همانطور که کارآگاهان زنجیره ای تخمین زدند، Magnate Finance on Base 6.5 میلیون دلار برای کاربران خود به ارمغان آورد.


Magnate Finance ابتدا کانال تلگرام و اکانت X را حذف کرد، سپس وب سایت را قبل از جدا کردن TVL خاموش کرد.

Magnate Finance، پلتفرم وام دهی/قرض گیری مبتنی بر پروتکل لایه 2 کوین بیس، کاربران خود را به مدت 6.5 میلیون دلار ساعت پس از آنکه کارگاه های زنجیره ای مانند ZachXBT نسبت به احتمال کلاهبرداری خروج به دلیل اقدامات مختلف بنیانگذاران هشدار دادند، جذب کرد. پروژه

پیش از این در 25 آگوست، پروتکل Magnate Finance گروه تلگرام را حذف کرد و وب سایت را آفلاین کرد. این نگرانی‌ها را در مورد کلاهبرداری احتمالی خروج در میان کاربران ایجاد کرده است.

Magnate Finance همچنین اکانت های X را حذف کرد و تمام حضور احتمالی در رسانه های اجتماعی را حذف کرد. ZachXBT گزارش داد که آدرس توزیع کننده Magnate Finance مستقیماً با کلاهبرداری خروج 4.8 میلیون دلاری Solfire مرتبط است.

تنها چند ساعت پس از حذف گروه تلگرام و بستن وب سایت آنها، توسعه دهندگان پروژه اوراکل قیمت پروتکل را دستکاری کردند و تمام دارایی ها را حذف کردند که منجر به سقوط ارزش کل 6.4 میلیون دلاری قفل شده در پروتکل شد.

Magnate Finance TVL سقوط کرده است. منبع: DeFi Lama

شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Peckshield گزارش داد که کلاهبرداران پشت این پروژه 1.34 میلیون دلار توکن DAI را به آدرس جدیدی با شروع 0x0664 منتقل کردند و سپس یک میلیون دلار از وجوه سرقت شده را به زنجیره BNB منتقل کردند. Peckshield همچنین پنج کیف پول مختلف مرتبط با کلاهبرداران Magnate Finance را ردیابی کرد.

جنبش وجوه دزدیده شده توسط Magnate Finance. منبع: Peckshield

کلاهبردار پشت Rugpull بیشتر سود را از طریق Stargate به زنجیره بایننس و همچنین پلتفرم‌های Ethereum L2، Arbitrum و Optimism منتقل کرد. در حال حاضر تقریباً 295 ETH و 1.3 میلیون DAI در زنجیره پایه نگهداری می شود.

کلاهبرداری های خروج از کشور و قالی کشی به یک تاکتیک بسیار رایج کلاهبرداران، به ویژه در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز، به دلیل راحتی بیشتر مدیریت غیرمتمرکز تبدیل شده است. این امر از این واقعیت مشهود است که ارزش کل ارزهای دیجیتال در کلاهبرداری‌ها و هک‌ها از دست می‌رود. میزان در نیمه اول سال 2023 به 656 میلیون دلار افزایش یافت.

مجله: آیا پروژه های کریپتو باید با هکرها مذاکره کنند؟ شاید
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *