یکی از بنیانگذاران MakerDAO فورک پایگاه کد Solana را برای زنجیره محلی پیشنهاد می کند


رون کریستنسن خاطرنشان کرد که پایگاه کد سولانا باید پایه و اساس بلاک چین آینده MakerDAO باشد، و تاکید کرد که برای ایجاد “بلاک چین های با توان عملیاتی بالا” بهینه شده است.

علیرغم روابط طولانی مدتش با اتریوم، ران کریستنسن، یکی از بنیانگذاران MakerDAO، پیشنهادی را برای ساخت زنجیره بومی آینده پروژه مالی غیرمتمرکز از یک شاخه از پایگاه کد سولانا، نه از ماشین مجازی اتریوم، ارائه کرده است.

زنجیره محلی MakerDAO یا زنجیره ای که اکنون “NewChain” نامیده می شود، بخشی از پنجمین و آخرین مرحله ارتقاء “Endgame” MakerDAO است که در ماه می اعلام شد.

انتظار می‌رود تکمیل فاز نهایی حدود سه سال طول بکشد و شاهد اجرای مجدد کامل پروتکل Maker در یک بلاک چین جدید و مستقل باشیم.

کریستنسن در یک پست در تاریخ 1 سپتامبر (توئیتر) که این پیشنهاد را برجسته کرد، اظهار داشت: “پس از تحقیقات، من معتقدم که پایگاه کد Solana باید به عنوان پایه ای برای NewChain در نظر گرفته شود.”

کریستنسن در طرح پیشنهادی در انجمن MakerDAO، پایگاه کد Solana را به عنوان “امیدبخش ترین” گزینه برای کاوش توصیف کرد و سه دلیل اصلی را ارائه کرد که چرا فکر می کند باید از آن به عنوان پایه ای برای NewChain استفاده شود.

اول، سولانا بر «کیفیت فنی» پایگاه کد تأکید کرد و استدلال کرد که «به‌شدت به‌منظور راه‌اندازی یک بلاک چین منحصربه‌فرد و با توان عملیاتی بالا بهینه شده است».

پایگاه کد سولانا به خوبی طراحی شده است و مدت‌ها پس از اینکه گلوگاه‌ها و چالش‌های بلاک چین به خوبی درک شده‌اند، از طراحی آن سود می‌برد، که به خوبی با هدف نیوچین برای رفع بدهی فنی Maker مطابقت دارد.

دوم، کریستنسن استدلال کرد که اکوسیستم سولانا “با عبور از رونق FTX” و بسیاری از چالش‌های دیگر بدون سقوط، انعطاف پذیری خود را ثابت کرده است.

به همین دلیل است که یکی از بنیانگذاران MakerDAO پیشنهاد کرد که اکوسیستم سولانا احتمالاً در درازمدت زنده خواهد ماند و “یک استخر با کیفیت بالا که Maker می تواند به آن دسترسی داشته باشد و در آن مشارکت داشته باشد” را حفظ خواهد کرد و در عین حال راهی مقرون به صرفه برای ساخت و توسعه ارائه می دهد. از NewChain خود محافظت کنید.

مرتبط با: بحث در مورد پروتکل Spark MakerDAO که کاربران را با VPN مسدود می کند

در نهایت، کریستنسن خاطرنشان کرد که MakerDAO ممکن است فرآیند مشابهی را برای توسعه NewChain دنبال کند، زیرا “نمونه‌هایی از قبل وجود دارد که پایگاه کد Solana برای عمل به عنوان یک زنجیره برنامه‌نویسی منشعب شده و سازگار شده است.”

در توییتر از کریستنسن پرسیده شد که چرا از کد سولانا به جای EVM استفاده کرد.

کریستنسن خاطرنشان کرد که در حالی که EVM “مهمترین چیز در ساختن چیزها برای کاربران است، کاربران اینجا هستند”، اما با نیازهای خاص MakerDAO در backend مطابقت ندارد.

NewChain اساساً به عنوان پشتوانه ای برای توکنومیکس SubDAO و امنیت حاکمیتی پروژه عمل می کند. از سوی دیگر، سازنده توکن حاکمیتی (MKR) و استیبل کوین دای (DAI) طبق معمول در اتریوم به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

مجله: کتیبه های مکرر – «ابر رایانه» بیت کوین و BTC DeFi به زودی
نویسنده: Brian Quarmby

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *