Mastercard نتایج آزمایشی CBDC با موفقیت را اعلام کرد


این آزمایش نشان داد که CBDC ها را می توان برای خرید NFT در بلاک چین هایی مانند اتریوم بسته بندی کرد.

مسترکارت آزمایشی را شامل بسته بندی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) بر روی بلاک چین های مختلف، مشابه بیت کوین پیچیده (wBTC) و اتر (wETH) تکمیل کرده است.

طبق اطلاعیه مورخ 12 اکتبر، این آزمایش با مشارکت Cuscal و Mintable به همراه بانک رزرو استرالیا (RBA) و مرکز تحقیقاتی تعاونی مالی دیجیتال این کشور CBDC انجام شد. Mastercard در یک محیط زنده گفت که این راه حل به دارندگان CBDC اجازه می دهد تا یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) فهرست شده در اتریوم خریداری کند. پردازشگر پرداخت نوشت: «فرآیند مقدار مورد نیاز CBDC آزمایشی را در پلتفرم CBDC آزمایشی RBA قفل کرد و مقدار معادلی از توکن‌های آزمایشی CBDC رول شده را در اتریوم ضرب کرد.»

یک پیش نیاز برای تراکنش آزمایشی این بود که هم کیف پول‌های اتریوم خریدار و هم فروشنده، و همچنین قرارداد هوشمند بازار NFT، روی پلتفرم در لیست سفید قرار می‌گرفتند. تمام انتقال‌های بعدی CBDC آزمایشی مسدود شد و توانایی پلتفرم را با موفقیت نشان داد. برای اعمال کنترل حتی بر روی بلاک چین های عمومی.”

این راه حل از شبکه Multi-Token Mastercard استفاده می کند که در ژوئن 2023 معرفی شد و فناوری پرداخت را با بلاک چین ادغام می کند. مدیرعامل و زاک بورکز می‌گویند: «ما همراه با Mastercard، مورد استفاده‌ای را شناسایی کرده‌ایم که در آن ارزهای دیجیتال و NFT‌ها می‌توانند به راحتی به هم متصل شوند، به طور بالقوه کلاهبرداری و سرقت را از بین می‌برند، از دست دادن اسناد و سوابق پایان می‌دهند و فرصت‌های جدیدی را برای تجارت باز می‌کنند. بنیانگذار Mintable.

RBA قبلاً اعلام کرده بود که CBDC دلار استرالیا به طور بالقوه ترتیبات پرداخت پیچیده و نوآوری‌هایی را در بخش مالی ممکن می‌سازد که نمی‌توانند با پول فیات جایگزین شوند. اما بانک مرکزی همچنین خاطرنشان کرد که برای ارزیابی مزایا به تحقیقات بیشتری نیاز است.

مجله: شواهد دانش صفر پتانسیل را از رای دادن به امور مالی نشان می دهد


نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید