اعلام کرد. این پورتال چیزی است که هر دو طرف آن را گامی در جهت متمرکز کردن کامل پروتکل می نامند.

zkSync یک بلاک چین لایه دوم برای پرداخت های اتریوم است. توسط Matter Labs به عنوان روشی برای مقیاس‌بندی اکوسیستم بلاک چین اتریوم ایجاد شده است. طبق وب سایت پروتکل، در حال حاضر بیش از 200 پروژه دارد و به بیش از 8.8 میلیون تراکنش شبکه آزمایشی سرویس می دهد.

همانطور که کوین تلگراف در ماه آوریل گزارش داد، راه اندازی آن با سر و صدایی همراه شد، زیرا شبکه اصلی عمومی 115 میلیون دلار بودجه در 10 روز اول پس از راه اندازی آن جمع آوری کرد.

طبق بیانیه مطبوعاتی اخیری که توسط Cointelegraph بررسی شده است، مشارکت با DappRadar بخشی از برنامه جاری Matter Labs برای تمرکززدایی zkSync است:

از همان ابتدا، چشم انداز نهایی Matter Labs انکوبه، راه اندازی و در نهایت غیرمتمرکز کردن پروتکل zkSync و ZK Stack بوده است. “به عنوان گام دیگری به سوی این چشم انداز، Matter Labs از مدیریت اکوسیستم به سرعت در حال رشد zkSync عقب نشینی می کند.”

بیانیه مطبوعاتی ادامه می‌دهد: «تمرکززدایی نتیجه حذف تدریجی Matter Labs از ساختمان فناوری و مدیریت اکوسیستم است.

این تغییرات مطابق با عقیده zkSync است، سندی که در ژوئن پیش‌نویس شد و نمونه‌ای از آرمان‌ها و اصول جامعه zkSync در مورد «بی اعتمادی» و «حاکمیت» است.

پلتفرم DappRadar ظاهراً دید بیشتری را برای dapp های لیست شده از طریق پورتال اکوسیستم zkSync فراهم می کند و طبق گفته آزمایشگاه Matter، این به معنای بازدید بیشتر از سوی کاربران و فرصت های بیشتر برای پوشش مطبوعاتی از رسانه های بزرگ است.

مرتبط با: حجم معاملات بیت کوین Ordinals NFT از ماه می 98 درصد افزایش یافته است — DappRadar

در ادامه، Matter Labs می‌گوید کنار گذاشتن کنترل اکوسیستم zkSync «فقط آغاز کار» است. طبق بیانیه مطبوعاتی، «بعدی، برنامه‌هایی برای متمرکز کردن کامل فناوری پروتکل، مدیریت جامعه و سایر بخش‌های حیاتی شبکه است».
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *