چینالیز: کشورهای با درآمد متوسط ​​پایین در پذیرش ارزهای دیجیتال پیشتاز هستند، اما نه در حجم


به گفته Chainalytics، میزان استفاده کاهش یافته است، اما آینده ارزهای دیجیتال به لطف پذیرش در اقتصادهای امیدوارکننده روشن به نظر می رسد.

بر اساس گزارش جدید Chainalation، هند پیشتاز جهان در پذیرش ارزهای دیجیتال است و پس از آن نیجریه و ویتنام قرار دارند. با این حال، آمریکای شمالی تقریباً یک چهارم ارزش تولید شده توسط صرافی‌های ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص می‌دهد و ایالات متحده با اختلاف پیشتاز است.

برای محاسبه پذیرش، Chainalytics از داده های ترافیک وب از 13 میلیارد بازدید وب برای ردیابی پنج دسته از فعالیت ها با وزن برابری قدرت خرید سرانه استفاده کرد. به این معنا که «اگر دو کشور مقادیر مساوی ارزهای دیجیتال را از خدمات متمرکز دریافت کنند، کشوری که سرانه PPP کمتری دارد، جلوتر خواهد بود». این به تعیین اینکه «مردم عادی کجا بیشتر از رمزنگاری استفاده می‌کنند» کمک می‌کند.

این گزارش نشان داد که پذیرش ارزهای دیجیتال در سطح جهان رو به کاهش است، به جز کشورهای با درآمد متوسط ​​پایین (LMI) مانند هند، نیجریه و اوکراین که در رتبه پنجم قرار دارند. کشورهایی که 40 درصد از جمعیت جهان در آنها زندگی می کنند، از سه ماهه دوم سال 2022، زمانی که استفاده جهانی شروع به کاهش کرد، برترین پذیرندگان کریپتو بوده اند:

این می تواند برای چشم انداز آینده ارزهای دیجیتال بسیار امیدوار کننده باشد. کشورهای LMI عموماً کشورهای در حال ظهور با صنایع و جمعیت پویا و رو به رشد هستند. […] اگر کشورهای LMI آینده باشند، داده‌ها نشان می‌دهد که ارز دیجیتال بخش بزرگی از این آینده خواهد بود.»

آسیای مرکزی و جنوبی و اقیانوسیه، اروپای مرکزی، شمالی و غربی و آمریکای شمالی به عنوان بزرگترین ایجادکنندگان ارزش معاملات دریافتی گروه بندی می شوند.

حجم تراکنش ارزهای دیجیتال دریافتی بر اساس منطقه منبع: Chainaliz

اگرچه آمریکای شمالی از نظر حجم بر بازار ارزهای دیجیتال تسلط دارد، اما از آوریل کاهش قابل توجهی در حجم تراکنش های سازمانی داشته است. سهم استیبل کوین از این حجم نیز به میزان قابل توجهی کاهش یافت و از 70.3 درصد در فوریه به 48.8 درصد در ژوئن رسید. حجم معاملات وزنی در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) از بیش از 75 درصد در آگوست 2022 به زیر 50 درصد در ژوئیه 2023 کاهش یافت.

اروپای مرکزی، شمالی و غربی 17.6 درصد از ارزش رمزنگاری دریافتی را تولید می‌کند و بریتانیا بیش از دو برابر آلمان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است. بریتانیا در رتبه چهاردهم پذیرش در سراسر جهان قرار دارد.

مرتبط: بریتانیا در صدر فعالیت‌های ارزهای دیجیتال در اروپای مرکزی، شمالی و غربی قرار دارد: Chainaliz

اما فرانسه در رشد DeFi پیشتاز بود. دفای رشد سال به سال را در آسیای مرکزی و جنوبی و اقیانوسیه، اروپای شرقی و اروپای مرکزی، شمالی و غربی در 12 ماه منتهی به ژوئن 2023 ثبت کرد.

آسیای مرکزی و جنوبی و اقیانوسیه 19.3 درصد از ارزش رمزنگاری دریافتی توسط صرافی ها را تشکیل می دهند. هند که در رتبه اول قرار گرفت، پس از ویتنام در رتبه دوم با نرخ نزدیک به 100 درصد قرار گرفت.

تحریم ها در چین از سال 2020 باعث کاهش حجم معاملات در شرق آسیا شد. با این حال، چین در 12 ماه منتهی به ژوئن بیش از 75 میلیارد دلار ارزش از مبادلات ایجاد کرد که تقریباً سه چهارم آن توسط صرافی های متمرکز مدیریت می شد.

در خاورمیانه و شمال آفریقا، ترکیه پیشتاز بزرگی در ترافیک وب سایت‌های NFT بود، در حالی که عربستان سعودی با افزایش 12 درصدی، رهبر جهان در رشد تراکنش‌ها شد. نیجریه از نظر حجم معاملات بالاتر از سایر کشورهای جنوب صحرا قرار دارد. این منطقه 2.3 درصد از حجم جهان را به خود اختصاص داده است. بیت کوین بیشترین محبوبیت را در این منطقه دارد و 9.3 درصد از حجم را در مقایسه با 4.2 درصد در شرق آسیا تشکیل می دهد.

در آمریکای لاتین (جایی که Chainaliz مکزیک و پورتوریکو را قرار داد)، آرژانتین و برزیل بیشترین سهم را در حجم معاملات داشتند. این گزارش بر نقش ارزهای دیجیتال در محافظت از کاربران در برابر تورم در منطقه تاکید می کند.

مجله: کارآگاهان بلاک چین: Mt. سقوط Gox شاهد تولد Chainalytic بود
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید